December 2, 2017
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
ICON KEY: Conference Carolinas NCCAA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Yarbrough, Caroline JR-3 Davidson 9:46.76
2. Hewell, Makayla JR-3 Emmanuel (Ga.) 10:26.24
3. Cate, Susannah SO-2 Davidson 10:30.46
4. Falken, Grace SR-4 Davidson 10:43.48
5. Coleman, Kelley JR-3 UNC-Asheville 10:48.21
6. Martin, Camille SO-2 N. Carolina A&T 10:54.55
7. Archinard, Clementine FR-1 Wingate 10:56.23
8. Fry, Abby JR-3 Davidson 11:07.65
9. Brewer, Megan JR-3 UNC-Asheville 11:07.89
10. Zenker, Hannah SO-2 Belmont Abbey 11:10.53
11. Buddenberg, Maddie JR-3 Anderson (S.C.) 11:10.83
12. Gambrell, Lydia FR-1 Anderson (S.C.) 11:17.86
13. Stoklosa, Emily SO-2 Tusculum 11:30.93
14. Francis, Hayden SO-2 Newberry 11:31.96
15. Green, Miranda SR-4 N. Carolina A&T 11:32.87
16. Hooper, Cassidy JR-3 Pfeiffer 11:33.35
17. Quarles, Alexa FR-1 Emmanuel (Ga.) 11:42.09
18. Halvorsen, Jordyn JR-3 Lees-McRae 12:08.84
19. Rainey, Kaylynn SR-4 Emmanuel (Ga.) 12:23.34
20. Wilson, Theresa SO-2 Belmont Abbey 12:26.21
21. Colon, Jamie SR-4 Lees-McRae 12:58.63
22. Crout, Katy SO-2 Newberry 13:35.63
23. Putnam, Erin JR-3 Emmanuel (Ga.) 13:41.85
24. Travis, Emma FR-1 Meredith 13:44.53
  Williams, Natesha SR-4 Livingstone DNS
  Bowman, Sarah SO-2 Lees-McRae DNS
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Yarbrough, Caroline JR-3 Davidson 9:46.76
2. Hewell, Makayla JR-3 Emmanuel (Ga.) 10:26.24
3. Cate, Susannah SO-2 Davidson 10:30.46
4. Falken, Grace SR-4 Davidson 10:43.48
5. Coleman, Kelley JR-3 UNC-Asheville 10:48.21
6. Martin, Camille SO-2 N. Carolina A&T 10:54.55
7. Archinard, Clementine FR-1 Wingate 10:56.23
8. Fry, Abby JR-3 Davidson 11:07.65
9. Brewer, Megan JR-3 UNC-Asheville 11:07.89
10. Zenker, Hannah SO-2 Belmont Abbey 11:10.53
11. Buddenberg, Maddie JR-3 Anderson (S.C.) 11:10.83
12. Gambrell, Lydia FR-1 Anderson (S.C.) 11:17.86
13. Stoklosa, Emily SO-2 Tusculum 11:30.93
14. Green, Miranda SR-4 N. Carolina A&T 11:32.87
15. Travis, Emma FR-1 Meredith 13:44.53
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Francis, Hayden SO-2 Newberry 11:31.96
2. Hooper, Cassidy JR-3 Pfeiffer 11:33.35
3. Quarles, Alexa FR-1 Emmanuel (Ga.) 11:42.09
4. Halvorsen, Jordyn JR-3 Lees-McRae 12:08.84
5. Rainey, Kaylynn SR-4 Emmanuel (Ga.) 12:23.34
6. Wilson, Theresa SO-2 Belmont Abbey 12:26.21
7. Colon, Jamie SR-4 Lees-McRae 12:58.63
8. Crout, Katy SO-2 Newberry 13:35.63
9. Putnam, Erin JR-3 Emmanuel (Ga.) 13:41.85
  Williams, Natesha SR-4 Livingstone DNS
  Bowman, Sarah SO-2 Lees-McRae DNS