March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cadi Rowe SR Lake Minneola 5:07.45 10
2 Chloe Hyde SR Lake Brantley 5:09.72 8
3 Nicolina Otero SR Wharton 5:33.53 6
4 Vanessa Bolen SR Harmony 5:34.18 5
5 Brooke Reif FR Wharton 5:35.33 4
6 Gabriella Macedo SO Celebration 5:35.61 3
7 Allison Hicks SR Harmony 5:37.06 2
8 Kaitlin Braswell SR Rockledge 5:40.94 1
9 Lanisa Gibson SO Osceola (Kissimmee) 5:45.89 -
10 Zemmie Steger Senior Starr's Mill 5:51.81 -
11 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 5:53.25 -
12 Emma Powell JR Lake Brantley 5:54.13 -
13 Blakely Wingo Freshman Starr's Mill 5:57.77 -
14 Jinia Johnson JR Wharton 5:59.10 -
15 Morgan Weber JR Olympia 5:59.13 -
16 Hayley Barrett SR Rockledge 5:59.16 -
17 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 5:59.39 -
18 Bella Blind FR Winter Haven 5:59.75 -
19 Lexi Edwards Junior Starr's Mill 6:01.44 -
20 Geonna Panek SR Lake Brantley 6:02.83 -
21 Elena Caldwell SO Lake Minneola 6:03.57 -
22 Ariana Ramos Mercado SO Harmony 6:06.73 -
23 Emily Thompson JR Lake Nona 6:09.54 -
24 Gabriela Lugo Pardo JR St. Cloud 6:09.84 -
25 Rachel Horsford 7 Mount Dora Christian 6:12.40 -
26 Kya Cadieu JR Auburndale 6:13.62 -
27 Ann Casey FR Windermere Prep 6:15.66 -
28 Alice Flament JR Olympia 6:21.49 -
29 Chloe Gordon JR Olympia 6:22.60 -
30 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 6:22.69 -
31 Samantha Scott FR Wiregrass Ranch 6:23.88 -
32 Ava Quattrocchi 7 Cocoa 6:25.00 -
33 Tiana Rivera JR St. Cloud 6:25.42 -
34 Olivia Valente SO Mount Dora Christian 6:33.55 -
35 Jasmine Valle FR Alonso 6:34.59 -
36 Maria Manosalva JR Auburndale 6:38.02 -
37 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:45.36 -
38 Christie Fenelon SO Evans 6:50.26 -
39 Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:51.12 -
40 Stephanie Sun SO Windermere Prep 6:57.79 -
41 Ellie Kunze JR Lake Minneola 7:11.47 -
42 Zoe Zalewski JR Cocoa 7:16.65 -
43 Rocio Gonzalez-Lopez FR Lake Wales 7:25.54 -
44 Alexis Dummerjean JR Ocoee 7:42.79 -
45 Karielyz Diaz SO Osceola (Kissimmee) 8:02.45 -
  Valarie Bertram SR Lakewood DNS   
  Rachel Forgas SO Wiregrass Ranch DNS   
  Brianna Rodriguez SO New Dimensions DNS   
  Alondra Rivas SO New Dimensions DNS   
  Abigail Lake SR Rockledge DNS   
  Kaitlyn Hawkins SR Leesburg DNS   
  Sydney Slagel JR Winter Haven DNS   
  Alicia Jiang FR Leesburg DNS   
  Chrisnaida Clermont SO Evans DNS   
  Vel'Lance Wells SR Kathleen DNS   
  Kareena Gladis SR Leesburg DNS   
  Meghna Bhakta JR Kathleen DNS   
  Taniya Lee FR Lakewood DNS   
  Tabitha Suggs SO Alonso DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Emma Powell JR Lake Brantley 5:54.13 -
31 Samantha Scott FR Wiregrass Ranch 6:23.88 -
32 Ava Quattrocchi 7 Cocoa 6:25.00 -
36 Maria Manosalva JR Auburndale 6:38.02 -
37 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:45.36 -
38 Christie Fenelon SO Evans 6:50.26 -
39 Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:51.12 -
40 Stephanie Sun SO Windermere Prep 6:57.79 -
41 Ellie Kunze JR Lake Minneola 7:11.47 -
42 Zoe Zalewski JR Cocoa 7:16.65 -
43 Rocio Gonzalez-Lopez FR Lake Wales 7:25.54 -
44 Alexis Dummerjean JR Ocoee 7:42.79 -
45 Karielyz Diaz SO Osceola (Kissimmee) 8:02.45 -
  Brianna Rodriguez SO New Dimensions DNS   
  Meghna Bhakta JR Kathleen DNS   
  Rachel Forgas SO Wiregrass Ranch DNS   
  Valarie Bertram SR Lakewood DNS   
  Sydney Slagel JR Winter Haven DNS   
  Alondra Rivas SO New Dimensions DNS   
  Taniya Lee FR Lakewood DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Lanisa Gibson SO Osceola (Kissimmee) 5:45.89 -
13 Blakely Wingo Freshman Starr's Mill 5:57.77 -
14 Jinia Johnson JR Wharton 5:59.10 -
15 Morgan Weber JR Olympia 5:59.13 -
17 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 5:59.39 -
18 Bella Blind FR Winter Haven 5:59.75 -
19 Lexi Edwards Junior Starr's Mill 6:01.44 -
20 Geonna Panek SR Lake Brantley 6:02.83 -
21 Elena Caldwell SO Lake Minneola 6:03.57 -
22 Ariana Ramos Mercado SO Harmony 6:06.73 -
23 Emily Thompson JR Lake Nona 6:09.54 -
24 Gabriela Lugo Pardo JR St. Cloud 6:09.84 -
25 Rachel Horsford 7 Mount Dora Christian 6:12.40 -
26 Kya Cadieu JR Auburndale 6:13.62 -
27 Ann Casey FR Windermere Prep 6:15.66 -
28 Alice Flament JR Olympia 6:21.49 -
29 Chloe Gordon JR Olympia 6:22.60 -
30 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 6:22.69 -
33 Tiana Rivera JR St. Cloud 6:25.42 -
34 Olivia Valente SO Mount Dora Christian 6:33.55 -
35 Jasmine Valle FR Alonso 6:34.59 -
  Alicia Jiang FR Leesburg DNS   
  Chrisnaida Clermont SO Evans DNS   
  Kaitlyn Hawkins SR Leesburg DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cadi Rowe SR Lake Minneola 5:07.45 10
2 Chloe Hyde SR Lake Brantley 5:09.72 8
3 Nicolina Otero SR Wharton 5:33.53 6
4 Vanessa Bolen SR Harmony 5:34.18 5
5 Brooke Reif FR Wharton 5:35.33 4
6 Gabriella Macedo SO Celebration 5:35.61 3
7 Allison Hicks SR Harmony 5:37.06 2
8 Kaitlin Braswell SR Rockledge 5:40.94 1
10 Zemmie Steger Senior Starr's Mill 5:51.81 -
11 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 5:53.25 -
16 Hayley Barrett SR Rockledge 5:59.16 -
  Kareena Gladis SR Leesburg DNS   
  Abigail Lake SR Rockledge DNS   
  Vel'Lance Wells SR Kathleen DNS   
  Tabitha Suggs SO Alonso DNS