February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 9:51.53 10
2 Onix Ortiz JR Windermere 9:53.32 8
3 Liam Pirie JR Windermere 10:12.40 6
4 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:24.96 5
5 Adolfo Saucedo Flores SR Belleview 10:31.14 4
6 Aiden Arnold SO Lake Nona 10:34.74 3
7 Tom Valente JR Mount Dora Christian 10:35.70 2
8 Rodrigo Estrada SR Colonial 10:39.80 1
9 Alexander Croy SR South Lake 10:44.44 -
10 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 10:44.45 -
11 Thurman Lincoln SR Buchholz 10:50.26 -
12 Caleb Roberts SO DeLand 10:57.52 -
13 Andrew Aziz JR Montverde Academy 11:00.48 -
14 Kenneth Williams SR Lake Nona 11:04.46 -
15 Colton Cardwell 8 Montverde Academy 11:11.77 -
16 Haile Buck SO Windermere 11:13.30 -
17 Ilyas Semlali SO Dr. Phillips 11:13.92 -
18 Nicholas Rivera SO Villages 11:24.38 -
19 Wrigley Longstreet FR Buchholz 11:24.50 -
20 Asher Ravede FR Spruce Creek 11:25.06 -
21 Serratt Nong SR Spruce Creek 11:27.95 -
22 Langston Scott FR Spruce Creek 11:28.87 -
23 Cooper Krug SO South Lake 11:29.97 -
24 Kevin Johnson SO DeLand 11:36.02 -
25 Ivan Rodriguez SR Hardee 11:40.25 -
26 Brant Mountain SO Buchholz 11:40.38 -
27 Hunter Wilson SO DeLand 11:44.59 -
28 David Beckwith SO Belleview 11:48.14 -
29 Carlos Segura FR Buchholz 11:49.96 -
30 Dain Braun FR Villages 11:51.31 -
31 Maximus Stansfield SO South Lake 11:53.59 -
32 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:59.67 -
33 Maximo Peralta FR Cypress Creek 12:00.46 -
34 Lucas Coen 6 Montverde Academy 12:01.74 -
35 Daniel Manzella FR Dr. Phillips 12:02.81 -
36 Spenser Pham SO Dr. Phillips 12:03.39 -
37 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:05.03 -
38 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 12:07.32 -
39 Owen Fletcher JR Lake Nona 12:14.43 -
40 Nicholas Scott SO Lake Nona 12:16.80 -
41 Khan Ozen SR Lake Mary 12:19.16 -
42 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 12:20.54 -
43 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:21.70 -
44 Joshua Arroyo SO Villages 12:23.82 -
45 Matthew Allen SO Holy Trinity 12:26.00 -
46 Bradley Rutledge FR Belleview 12:27.75 -
47 Jaiden Derosa SO North Marion 12:34.67 -
48 Elijah Brown FR Bartow 12:41.63 -
49 Reuel Teelucksingh SR Colonial 12:44.91 -
50 Cody Canterberry FR North Marion 12:51.11 -
51 Gianfranco Tommaso JR University (OC) 12:57.62 -
52 Robert Lookingbill FR University (OC) 13:35.63 -
53 Grant Stevens SO Forest 13:36.22 -
54 Daniel Romero FR University (OC) 13:37.66 -
55 Perrin Smith JR Belleview 13:52.78 -
56 Austin Olivas 8 Holy Trinity 15:35.57 -
  Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Agustin Vallejo SO Bartow DNS   
  Jarrod Williams JR Spruce Creek DNS   
  Josh Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Connor Hoffman SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Nathan Canterberry FR North Marion DNS   
  Carter Rowe JR Windermere DNS   
  Anthony Vengas SO Bartow DNS   
  Joshua Matzner JR Dr. Phillips DNS   
  Matthew Wallace SO Edgewater DNS   
  Elijah Pacheco SR Edgewater DNS   
  Efrain Bailon JR Villages DNS   
  Johnathan Givens FR Palatka DNS   
  Jacob Bormet FR Lake Mary DNS   
  Dean Ashraf JR Lake Mary DNS   
  Nicholas Youngren JR Lake Mary DNS   
  Jose Rivas SR South Lake DNS   
  Brandon Parker SO Forest DNS   
  Jared Jensen SR Forest DNS   
  Ashton Deriso SO Forest DNS   
  Carlos Carruego SR Colonial DNS   
  Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) DNS   
  Zane Benham SO Edgewater DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Andrew Aziz JR Montverde Academy 11:00.48 -
14 Kenneth Williams SR Lake Nona 11:04.46 -
17 Ilyas Semlali SO Dr. Phillips 11:13.92 -
18 Nicholas Rivera SO Villages 11:24.38 -
19 Wrigley Longstreet FR Buchholz 11:24.50 -
20 Asher Ravede FR Spruce Creek 11:25.06 -
21 Serratt Nong SR Spruce Creek 11:27.95 -
22 Langston Scott FR Spruce Creek 11:28.87 -
23 Cooper Krug SO South Lake 11:29.97 -
25 Ivan Rodriguez SR Hardee 11:40.25 -
26 Brant Mountain SO Buchholz 11:40.38 -
27 Hunter Wilson SO DeLand 11:44.59 -
28 David Beckwith SO Belleview 11:48.14 -
29 Carlos Segura FR Buchholz 11:49.96 -
30 Dain Braun FR Villages 11:51.31 -
32 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11:59.67 -
33 Maximo Peralta FR Cypress Creek 12:00.46 -
34 Lucas Coen 6 Montverde Academy 12:01.74 -
35 Daniel Manzella FR Dr. Phillips 12:02.81 -
36 Spenser Pham SO Dr. Phillips 12:03.39 -
38 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 12:07.32 -
39 Owen Fletcher JR Lake Nona 12:14.43 -
40 Nicholas Scott SO Lake Nona 12:16.80 -
41 Khan Ozen SR Lake Mary 12:19.16 -
42 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 12:20.54 -
43 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:21.70 -
44 Joshua Arroyo SO Villages 12:23.82 -
45 Matthew Allen SO Holy Trinity 12:26.00 -
46 Bradley Rutledge FR Belleview 12:27.75 -
47 Jaiden Derosa SO North Marion 12:34.67 -
48 Elijah Brown FR Bartow 12:41.63 -
49 Reuel Teelucksingh SR Colonial 12:44.91 -
50 Cody Canterberry FR North Marion 12:51.11 -
51 Gianfranco Tommaso JR University (OC) 12:57.62 -
52 Robert Lookingbill FR University (OC) 13:35.63 -
53 Grant Stevens SO Forest 13:36.22 -
54 Daniel Romero FR University (OC) 13:37.66 -
55 Perrin Smith JR Belleview 13:52.78 -
56 Austin Olivas 8 Holy Trinity 15:35.57 -
  Johnathan Givens FR Palatka DNS   
  Nathan Canterberry FR North Marion DNS   
  Connor Hoffman SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Jarrod Williams JR Spruce Creek DNS   
  Josh Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Agustin Vallejo SO Bartow DNS   
  Anthony Vengas SO Bartow DNS   
  Elijah Pacheco SR Edgewater DNS   
  Efrain Bailon JR Villages DNS   
  Jacob Bormet FR Lake Mary DNS   
  Dean Ashraf JR Lake Mary DNS   
  Brandon Parker SO Forest DNS   
  Carlos Carruego SR Colonial DNS   
  Jared Jensen SR Forest DNS   
  Matthew Wallace SO Edgewater DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 9:51.53 10
2 Onix Ortiz JR Windermere 9:53.32 8
3 Liam Pirie JR Windermere 10:12.40 6
4 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:24.96 5
5 Adolfo Saucedo Flores SR Belleview 10:31.14 4
6 Aiden Arnold SO Lake Nona 10:34.74 3
7 Tom Valente JR Mount Dora Christian 10:35.70 2
8 Rodrigo Estrada SR Colonial 10:39.80 1
9 Alexander Croy SR South Lake 10:44.44 -
10 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 10:44.45 -
11 Thurman Lincoln SR Buchholz 10:50.26 -
12 Caleb Roberts SO DeLand 10:57.52 -
15 Colton Cardwell 8 Montverde Academy 11:11.77 -
16 Haile Buck SO Windermere 11:13.30 -
24 Kevin Johnson SO DeLand 11:36.02 -
31 Maximus Stansfield SO South Lake 11:53.59 -
37 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:05.03 -
  Carter Rowe JR Windermere DNS   
  Zane Benham SO Edgewater DNS   
  Joshua Matzner JR Dr. Phillips DNS   
  Ashton Deriso SO Forest DNS   
  Nicholas Youngren JR Lake Mary DNS   
  Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) DNS   
  Jose Rivas SR South Lake DNS