April 21-22, 2017
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Judith Kibii JR-3 Florida A&M 3:24.21 5:27.81 4:28.69 5:46.61 5:30.49 4:15.26
2 Colett Rampf JR-3 Saint Leo 4:24.98 4:41.71 4:38.92 3:57.09 4:38.92 4:19.40
3 Claudia Cancello SR-4 Tampa 5:10.92 4:13.87 4:45.24 4:25.28 3:28.23 4:19.57
4 Sarah Leary SR-4 South Florida 6:08.16 4:39.69 4:45.39 5:39.62 3:36.90 3:42.61
5 Marissa Codispodi JR-3 UCF 3:54.11 4:56.91 4:45.49 6:02.58 4:25.51 4:36.93
6 Sarah Edens SO-2 Embry-Riddle 4:55.61 3:49.60 4:47.00 6:07.36 4:58.48 3:49.60
7 Destiny Johnson JR-3 Florida A&M 4:20.00 5:09.11 4:48.88 5:35.10 5:55.33 5:37.99
8 Celeste Romero   Unattached 3:48.87 5:12.88 4:49.70 4:52.60 5:30.26 3:48.87
9 Alexis Bible FR-1 Tampa 5:12.90 5:44.77 4:49.72 6:02.15 3:25.71 5:47.67
10 Claire Farnsworth FR-1 South Florida 5:15.56 3:39.14 4:52.18 5:06.79 4:17.12 3:42.06
11 Kayla Sullivan JR-3 Tampa 3:36.28 6:02.41 4:52.26 3:56.73 4:58.11 6:05.33
12 Thea Ramsey SO-2 Tampa 4:54.88 5:33.60 4:57.85 5:54.45 4:25.09 4:19.13
13 Clare McMahon JR-3 Tampa 3:55.46 6:00.64 4:58.05 4:22.29 4:28.25 5:04.02
14 Alicia Konstantinovic SR-4 South Florida 6:16.71 5:37.84 4:58.97 4:26.09 5:10.93 5:01.96
15 Emmax Kiplagat FR-1 Florida A&M 5:37.89 3:56.22 4:59.01 5:22.93 5:55.83 3:32.30
16 Natalie McCormick SR-4 Saint Leo 5:18.93 3:44.77 5:03.74 3:56.92 4:03.00 4:09.07
17 Laura Korsmit JR-3 UCF 4:19.78 5:17.85 5:05.62 4:44.23 3:36.99 4:10.61
18 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 6:19.16 5:36.35 5:05.77 5:54.70 6:31.39 6:09.99
19 Alex Meneses JR-3 Embry-Riddle 3:47.64 4:52.23 5:07.61 4:52.23 6:06.06 6:09.14
20 Kassidy Watkins SO-2 Florida Southern 5:53.97 6:30.91 5:07.80 5:13.96 3:41.62 3:38.54
21 Jacinda Miller   Valdosta State 6:10.59 5:11.91 5:08.82 3:51.62 3:54.71 5:30.44
22 Mollie Pierson FR-1 Tampa 4:07.29 6:35.66 5:09.11 5:43.12 4:16.57 5:52.39
23 Tiffany Gargiulo SR-4 Saint Leo 6:17.31 4:07.42 5:09.27 4:38.35 5:12.37 3:42.68
24 Simone Frauenfelder   Unattached 3:56.53 5:08.11 5:11.22 4:21.43 4:40.10 4:18.32
25 Caitlin Whetstone SO-2 Tampa 6:06.11 5:34.82 5:12.91 5:59.85 3:45.30 3:42.17
26 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 3:58.91 3:52.62 5:14.35 5:08.07 5:04.92 3:58.91
27 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 5:14.86 6:20.98 5:14.86 4:43.38 4:49.68 5:27.46
28 Molly Price SR-4 Florida Southern 5:46.35 4:20.56 5:17.75 4:20.56 5:27.29 4:26.91
29 Natalie Beck FR-1 Lynn 5:46.53 4:30.23 5:17.91 4:49.30 3:58.44 5:24.27
30 Sarah Lavellee FR-1 Tampa 5:27.64 4:06.54 5:24.39 6:16.30 4:42.22 6:26.03
31 Jolene Vergauwen SO-2 Florida Southern 6:46.29 5:28.28 5:25.03 3:47.52 4:39.53 4:20.03
32 Jamie Ford   Valdosta State 4:39.81 3:47.76 5:25.36 4:30.05 6:20.68 5:22.11
33 Veronica Jackson FR-1 Florida Southern 6:48.49 4:34.51 5:26.79 6:58.30 6:58.30 5:07.19
34 Alicia Buck SR-4 South Florida 5:40.67 3:55.85 5:27.56 4:41.71 6:13.42 4:22.05
35 Shannon Hildreth FR-1 South Florida 6:48.11 5:52.16 5:29.12 4:29.88 5:39.00 5:06.09
36 Anna Brook Opalinski FR-1 Florida Southern 6:19.30 4:23.86 5:29.82 4:00.77 5:39.72 5:00.14
37 Amanda Slattery SO-2 Florida Southern 5:27.34 3:57.16 5:34.02 5:54.07 6:20.79 4:27.22
38 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 4:27.53 7:11.39 5:34.41 4:34.22 4:34.22 6:41.30
39 Courtney Morin FR-1 Lynn 4:31.15 5:24.71 5:34.75 5:24.71 5:18.02 5:34.75
40 Nicole Bello FR-1 South Florida 6:59.77 6:02.22 5:38.52 6:42.84 5:31.75 5:45.29
41 Sydney Tomberlin   Valdosta State 4:00.77 6:29.97 5:39.10 5:35.71 6:50.32 5:45.89
42 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 6:45.08 6:51.89 5:40.40 4:32.32 6:17.85 4:08.50
43 Joy Jackson FR-1 South Florida 5:17.65 6:36.21 5:41.56 5:10.82 5:24.49 4:09.34
44 Ashley Murray SR-4 Florida Southern 4:35.22 7:10.03 5:44.02 4:00.82 5:54.34 5:44.02
45 Sophia Orellana FR-1 South Florida 4:15.37 5:01.47 5:54.67 6:23.05 4:50.83 6:47.87
  Emily Williams SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Summer Hepp SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Judith Kibii JR-3 Florida A&M 3:32.27 4:28.69 4:26.01 4:12.57
2 Colett Rampf JR-3 Saint Leo 5:37.50 4:38.92 3:20.83 4:41.71
3 Claudia Cancello SR-4 Tampa 5:16.62 4:45.24 3:25.38 3:25.38
4 Sarah Leary SR-4 South Florida 4:36.83 4:45.39 3:59.73 5:56.74
5 Marissa Codispodi JR-3 UCF 5:34.03 4:45.49 4:45.49 4:59.77
6 Sarah Edens SO-2 Embry-Riddle 3:40.99 4:47.00 5:35.79 4:01.08
7 Destiny Johnson JR-3 Florida A&M 5:52.44 4:48.88 5:35.10 3:36.66
8 Celeste Romero   Unattached 6:07.92 4:49.70 4:12.04 5:21.57
9 Alexis Bible FR-1 Tampa 3:25.71 4:49.72 3:43.09 4:26.55
10 Claire Farnsworth FR-1 South Florida 5:53.54 4:52.18 6:05.23 5:24.32
11 Kayla Sullivan JR-3 Tampa 5:06.88 4:52.26 3:50.89 3:27.51
16 Natalie McCormick SR-4 Saint Leo 4:06.03 5:03.74 4:42.48 3:38.70
17 Laura Korsmit JR-3 UCF 6:12.86 5:05.62 5:36.19 6:34.25
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Thea Ramsey SO-2 Tampa 4:54.88 5:21.68 6:27.21 4:57.85 6:06.36 6:18.27 6:27.21
13 Clare McMahon JR-3 Tampa 5:04.02 4:01.42 5:45.74 4:58.05 4:16.33 6:18.53 5:21.90
14 Alicia Konstantinovic SR-4 South Florida 4:58.97 4:14.13 6:28.67 4:58.97 4:26.09 4:11.14 4:32.07
15 Emmax Kiplagat FR-1 Florida A&M 5:07.98 4:23.13 3:56.22 4:59.01 3:38.28 4:20.14 3:44.26
18 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 6:25.27 4:13.79 5:48.58 5:05.77 3:46.27 3:37.10 4:22.97
19 Alex Meneses JR-3 Embry-Riddle 5:07.61 3:53.79 4:30.70 5:07.61 4:58.39 3:53.79 6:15.29
20 Kassidy Watkins SO-2 Florida Southern 6:15.52 5:13.96 6:06.29 5:07.80 6:18.60 5:53.97 5:53.97
21 Jacinda Miller   Valdosta State 5:15.00 3:42.35 4:34.85 5:08.82 4:44.12 5:42.79 4:00.88
22 Mollie Pierson FR-1 Tampa 6:23.30 6:26.39 4:44.39 5:09.11 3:42.56 3:48.75 5:18.39
23 Tiffany Gargiulo SR-4 Saint Leo 4:50.72 5:30.92 4:04.33 5:09.27 5:34.02 3:55.05 5:18.55
24 Simone Frauenfelder   Unattached 5:54.79 5:20.56 6:32.14 5:11.22 6:38.37 5:48.57 5:51.68
25 Caitlin Whetstone SO-2 Tampa 4:07.20 4:57.27 4:16.59 5:12.91 5:06.66 4:47.88 5:59.85
26 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 6:17.22 5:20.64 4:20.91 5:14.35 4:27.20 5:42.65 5:08.07
27 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 5:46.35 4:02.45 6:17.84 5:14.86 4:11.89 4:05.59 6:17.84
28 Molly Price SR-4 Florida Southern 4:33.27 5:55.88 6:37.19 5:17.75 3:48.78 6:30.84 3:42.43
30 Sarah Lavellee FR-1 Tampa 5:34.13 5:40.61 4:03.30 5:24.39 3:53.56 4:48.71 4:09.78
38 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 5:21.04 7:01.36 5:11.01 5:34.41 4:47.60 4:37.56 5:14.35
43 Joy Jackson FR-1 South Florida 4:33.25 5:41.56 4:26.42 5:41.56 4:40.08 4:46.91 6:12.30
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Natalie Beck FR-1 Lynn 5:46.53 6:05.60 6:02.42 5:17.91 4:46.12
31 Jolene Vergauwen SO-2 Florida Southern 5:21.78 5:31.53 5:38.04 5:25.03 5:38.04
32 Jamie Ford   Valdosta State 4:56.08 5:09.10 3:57.52 5:25.36 5:15.60
33 Veronica Jackson FR-1 Florida Southern 5:49.67 5:33.33 5:00.65 5:26.79 4:44.31
34 Alicia Buck SR-4 South Florida 5:34.12 6:36.35 6:13.42 5:27.56 6:49.45
35 Shannon Hildreth FR-1 South Florida 6:38.24 4:36.46 5:42.29 5:29.12 5:58.74
36 Anna Brook Opalinski FR-1 Florida Southern 4:43.65 4:23.86 4:10.67 5:29.82 6:22.60
37 Amanda Slattery SO-2 Florida Southern 4:07.18 6:07.43 4:27.22 5:34.02 4:47.26
39 Courtney Morin FR-1 Lynn 6:58.44 5:44.80 5:41.45 5:34.75 5:18.02
40 Nicole Bello FR-1 South Florida 3:56.97 5:58.84 5:45.29 5:38.52 6:46.23
41 Sydney Tomberlin   Valdosta State 6:40.14 6:23.19 6:40.14 5:39.10 7:14.05
42 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 5:57.42 4:08.50 4:35.73 5:40.40 6:21.25
44 Ashley Murray SR-4 Florida Southern 5:47.46 4:24.90 5:50.90 5:44.02 6:28.75
45 Sophia Orellana FR-1 South Florida 5:15.66 5:58.22 4:50.83 5:54.67 5:54.67
  Emily Williams SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF
  Summer Hepp SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF