March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shyanne Mayes SR West Orange 2:20.36 10
2 Elayna Bahr JR Winter Springs 2:20.96 8
3 Evie Erikson SR Lake Mary 2:21.06 6
4 Gabrielle Johnson SO Winter Park 2:21.92 5
5 Elizabeth Eudaly JR Plant 2:23.49 4
6 Janel Mitchell FR Sarasota 2:25.35 3
7 Alyssa Mark JR West Orange 2:25.74 2
8 Jasmine Little FR Dr. Phillips 2:27.43   
9 Taitem Turbyfill SO Trinity Prep 2:27.74 -
10 Savannah Schwab SR Tavares 2:27.92 -
11 Amber He FR Dr. Phillips 2:28.29   
12 Alana Wolfberg SR Timber Creek 2:28.41 -
13 Katie Ranck SO Windermere 2:29.06 -
14 Christina Labrato SO Lake Mary 2:29.12 -
15 Julia Charske SO Vanguard (Ocala) 2:29.62 -
16 Rachel St Angelo SR Lake Howell 2:30.18 -
17 Juliet Small SR Lake Highland Prep 2:31.88 -
18 Alexandra Cisneros SR Lake Highland Prep 2:31.88 -
19 Penelope Markowski FR Plant 2:32.32 -
20 Julia Fletcher SR Bishop Kenny 2:32.67 -
21 Sasha Mullings SR West Orange 2:34.00 -
22 Sofia Lantz FR Lake Mary 2:34.09 -
23 Hartley Hill SO Plant 2:34.60 -
24 Zarrah Barbaza FR Montverde Academy 2:34.79 -
25 Mackenzie Mulligan FR Tavares 2:34.82 -
26 Ella Kate Daley SO Villages 2:35.91 -
27 Megan Rhodes JR Lyman 2:36.36 -
28 Vivian Byrnes FR Timber Creek 2:36.38 -
29 Sagan Simmons SR Edgewater 2:37.09 -
30 Courtney Coddington SR Winter Park 2:38.11 -
31 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 2:39.34 -
32 Ally Means SO Oak Hall 2:39.76 -
33 Mary Schmidt SO Bishop Kenny 2:40.70 -
34 Annesley Kolb JR Winter Park 2:40.71 -
35 Catlin Foley FR Mount Dora 2:43.33   
36 Sierra Orie SO Timber Creek 2:43.34   
37 Lauren Moore SO Lake Highland Prep 2:44.05   
38 Bryanna King SO Colonial 2:44.07 -
38 Adrian Carter SO Vanguard (Ocala) 2:44.07   
40 Grace Messemer SR Master's Academy (Oviedo) 2:45.24   
41 Delaney Lloyd SR Father Lopez 2:45.51   
42 Elizabeth Stua SR Forest 2:46.07   
43 Isabella Santeufemio SO Boone 2:46.94   
44 Lily Sikorski SO Sarasota 2:47.33   
45 Yuteng Ren SR Montverde Academy 2:48.04 -
46 Fiona Zagorini JR Mount Dora 2:48.05   
47 Ifeoma Ajufo FR Vanguard (Ocala) 2:48.49   
48 Dejah Ojeda JR University (Orlando) 2:49.54 -
49 Alondra Oquendo FR Lyman 2:49.76 -
50 Sofia Falisi JR Oviedo 2:50.44 -
51 Candice Bruinsma SO Tavares 2:50.55   
52 Natalie Soltys SO East River 2:51.25   
53 Victoria Caceres JR University (Orlando) 2:51.69   
54 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 2:52.15   
55 Jorgelina Echavarria SO Trinity Prep 2:55.34   
56 Lindsey Rodgers SR Father Lopez 2:55.66 -
57 Hayley Ponton FR Oak Hall 2:56.41 -
58 Giula Ghirardi JR Boone 2:58.84   
59 Ezaria Swift JR Lyman 2:59.28   
60 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 2:59.33   
61 Emma Davey SO Trinity Prep 3:00.57 -
62 Alexandra Abud JR East River 3:03.37 -
63 Kristin Deshotel SO Colonial 3:05.41 -
64 Paige Costanzo FR Lake Howell 3:08.68 -
65 Sofia Torres-Gomez SO Master's Academy (Oviedo) 3:10.37 -
66 Adneiry Mercedes Diaz FR Dr. Phillips 3:31.54 -
67 Alyssa Figueroa FR East River 4:25.22 -
  Megan Lundstrom FR Hagerty NT   
  Marlena Scholl SO Villages DNS   
  Marina Brown SO Edgewater DNS   
  Juliana Castro SR Cypress Creek DNS   
  Tairalys Gonzalez FR Colonial DNS   
  Casey Estrada FR Edgewater DNS   
  Megan O'Connell-Becker SO Bishop Kenny DNS   
  Kaylee Rodd JR Hagerty DNS   
  Tatiana Hernandez JR Lake Howell DNS   
  Maggie Crowe SR Forest DNS   
  Cele Philips FR Boone DNS   
  Nichole Harris SO Forest DNS   
  Julia Plescha SR Hagerty DNS   
Women's 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shyanne Mayes SR West Orange 2:20.36 10
2 Elayna Bahr JR Winter Springs 2:20.96 8
3 Evie Erikson SR Lake Mary 2:21.06 6
4 Gabrielle Johnson SO Winter Park 2:21.92 5
5 Elizabeth Eudaly JR Plant 2:23.49 4
6 Janel Mitchell FR Sarasota 2:25.35 3
7 Alyssa Mark JR West Orange 2:25.74 2
10 Savannah Schwab SR Tavares 2:27.92 -
12 Alana Wolfberg SR Timber Creek 2:28.41 -
13 Katie Ranck SO Windermere 2:29.06 -
14 Christina Labrato SO Lake Mary 2:29.12 -
15 Julia Charske SO Vanguard (Ocala) 2:29.62 -
18 Alexandra Cisneros SR Lake Highland Prep 2:31.88 -
19 Penelope Markowski FR Plant 2:32.32 -
28 Vivian Byrnes FR Timber Creek 2:36.38 -
30 Courtney Coddington SR Winter Park 2:38.11 -
32 Ally Means SO Oak Hall 2:39.76 -
48 Dejah Ojeda JR University (Orlando) 2:49.54 -
Women's 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Taitem Turbyfill SO Trinity Prep 2:27.74 -
17 Juliet Small SR Lake Highland Prep 2:31.88 -
20 Julia Fletcher SR Bishop Kenny 2:32.67 -
21 Sasha Mullings SR West Orange 2:34.00 -
22 Sofia Lantz FR Lake Mary 2:34.09 -
23 Hartley Hill SO Plant 2:34.60 -
24 Zarrah Barbaza FR Montverde Academy 2:34.79 -
25 Mackenzie Mulligan FR Tavares 2:34.82 -
26 Ella Kate Daley SO Villages 2:35.91 -
31 Ryleigh Sperry FR Montverde Academy 2:39.34 -
33 Mary Schmidt SO Bishop Kenny 2:40.70 -
34 Annesley Kolb JR Winter Park 2:40.71 -
  Maggie Crowe SR Forest DNS   
  Nichole Harris SO Forest DNS   
  Megan O'Connell-Becker SO Bishop Kenny DNS   
  Kaylee Rodd JR Hagerty DNS   
  Julia Plescha SR Hagerty DNS   
  Cele Philips FR Boone DNS   
Women's 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jasmine Little FR Dr. Phillips 2:27.43   
11 Amber He FR Dr. Phillips 2:28.29   
35 Catlin Foley FR Mount Dora 2:43.33   
36 Sierra Orie SO Timber Creek 2:43.34   
37 Lauren Moore SO Lake Highland Prep 2:44.05   
38 Adrian Carter SO Vanguard (Ocala) 2:44.07   
40 Grace Messemer SR Master's Academy (Oviedo) 2:45.24   
41 Delaney Lloyd SR Father Lopez 2:45.51   
42 Elizabeth Stua SR Forest 2:46.07   
43 Isabella Santeufemio SO Boone 2:46.94   
44 Lily Sikorski SO Sarasota 2:47.33   
46 Fiona Zagorini JR Mount Dora 2:48.05   
47 Ifeoma Ajufo FR Vanguard (Ocala) 2:48.49   
51 Candice Bruinsma SO Tavares 2:50.55   
52 Natalie Soltys SO East River 2:51.25   
53 Victoria Caceres JR University (Orlando) 2:51.69   
54 Tiffany Wangui SO Cypress Creek 2:52.15   
55 Jorgelina Echavarria SO Trinity Prep 2:55.34   
58 Giula Ghirardi JR Boone 2:58.84   
59 Ezaria Swift JR Lyman 2:59.28   
60 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 2:59.33   
  Megan Lundstrom FR Hagerty NT   
Women's 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Rachel St Angelo SR Lake Howell 2:30.18 -
27 Megan Rhodes JR Lyman 2:36.36 -
29 Sagan Simmons SR Edgewater 2:37.09 -
38 Bryanna King SO Colonial 2:44.07 -
45 Yuteng Ren SR Montverde Academy 2:48.04 -
49 Alondra Oquendo FR Lyman 2:49.76 -
50 Sofia Falisi JR Oviedo 2:50.44 -
56 Lindsey Rodgers SR Father Lopez 2:55.66 -
57 Hayley Ponton FR Oak Hall 2:56.41 -
61 Emma Davey SO Trinity Prep 3:00.57 -
62 Alexandra Abud JR East River 3:03.37 -
63 Kristin Deshotel SO Colonial 3:05.41 -
64 Paige Costanzo FR Lake Howell 3:08.68 -
65 Sofia Torres-Gomez SO Master's Academy (Oviedo) 3:10.37 -
66 Adneiry Mercedes Diaz FR Dr. Phillips 3:31.54 -
67 Alyssa Figueroa FR East River 4:25.22 -
  Marina Brown SO Edgewater DNS   
  Marlena Scholl SO Villages DNS   
  Tairalys Gonzalez FR Colonial DNS   
  Juliana Castro SR Cypress Creek DNS   
  Tatiana Hernandez JR Lake Howell DNS   
  Casey Estrada FR Edgewater DNS