January 26-27, 2018
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brian Kuehl FR-1 Wis.-Whitewater 1:54.59 10
2 Nico LaBracke SO-2 Wis.-Stevens Point 1:56.54 8
3 Alec Meixelsperger SR-4 Wis.-Whitewater 1:57.40 6
4 Michael Anderson JR-3 North Central (Ill.) 1:58.16 5
5 Nick Lawson SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.26 4
6 Travis Wollenberg JR-3 Wis.-Stevens Point 1:58.39 3
7 Clinten Woerishofer SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.51 2
8 Nick Harvey SO-2 Augustana (Ill.) 1:58.97 1
9 Zach Hird JR-3 North Central (Ill.) 1:59.14 -
10 Brendon Sebastian FR-1 North Central (Ill.) 1:59.26 -
11 Brian Hansford SO-2 Wis.-La Crosse 1:59.29 -
12 Josh Teets FR-1 Augustana (Ill.) 1:59.78 -
13 Ethan Kern SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.84 -
14 Chris Buechner SO-2 North Central (Ill.) 2:00.01 -
15 Jonah Penningroth SO-2 North Central (Ill.) 2:00.41 -
16 Bryce Verheyen FR-1 Wis.-La Crosse 2:00.64 -
17 Connor Denman FR-1 Wis.-La Crosse 2:01.26 -
18 Eduardo Rodriguez FR-1 Benedictine (Ill.) 2:01.41 -
19 Kiley Lofy SO-2 Wis.-Whitewater 2:01.76 -
20 Colton Kaszuba FR-1 Wis.-Stevens Point 2:01.91 -
21 Jeremy Ducharme SR-4 North Central (Ill.) 2:02.16 -
22 Jack Klobucar JR-3 Beloit 2:02.52 -
23 Charles Sandberg SO-2 Beloit 2:03.30 -
24 Sam Stelloh SO-2 St. Norbert 2:04.35 -
25 Trey Hess JR-3 Wis.-Stevens Point 2:04.59 -
26 Nathan Ambrose JR-3 Augustana (Ill.) 2:05.89 -
27 Chris Suda JR-3 North Central (Ill.) 2:06.20 -
28 Matt Holloway SO-2 St. Norbert 2:06.28 -
29 Anthony Koncius FR-1 Benedictine (Ill.) 2:06.76 -
30 Tanner Heiple SO-2 Monmouth (Ill.) 2:07.21 -
31 Ian Schickel SO-2 Wis.-La Crosse 2:07.23 -
32 Artemas Ray FR-1 Benedictine (Ill.) 2:07.53 -
33 Andrew Lemay SR-4 St. Norbert 2:07.55 -
34 Mauricio Penn FR-1 Beloit 2:08.36 -
35 Stein Glastra FR-1 Augustana (Ill.) 2:08.93 -
36 Mike Bersell JR-3 Monmouth (Ill.) 2:09.03 -
37 Matthew McKendry SO-2 St. Norbert 2:09.22 -
38 Sam Krebsbach FR-1 Wis.-Stevens Point 2:09.40 -
39 Ben Behling JR-3 St. Norbert 2:09.86 -
40 Chris DiGioia FR-1 Benedictine (Ill.) 2:10.01 -
41 Joe Chavez SR-4 Benedictine (Ill.) 2:11.28 -
42 Jacob Dickman SO-2 St. Norbert 2:11.66 -
43 Christian Estrada SR-4 Benedictine (Ill.) 2:15.01 -
44 Ross Evans SO-2 Benedictine (Ill.) 2:16.50 -
45 Manny Sanchez JR-3 Benedictine (Ill.) 2:16.76 -
46 Jimmy Jestus JR-3 Benedictine (Ill.) 2:17.42 -
47 Drew Cate SR-4 Benedictine (Ill.) 2:17.52 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Matt Holloway SO-2 St. Norbert 2:06.28 -
32 Artemas Ray FR-1 Benedictine (Ill.) 2:07.53 -
38 Sam Krebsbach FR-1 Wis.-Stevens Point 2:09.40 -
39 Ben Behling JR-3 St. Norbert 2:09.86 -
40 Chris DiGioia FR-1 Benedictine (Ill.) 2:10.01 -
43 Christian Estrada SR-4 Benedictine (Ill.) 2:15.01 -
45 Manny Sanchez JR-3 Benedictine (Ill.) 2:16.76 -
46 Jimmy Jestus JR-3 Benedictine (Ill.) 2:17.42 -
47 Drew Cate SR-4 Benedictine (Ill.) 2:17.52 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Trey Hess JR-3 Wis.-Stevens Point 2:04.59 -
34 Mauricio Penn FR-1 Beloit 2:08.36 -
36 Mike Bersell JR-3 Monmouth (Ill.) 2:09.03 -
37 Matthew McKendry SO-2 St. Norbert 2:09.22 -
41 Joe Chavez SR-4 Benedictine (Ill.) 2:11.28 -
42 Jacob Dickman SO-2 St. Norbert 2:11.66 -
44 Ross Evans SO-2 Benedictine (Ill.) 2:16.50 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Eduardo Rodriguez FR-1 Benedictine (Ill.) 2:01.41 -
20 Colton Kaszuba FR-1 Wis.-Stevens Point 2:01.91 -
23 Charles Sandberg SO-2 Beloit 2:03.30 -
24 Sam Stelloh SO-2 St. Norbert 2:04.35 -
29 Anthony Koncius FR-1 Benedictine (Ill.) 2:06.76 -
30 Tanner Heiple SO-2 Monmouth (Ill.) 2:07.21 -
35 Stein Glastra FR-1 Augustana (Ill.) 2:08.93 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Zach Hird JR-3 North Central (Ill.) 1:59.14 -
11 Brian Hansford SO-2 Wis.-La Crosse 1:59.29 -
15 Jonah Penningroth SO-2 North Central (Ill.) 2:00.41 -
17 Connor Denman FR-1 Wis.-La Crosse 2:01.26 -
21 Jeremy Ducharme SR-4 North Central (Ill.) 2:02.16 -
26 Nathan Ambrose JR-3 Augustana (Ill.) 2:05.89 -
31 Ian Schickel SO-2 Wis.-La Crosse 2:07.23 -
33 Andrew Lemay SR-4 St. Norbert 2:07.55 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Michael Anderson JR-3 North Central (Ill.) 1:58.16 5
8 Nick Harvey SO-2 Augustana (Ill.) 1:58.97 1
10 Brendon Sebastian FR-1 North Central (Ill.) 1:59.26 -
12 Josh Teets FR-1 Augustana (Ill.) 1:59.78 -
13 Ethan Kern SO-2 Wis.-Whitewater 1:59.84 -
16 Bryce Verheyen FR-1 Wis.-La Crosse 2:00.64 -
19 Kiley Lofy SO-2 Wis.-Whitewater 2:01.76 -
22 Jack Klobucar JR-3 Beloit 2:02.52 -
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brian Kuehl FR-1 Wis.-Whitewater 1:54.59 10
2 Nico LaBracke SO-2 Wis.-Stevens Point 1:56.54 8
3 Alec Meixelsperger SR-4 Wis.-Whitewater 1:57.40 6
5 Nick Lawson SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.26 4
6 Travis Wollenberg JR-3 Wis.-Stevens Point 1:58.39 3
7 Clinten Woerishofer SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.51 2
14 Chris Buechner SO-2 North Central (Ill.) 2:00.01 -
27 Chris Suda JR-3 North Central (Ill.) 2:06.20 -