March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Mitchell Harris Senior Starr's Mill 51.01 5
  Gregory Spann Jr. JR Lakewood 51.30 4
  Dametrion Mallett JR Lake Wales 55.49 2
  Emman Uel Shuler JR Lake Wales 51.88 3
  William Ott JR George Jenkins 49.56 10
  Joshua Grimes SR Harmony 50.00 8
  Jaden Serrano JR Alonso 50.71 6
  Marvin Gatlin SR Osceola (Kissimmee) DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gregory Spann Jr. JR Lakewood 49.63
2 William Ott JR George Jenkins 50.37
3 Dametrion Mallett JR Lake Wales 50.59
4 Joshua Grimes SR Harmony 51.06
5 Mitchell Harris Senior Starr's Mill 51.29
6 Jaden Serrano JR Alonso 51.36
7 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 52.29
8 Marvin Gatlin SR Osceola (Kissimmee) 52.36
9 Jaheim Mayes JR Rockledge 52.96
10 Nash Robinson SR Wharton 53.03
11 Dennis Samuels JR Alonso 53.06
12 Jaden Rudolph JR George Jenkins 53.08
13 Nick Nyman Senior Starr's Mill 53.08
14 Djim Rene SR Olympia 53.12
15 Christian Vazquez SO Wekiva 53.30
16 Mohammad Khan SR Windermere Prep 53.38
17 Christopher Donaldson FR Auburndale 53.40
18 Dennis Quolke SR Rockledge 53.48
19 Avion Maybell JR Lakewood 53.59
20 Jared Falchook FR Celebration 53.61
21 Chase Robbins SO Celebration 53.66
22 Tavion Wood JR Ocoee 53.73
23 Charles Fletcher SO Wekiva 53.77
24 Micah Forsythe SO Leesburg 54.14
25 Orlando Quiros SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.18
26 Eric Sherwood SO Ocoee 54.19
27 Zavien Williams SO Windermere Prep 54.31
28 Talik Jeffers SO Wharton 54.45
29 Gavin Bendross FR George Jenkins 54.52
30 Garren Haynes SO Alonso 54.81
31 Lutarus Adams FR Lakewood 55.13
32 Jameson Santiago SR Celebration 55.16
33 Max Dekle JR Lake Minneola 55.19
34 Yousef Garip SR Lake Nona 55.30
35 Johnathan Fenderson JR Leesburg 55.38
36 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 55.45
37 Joaquin Jackson FR Winter Haven 55.53
38 Alvin Adderly SO Rockledge 55.61
39 Josh Warren SR Winter Haven 55.96
40 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 56.10
41 Maurice Booker JR Olympia 56.54
42 Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch 56.89
43 Jokobi Nelson JR Kathleen 56.97
44 Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 57.35
45 Essmal Reed SO Kathleen 57.40
46 Kevin Le JR Lake Minneola 57.43
47 Dylan Hamby JR Lake Nona 57.51
48 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 57.56
49 Chaz Diaz SO Wiregrass Ranch 57.72
50 Matthew Bush JR Wekiva 58.05
51 Josh Douglas SO Lake Minneola 58.46
52 Angel Aviles SO New Dimensions 59.71
53 James Hindy Junior Starr's Mill 59.96
54 Desmond Harris FR Evans 1:00.01
55 Ryan Antalek SR Lake Brantley 1:03.01
56 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:03.57
57 Michael Johnson FR Mount Dora Christian 1:04.45
58 Jeremiah Clark JR Leesburg 1:06.61
59 Patrick Hughes FR Lake Brantley 1:10.22
60 Gil Caraballo Santiago SO New Dimensions 1:20.78
  Mathews Peres SR Windermere Prep DNF
  Cole Parnell SR Lake Brantley DNS
  Christian Taylor SR Harmony DNS
  Isaiah Oquendo FR Harmony DNS
  Joseph Chaverri FR New Dimensions DNS
  Jason Clarke FR Evans DNS
  Jaylan Robinson SO First Academy (Orlando) DNS
  Dejuan Henderson JR Winter Haven DNS
  Javawney Williams SO Olympia DNS
  Antrell Adamson FR Auburndale DNS
  Paul Maxwell SR Auburndale DNS
  Eric Byrd JR Wharton DNS
  Jacquez Jones SR Osceola (Kissimmee) DNS
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS
  Michael Head JR Lake Wales DNS
  Jaiden Francois SO Mount Dora Christian DNS
  Lee DeFour SO St. Cloud DNS
  Alex Parkman FR Wiregrass Ranch DNS
  Dexter Coleman SO Ocoee DNS
  Jaden Edgecombe 8 Cocoa DNS
  Jamari Williams SR Cocoa DNS
  Mehki Jackson SO Kathleen DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Mitchell Harris Senior Starr's Mill 51.29
20 Jared Falchook FR Celebration 53.61
21 Chase Robbins SO Celebration 53.66
34 Yousef Garip SR Lake Nona 55.30
55 Ryan Antalek SR Lake Brantley 1:03.01
  Isaiah Oquendo FR Harmony DNS
  Jaylan Robinson SO First Academy (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Dametrion Mallett JR Lake Wales 50.59
10 Nash Robinson SR Wharton 53.03
29 Gavin Bendross FR George Jenkins 54.52
46 Kevin Le JR Lake Minneola 57.43
52 Angel Aviles SO New Dimensions 59.71
53 James Hindy Junior Starr's Mill 59.96
  Jamari Williams SR Cocoa DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Jaden Rudolph JR George Jenkins 53.08
17 Christopher Donaldson FR Auburndale 53.40
30 Garren Haynes SO Alonso 54.81
  Mathews Peres SR Windermere Prep DNF
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS
  Michael Head JR Lake Wales DNS
  Mehki Jackson SO Kathleen DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Micah Forsythe SO Leesburg 54.14
27 Zavien Williams SO Windermere Prep 54.31
38 Alvin Adderly SO Rockledge 55.61
51 Josh Douglas SO Lake Minneola 58.46
59 Patrick Hughes FR Lake Brantley 1:10.22
  Paul Maxwell SR Auburndale DNS
  Christian Taylor SR Harmony DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 William Ott JR George Jenkins 50.37
9 Jaheim Mayes JR Rockledge 52.96
28 Talik Jeffers SO Wharton 54.45
31 Lutarus Adams FR Lakewood 55.13
39 Josh Warren SR Winter Haven 55.96
47 Dylan Hamby JR Lake Nona 57.51
60 Gil Caraballo Santiago SO New Dimensions 1:20.78
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 52.29
15 Christian Vazquez SO Wekiva 53.30
19 Avion Maybell JR Lakewood 53.59
32 Jameson Santiago SR Celebration 55.16
41 Maurice Booker JR Olympia 56.54
44 Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 57.35
58 Jeremiah Clark JR Leesburg 1:06.61
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Marvin Gatlin SR Osceola (Kissimmee) 52.36
23 Charles Fletcher SO Wekiva 53.77
37 Joaquin Jackson FR Winter Haven 55.53
50 Matthew Bush JR Wekiva 58.05
  Javawney Williams SO Olympia DNS
  Jaiden Francois SO Mount Dora Christian DNS
  Alex Parkman FR Wiregrass Ranch DNS
  Jacquez Jones SR Osceola (Kissimmee) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Nick Nyman Senior Starr's Mill 53.08
14 Djim Rene SR Olympia 53.12
26 Eric Sherwood SO Ocoee 54.19
40 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 56.10
48 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 57.56
  Joseph Chaverri FR New Dimensions DNS
  Lee DeFour SO St. Cloud DNS
  Jason Clarke FR Evans DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jaden Serrano JR Alonso 51.36
36 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 55.45
42 Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch 56.89
57 Michael Johnson FR Mount Dora Christian 1:04.45
  Antrell Adamson FR Auburndale DNS
  Eric Byrd JR Wharton DNS
  Dejuan Henderson JR Winter Haven DNS
  Jaden Edgecombe 8 Cocoa DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Joshua Grimes SR Harmony 51.06
16 Mohammad Khan SR Windermere Prep 53.38
22 Tavion Wood JR Ocoee 53.73
43 Jokobi Nelson JR Kathleen 56.97
45 Essmal Reed SO Kathleen 57.40
49 Chaz Diaz SO Wiregrass Ranch 57.72
56 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:03.57
  Cole Parnell SR Lake Brantley DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gregory Spann Jr. JR Lakewood 49.63
11 Dennis Samuels JR Alonso 53.06
18 Dennis Quolke SR Rockledge 53.48
25 Orlando Quiros SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.18
33 Max Dekle JR Lake Minneola 55.19
35 Johnathan Fenderson JR Leesburg 55.38
54 Desmond Harris FR Evans 1:00.01
  Dexter Coleman SO Ocoee DNS