February 16, 2018
|
Texas Tech-Sports Performance Center - Lubbock, TX
|
200m (Banked)
|
3217 ft. elevation

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maxwell Willis SO-2 Baylor 21.08
2 Ever Gallegos Senior UACJ 21.23
3 Malik Wilson SR-4 Baylor 21.41
4 Jordan Atkinson SO-2 South Plains 21.48
5 quintaveon poole JR-3 Wayland Baptist 21.53
6 Steven Cooper SR-4 West Texas A&M 21.68
7 Qawtavis Johnson JR-3 Central Christian 21.70
8 Wendell Allgood JR-3 Southern Nazarene 21.70
9 Micah Ballantyne SR-4 Adams State 21.72
10 Brandon Letts FR-1 South Plains 21.85
11 Isaiah Cunningham FR-1 Baylor 21.89
12 Keion Sutton FR-1 South Plains 21.94
13 Willari Watson FR-1 South Plains 22.01
14 Andre Edwards FR-1 South Plains 22.05
15 Devon Sanders SR-4 TAMU-Commerce 22.08
16 Stadrian Taylor SO-2 TAMU-Commerce 22.12
17 Phillip Green JR-3 Texas Tech 22.17
18 Edgar Elias Sophomore UACJ 22.18
19 Gabriel Walker SO-2 Western Texas College 22.18
20 Derek White SO-2 Central Christian 22.26
21 Joel Latson SO-2 Texas Tech 22.40
22 Zachary Martinez FR-1 Tarleton State 22.42
23 Paris Foster FR-1 Texas Lutheran 22.43
24 Eli Augusta FR-1 Texas Lutheran 22.47
25 Eric Age JR-3 TAMU-Commerce 22.48
26 Jamel Anderson SO-2 Tarleton State 22.51
27 Erick Quiroz SR-4 TAMU-Commerce 22.54
28 Andra Richardson JR-3 Southern Nazarene 22.56
29 RJ Reyonlds SR-4 TAMU-Commerce 22.59
30 Ja'Micah Polk FR-1 Angelo State 22.60
31 DeQuan Dudley JR-3 TAMU-Commerce 22.62
32 Brandon Sparks-Moffett SR-4 Hardin-Simmons 22.66
33 Jevon Wallace FR-1 Tarleton State 22.77
34 Micah Brewer FR-1 Oklahoma Baptist 22.78
35 Abel Hernandez SO-2 West Texas A&M 22.84
36 Xavier Harvery FR-1 TAMU-Commerce 22.91
37 Karrington Pierce FR-1 Western Texas College 23.04
38 Michael Wong FR-1 Texas Lutheran 23.05
39 Mark Adams FR-1 South Plains 23.06
40 Myles Stennis FR-1 Hardin-Simmons 23.10
41 Connor Thompson FR-1 Texas Lutheran 23.13
42 Brady Camp FR-1 Tarleton State 23.19
43 Noah Weigant FR-1 Tarleton State 23.22
44 Nick Dow JR-3 West Texas A&M 23.24
45 Clayton Holmes FR-1 Hardin-Simmons 23.29
46 Nicholas Ellisor FR-1 Angelo State 23.32
47 Hasanai Chanriang SR-4 Hardin-Simmons 23.34
48 Bryce Johnson JR-3 Texas Lutheran 23.38
49 Hayden Dibble FR-1 Tarleton State 23.44
50 Easton Jones FR-1 TAMU-Commerce 23.49
51 Samuel Mosley SO-2 Southwest (N.M.) 23.61
52 Finis Smith FR-1 Tarleton State 23.63
53 Cesar Ramirez JR-3 Hardin-Simmons 23.66
54 Austin Cooley FR-1 Central Christian 23.71
55 Johnathan Reed FR-1 Hardin-Simmons 23.74
56 Owen Sutherland SR-4 West Texas A&M 23.77
57 Kyle Byerly FR-1 Our Lady of the Lake 23.80
58 Frank Hernandez SO-2 Central Christian 23.98
59 Matthew Bassett JR-3 West Texas A&M 24.03
60 Jevon James FR-1 Central Christian 24.09
61 Blythe Smith FR-1 Central Christian 24.56
62 Chase Mann FR-1 Hardin-Simmons 24.75
63 Isaac Bettinger FR-1 Central Christian 24.76
64 Kristopher Moore SO-2 Southwest (N.M.) 24.86
65 Zach Fitch FR-1 Hardin-Simmons 24.94
66 Jacob Aguirre FR-1 Hardin-Simmons 25.29
67 Klayton O'Neal SO-2 Hardin-Simmons 26.15
68 Rene Perez SO-2 Our Lady of the Lake 26.94
69 Steven Gray SR-4 Southwest (N.M.) 28.46
  John Jones JR-3 Central Christian FS
  Nicholas Martinez FR-1 Southwest (N.M.) DNF
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maxwell Willis SO-2 Baylor 21.08
3 Malik Wilson SR-4 Baylor 21.41
9 Micah Ballantyne SR-4 Adams State 21.72
15 Devon Sanders SR-4 TAMU-Commerce 22.08
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 quintaveon poole JR-3 Wayland Baptist 21.53
7 Qawtavis Johnson JR-3 Central Christian 21.70
11 Isaiah Cunningham FR-1 Baylor 21.89
21 Joel Latson SO-2 Texas Tech 22.40
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jordan Atkinson SO-2 South Plains 21.48
10 Brandon Letts FR-1 South Plains 21.85
34 Micah Brewer FR-1 Oklahoma Baptist 22.78
55 Johnathan Reed FR-1 Hardin-Simmons 23.74
  Nicholas Martinez FR-1 Southwest (N.M.) DNF
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Ever Gallegos Senior UACJ 21.23
8 Wendell Allgood JR-3 Southern Nazarene 21.70
12 Keion Sutton FR-1 South Plains 21.94
52 Finis Smith FR-1 Tarleton State 23.63
65 Zach Fitch FR-1 Hardin-Simmons 24.94
  John Jones JR-3 Central Christian FS
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Steven Cooper SR-4 West Texas A&M 21.68
13 Willari Watson FR-1 South Plains 22.01
17 Phillip Green JR-3 Texas Tech 22.17
63 Isaac Bettinger FR-1 Central Christian 24.76
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Andre Edwards FR-1 South Plains 22.05
16 Stadrian Taylor SO-2 TAMU-Commerce 22.12
32 Brandon Sparks-Moffett SR-4 Hardin-Simmons 22.66
53 Cesar Ramirez JR-3 Hardin-Simmons 23.66
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Edgar Elias Sophomore UACJ 22.18
22 Zachary Martinez FR-1 Tarleton State 22.42
25 Eric Age JR-3 TAMU-Commerce 22.48
27 Erick Quiroz SR-4 TAMU-Commerce 22.54
54 Austin Cooley FR-1 Central Christian 23.71
61 Blythe Smith FR-1 Central Christian 24.56
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Gabriel Walker SO-2 Western Texas College 22.18
30 Ja'Micah Polk FR-1 Angelo State 22.60
38 Michael Wong FR-1 Texas Lutheran 23.05
59 Matthew Bassett JR-3 West Texas A&M 24.03
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Derek White SO-2 Central Christian 22.26
26 Jamel Anderson SO-2 Tarleton State 22.51
51 Samuel Mosley SO-2 Southwest (N.M.) 23.61
60 Jevon James FR-1 Central Christian 24.09
66 Jacob Aguirre FR-1 Hardin-Simmons 25.29
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Eli Augusta FR-1 Texas Lutheran 22.47
33 Jevon Wallace FR-1 Tarleton State 22.77
47 Hasanai Chanriang SR-4 Hardin-Simmons 23.34
56 Owen Sutherland SR-4 West Texas A&M 23.77
67 Klayton O'Neal SO-2 Hardin-Simmons 26.15
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Andra Richardson JR-3 Southern Nazarene 22.56
29 RJ Reyonlds SR-4 TAMU-Commerce 22.59
37 Karrington Pierce FR-1 Western Texas College 23.04
57 Kyle Byerly FR-1 Our Lady of the Lake 23.80
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Paris Foster FR-1 Texas Lutheran 22.43
31 DeQuan Dudley JR-3 TAMU-Commerce 22.62
58 Frank Hernandez SO-2 Central Christian 23.98
62 Chase Mann FR-1 Hardin-Simmons 24.75
69 Steven Gray SR-4 Southwest (N.M.) 28.46
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Abel Hernandez SO-2 West Texas A&M 22.84
41 Connor Thompson FR-1 Texas Lutheran 23.13
44 Nick Dow JR-3 West Texas A&M 23.24
68 Rene Perez SO-2 Our Lady of the Lake 26.94
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Xavier Harvery FR-1 TAMU-Commerce 22.91
40 Myles Stennis FR-1 Hardin-Simmons 23.10
42 Brady Camp FR-1 Tarleton State 23.19
49 Hayden Dibble FR-1 Tarleton State 23.44
64 Kristopher Moore SO-2 Southwest (N.M.) 24.86
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Mark Adams FR-1 South Plains 23.06
43 Noah Weigant FR-1 Tarleton State 23.22
45 Clayton Holmes FR-1 Hardin-Simmons 23.29
46 Nicholas Ellisor FR-1 Angelo State 23.32
48 Bryce Johnson JR-3 Texas Lutheran 23.38
50 Easton Jones FR-1 TAMU-Commerce 23.49