January 20, 2017
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lara, Roberto JR-3 Wis.-Oshkosh 1:54.68 10
2. Skinkis, Justin SO-2 Wis.-Oshkosh 1:55.77 8
3. Freitag, Nick JR-3 Wis.-Oshkosh 1:56.54 6
4. Kulling, Kevin SR-4 Carthage 1:57.70 5
5. Anderson, Michael SO-2 North Central (Ill.) 1:57.84 4
6. Ducharme, Jeremy JR-3 North Central (Ill.) 1:58.37 3
7. Suda, Chris   Exhibition 1:58.71 -
8. Wantland, Jacob SO-2 North Central (Ill.) 1:59.31 2
9. Collins, Bryan SR-4 Carthage 2:00.03 1
10. Sanchez, Juan SO-2 Carthage 2:00.08 -
11. Jaskowiak, Jacob SO-2 North Central (Ill.) 2:00.68 -
12. York, Mike SO-2 Carthage 2:00.70 -
13. McQuality, James JR-3 North Central (Ill.) 2:00.93 -
14. Massey, Daniel JR-3 Wis.-Oshkosh 2:01.13 -
15. Rufer, Derrick SR-4 Wis.-Oshkosh 2:01.45 -
16. Penningroth, Jonah FR-1 North Central (Ill.) 2:02.45 -
17. Engels, Nick FR-1 Wis.-Oshkosh 2:03.45 -
18. Buechner, Chris FR-1 North Central (Ill.) 2:04.07 -
19. Spaetzel, Sean FR-1 North Central (Ill.) 2:05.11 -
20. Rizzo, James SR-4 North Central (Ill.) 2:06.88 -
21. Peotter, Kyle JR-3 Wis.-Oshkosh 2:07.17 -
22. Sample, Isaiah FR-1 Wis.-Oshkosh 2:08.79 -
23. Peters, Kenny SO-2 Wis.-Oshkosh 2:09.10 -
  Pauers, Mitch JR-3 Wis.-Oshkosh DNF -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jaskowiak, Jacob SO-2 North Central (Ill.) 2:00.68 -
2. Penningroth, Jonah FR-1 North Central (Ill.) 2:02.45 -
3. Engels, Nick FR-1 Wis.-Oshkosh 2:03.45 -
4. Spaetzel, Sean FR-1 North Central (Ill.) 2:05.11 -
5. Rizzo, James SR-4 North Central (Ill.) 2:06.88 -
6. Peotter, Kyle JR-3 Wis.-Oshkosh 2:07.17 -
7. Sample, Isaiah FR-1 Wis.-Oshkosh 2:08.79 -
8. Peters, Kenny SO-2 Wis.-Oshkosh 2:09.10 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Suda, Chris   Exhibition 1:58.71 -
2. Collins, Bryan SR-4 Carthage 2:00.03 1
3. Sanchez, Juan SO-2 Carthage 2:00.08 -
4. York, Mike SO-2 Carthage 2:00.70 -
5. McQuality, James JR-3 North Central (Ill.) 2:00.93 -
6. Massey, Daniel JR-3 Wis.-Oshkosh 2:01.13 -
7. Rufer, Derrick SR-4 Wis.-Oshkosh 2:01.45 -
  Pauers, Mitch JR-3 Wis.-Oshkosh DNF -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lara, Roberto JR-3 Wis.-Oshkosh 1:54.68 10
2. Skinkis, Justin SO-2 Wis.-Oshkosh 1:55.77 8
3. Freitag, Nick JR-3 Wis.-Oshkosh 1:56.54 6
4. Kulling, Kevin SR-4 Carthage 1:57.70 5
5. Anderson, Michael SO-2 North Central (Ill.) 1:57.84 4
6. Ducharme, Jeremy JR-3 North Central (Ill.) 1:58.37 3
7. Wantland, Jacob SO-2 North Central (Ill.) 1:59.31 2
8. Buechner, Chris FR-1 North Central (Ill.) 2:04.07 -