January 12-13, 2018
|
Nebraska-Devaney Center - Lincoln, NE
|
200m (Banked)

Men 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boomsma, Seth   BOOM Athletics 6.86
2. Koelzer, Jacob FR-1 Cloud County CC 6.97
3. Chier, Aaron JR-3 Drake 7.00
4. Ballentine, Corey JR-3 Washburn 7.01
5. Smith, Johnathan FR-1 Garden City CC 7.01
6. Wright, Josh SO-2 Washburn 7.03
7. Henderson, Traezon SO-2 UMKC 7.04
8. Harkey, Caelon FR-1 NW Missouri 7.04
9. Franklin, Caleb   Be EPIC Performance 7.04
10. Harley, Quinton   Unattached 7.05
11. Wellington, Shammawi FR-1 UMKC 7.05
12. Mamer, Mamer JR-3 Nebraska Wesleyan 7.07
13. Walker, Chadayne JR-3 UMKC 7.09
14. Adams, Braxton SR-4 Wayne St. (Neb.) 7.10
15. Hericks, Mason SO-2 Nebraska 7.10
16. Culmer, Kaiwan SR-4 Nebraska 7.11
17. Rhone, Daiten SO-2 Iowa Western CC 7.12
18. Kramper, Clay JR-3 Wayne St. (Neb.) 7.13
19. Wiens, Trevin SR-4 Washburn 7.13
20. Jarecki, Mark SR-4 Nebraska 7.14
21. Lukz, Noah   Unattached 7.17
22. Preston, Jamarice JR-3 UMKC 7.20
23. McClary, Tre SO-2 Garden City CC 7.22
24. Lipscomb, Darrien SO-2 Cloud County CC 7.23
25. Muhammad, Farrakhan FR-1 Midland 7.24
26. Keller, Chase FR-1 Nebraska Wesleyan 7.25
27. Harrison, Micah FR-1 Cowley College 7.27
28. Clark, Elijah SO-2 Garden City CC 7.28
29. Heller, Kole SR-4 Wayne St. (Neb.) 7.31
30. Bavinga, Murphy FR-1 Cloud County CC 7.36
31. Muhammad III, Abbas FR-1 Midland 7.40
32. Boswell, Ryan SO-2 Nebraska Wesleyan 7.45
33. Sanchez, Paul FR-1 Missouri Western 7.45
34. Boyd, Frederick SR-4 UMKC 7.49
60m Dash QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Koelzer, Jacob FR-1 Cloud County CC 6.97
2. Wellington, Shammawi FR-1 UMKC 7.05
3. Culmer, Kaiwan SR-4 Nebraska 7.11
4. Lipscomb, Darrien SO-2 Cloud County CC 7.23
5. Keller, Chase FR-1 Nebraska Wesleyan 7.25
6. Bavinga, Murphy FR-1 Cloud County CC 7.36
60m Dash QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Muhammad, Farrakhan FR-1 Midland 7.24
2. Heller, Kole SR-4 Wayne St. (Neb.) 7.31
3. Muhammad III, Abbas FR-1 Midland 7.40
4. Boswell, Ryan SO-2 Nebraska Wesleyan 7.45
5. Sanchez, Paul FR-1 Missouri Western 7.45
6. Boyd, Frederick SR-4 UMKC 7.49
60m Dash QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mamer, Mamer JR-3 Nebraska Wesleyan 7.07
2. Rhone, Daiten SO-2 Iowa Western CC 7.12
3. Jarecki, Mark SR-4 Nebraska 7.14
4. Lukz, Noah   Unattached 7.17
5. Preston, Jamarice JR-3 UMKC 7.20
6. McClary, Tre SO-2 Garden City CC 7.22
7. Clark, Elijah SO-2 Garden City CC 7.28
60m Dash QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wright, Josh SO-2 Washburn 7.03
2. Harkey, Caelon FR-1 NW Missouri 7.04
3. Franklin, Caleb   Be EPIC Performance 7.04
4. Hericks, Mason SO-2 Nebraska 7.10
5. Kramper, Clay JR-3 Wayne St. (Neb.) 7.13
6. Wiens, Trevin SR-4 Washburn 7.13
7. Harrison, Micah FR-1 Cowley College 7.27
60m Dash QUALIFYING Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boomsma, Seth   BOOM Athletics 6.86
2. Chier, Aaron JR-3 Drake 7.00
3. Ballentine, Corey JR-3 Washburn 7.01
4. Smith, Johnathan FR-1 Garden City CC 7.01
5. Henderson, Traezon SO-2 UMKC 7.04
6. Harley, Quinton   Unattached 7.05
7. Walker, Chadayne JR-3 UMKC 7.09
8. Adams, Braxton SR-4 Wayne St. (Neb.) 7.10