March 23, 2019
|
Columbia Int'l (O) - Columbia, SC
|
Timing: TimingInc.com

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ben Douthit JR-3 Bob Jones 4:51.43 3:17.66 4:13.41 4:43.82 3:25.27 10
2 Logan Easterlin FR-1 Spartanburg Methodist 3:59.32 4:32.42 4:14.59 5:08.06 3:44.04 8
3 Blake Guillozet SR-4 Columbia Int'l 3:50.21 4:49.05 4:15.79 5:14.63 3:45.10 6
4 Zack Kochert FR-1 Presbyterian 3:18.63 4:46.03 4:24.84 5:09.87 4:24.84 5
5 Blaise Shields JR-3 Columbia Int'l 3:58.38 4:47.14 4:30.88 4:57.97 4:14.63 4
6 Eduardo Andrade SR-4 St. Andrews 4:04.40 5:47.59 4:31.55 3:20.95 4:50.56 3
7 Carlos Hernandez JR-3 Newberry 5:05.74 4:32.98 4:32.98 4:49.36 5:13.93 2
8 Casey Stroud FR-1 Bob Jones 5:52.50 3:57.73 4:33.25 3:22.21 5:30.64 1
9 Douglas Flynn SO-2 Bob Jones 5:31.86 3:17.47 4:34.26 4:04.10 3:44.90 -
10 Shelton Reynolds JR-3 Newberry 4:26.46 5:21.40 4:34.70 3:23.28 5:13.16 -
11 Nathan Stewart SO-2 Bob Jones 4:58.81 5:29.24 4:36.67 3:21.97 5:15.41 -
12 Luke Harmon FR-1 Presbyterian 5:16.42 4:40.34 4:37.56 3:14.30 5:44.18 -
13 Neel Taber SO-2 Presbyterian 3:59.02 5:54.32 4:41.20 3:42.15 3:30.90 -
14 Kiro Morkos FR-1 Presbyterian 4:26.19 4:57.67 4:46.22 4:31.91 4:31.91 -
15 Troy Sergey JR-3 Grace Christian University 5:41.27 3:38.29 5:07.45 3:38.29 5:04.38 -
16 Robert Campbell FR-1 Claflin 5:54.50 6:44.69 5:13.71 3:49.01 5:19.99 -
17 Justin Nobles FR-1 Presbyterian 5:34.28 4:26.78 5:21.42 5:15.00 5:37.50 -
18 Alexandros Panayides FR-1 Claflin 5:16.15 5:53.15 5:36.33 5:53.15 7:17.23 -
  Domenic Samuel SO-2 Claflin DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Griffiths FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tommy Pearson FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS   
  Victor Shellhammer FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joe Patchen JR-3 Bob Jones DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ben Douthit JR-3 Bob Jones 3:20.20 4:56.49 4:13.41 3:22.73 3:22.73 10
2 Logan Easterlin FR-1 Spartanburg Methodist 3:56.77 3:59.32 4:14.59 4:45.14 5:13.15 8
3 Blake Guillozet SR-4 Columbia Int'l 3:09.29 3:11.85 4:15.79 3:47.66 3:50.21 6
4 Zack Kochert FR-1 Presbyterian 3:34.52 3:31.88 4:24.84 4:16.90 4:48.68 5
5 Blaise Shields JR-3 Columbia Int'l 4:36.30 5:35.90 4:30.88 3:23.16 5:16.93 4
7 Carlos Hernandez JR-3 Newberry 4:13.88 5:00.28 4:32.98 4:35.71 5:00.28 2
11 Nathan Stewart SO-2 Bob Jones 3:49.64 5:45.84 4:36.67 4:56.04 5:09.87 -
  Joe Patchen JR-3 Bob Jones DNS DNS DNS DNS DNS   
  Domenic Samuel SO-2 Claflin DNS DNS DNS DNS DNS   
  Victor Shellhammer FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tommy Pearson FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Griffiths FR-1 North Greenville DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Eduardo Andrade SR-4 St. Andrews 3:42.68 4:36.99 4:31.55 5:06.86 3
8 Casey Stroud FR-1 Bob Jones 5:11.51 4:41.45 4:33.25 5:00.58 1
9 Douglas Flynn SO-2 Bob Jones 4:53.46 3:47.64 4:34.26 5:15.40 -
10 Shelton Reynolds JR-3 Newberry 4:45.69 4:48.44 4:34.70 4:15.48 -
12 Luke Harmon FR-1 Presbyterian 4:34.79 3:36.50 4:37.56 3:33.73 -
13 Neel Taber SO-2 Presbyterian 3:28.09 3:53.40 4:41.20 4:49.64 -
14 Kiro Morkos FR-1 Presbyterian 5:14.85 4:34.78 4:46.22 3:43.26 -
15 Troy Sergey JR-3 Grace Christian University 4:39.78 3:47.52 5:07.45 4:05.96 -
16 Robert Campbell FR-1 Claflin 5:51.36 6:16.46 5:13.71 5:10.58 -
17 Justin Nobles FR-1 Presbyterian 5:31.07 6:57.85 5:21.42 5:43.92 -
18 Alexandros Panayides FR-1 Claflin 6:09.97 7:10.51 5:36.33 5:39.70 -