March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ashley Klingenberg JR Lake Brantley 2:15.62 10
2 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:19.67 8
3 Cadi Rowe SR Lake Minneola 2:21.62 6
4 Allie Walker Sophomore Starr's Mill 2:22.18 5
5 Astoria Beckett SR Apopka 2:22.56 4
6 Kamari Dawn SO Rockledge 2:23.96 3
7 Ciana Gordon SO Armwood 2:26.74 2
8 Majani Perryman SR Paxon 2:26.93 1
9 Margaret Ward SR Rockledge 2:29.27 -
10 Lanisa Gibson SO Osceola (Kissimmee) 2:29.93 -
11 Abigail Lake SR Rockledge 2:29.96 -
12 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 2:30.33 -
13 Riniya Johnson JR Auburndale 2:30.89 -
14 Mya Hill SO Wiregrass Ranch 2:31.00 -
15 Melanie Podborsky JR Celebration 2:31.85 -
16 Brooke Mullins SO Harmony 2:32.68 -
17 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 2:33.33 -
18 Morgan Weber JR Olympia 2:34.22 -
19 Nicolina Otero SR Wharton 2:34.34 -
20 Aniyah Hall FR Evans 2:34.96 -
21 Karina Nieto JR Lake Minneola 2:35.24 -
22 Janiyah Hall FR Evans 2:35.70 -
23 Vel'Lance Wells SR Kathleen 2:36.43 -
24 Jinia Johnson JR Wharton 2:37.51 -
25 Brooke Reif FR Wharton 2:37.98 -
26 Alaina Anglin FR Evans 2:38.43 -
27 Ariana Ramos Mercado SO Harmony 2:40.16 -
28 Caridad Ramos FR Osceola (Kissimmee) 2:41.58 -
29 Mariah Brown-Tullis FR Winter Haven 2:42.22 -
30 Reema Ismail JR Celebration 2:44.53 -
31 Kenzie Brantley JR St. Cloud 2:45.20 -
32 Achante Daniels JR Ocoee 2:46.09 -
33 Anna Miles Sophomore Starr's Mill 2:48.49 -
34 Emma Dahlgren SO Olympia 2:50.50 -
35 Ella Simpson JR First Academy (Orlando) 2:51.07 -
36 Claire Darrin JR Harmony 2:51.37 -
37 Maya Ingraham FR Wekiva 2:52.54 -
38 Allison Horsford 8 Mount Dora Christian 2:55.06 -
39 Sonia Santibanez SR Kathleen 2:55.16 -
40 Kendall Abrams 7 Mount Dora Christian 2:55.81 -
41 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 2:57.91 -
42 Snejana Faryga JR Lake Minneola 2:58.51 -
43 Zoe Zalewski JR Cocoa 2:59.94 -
44 Nicole Pi FR Wiregrass Ranch 3:04.76 -
45 Geonna Panek SR Lake Brantley 3:08.58 -
46 Carly Siegel SO Windermere Prep 3:17.65 -
47 Keisha Romero FR Lakewood 3:20.94 -
48 Alondra Rivas SO New Dimensions 3:32.44 -
49 Anja Johnson-Brown FR Lakewood 3:32.82 -
50 Brianna Rodriguez SO New Dimensions 3:42.46 -
  Nyashia Williams-Matthews SO Winter Haven DNS   
  Jasmine Valle FR Alonso DNS   
  Isabel Crist JR First Academy (Orlando) DNS   
  Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Kaylah Ward SR Ocoee DNS   
  Christina Conenna SO Olympia DNS   
  Arianna Reliford FR Auburndale DNS   
  Toniann Marshall FR Auburndale DNS   
  Jo'shauntye Thomas JR Lakewood DNS   
  Naytasha Perez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Ava Quattrocchi 7 Cocoa DNS   
  Dashane Medina SR Lake Wales DNS   
  Mackenzie Harrington SO Leesburg DNS   
  Alicia Jiang FR Leesburg DNS   
  Idalys Roman JR New Dimensions DNS   
  Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen DNS   
  Jateria Parker JR Winter Haven DNS   
  Tabitha Suggs SO Alonso DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Karina Nieto JR Lake Minneola 2:35.24 -
31 Kenzie Brantley JR St. Cloud 2:45.20 -
34 Emma Dahlgren SO Olympia 2:50.50 -
37 Maya Ingraham FR Wekiva 2:52.54 -
38 Allison Horsford 8 Mount Dora Christian 2:55.06 -
39 Sonia Santibanez SR Kathleen 2:55.16 -
40 Kendall Abrams 7 Mount Dora Christian 2:55.81 -
41 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 2:57.91 -
42 Snejana Faryga JR Lake Minneola 2:58.51 -
43 Zoe Zalewski JR Cocoa 2:59.94 -
44 Nicole Pi FR Wiregrass Ranch 3:04.76 -
46 Carly Siegel SO Windermere Prep 3:17.65 -
47 Keisha Romero FR Lakewood 3:20.94 -
48 Alondra Rivas SO New Dimensions 3:32.44 -
49 Anja Johnson-Brown FR Lakewood 3:32.82 -
50 Brianna Rodriguez SO New Dimensions 3:42.46 -
  Toniann Marshall FR Auburndale DNS   
  Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Jo'shauntye Thomas JR Lakewood DNS   
  Mackenzie Harrington SO Leesburg DNS   
  Christina Conenna SO Olympia DNS   
  Jateria Parker JR Winter Haven DNS   
  Idalys Roman JR New Dimensions DNS   
  Arianna Reliford FR Auburndale DNS   
  Naytasha Perez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Abigail Lake SR Rockledge 2:29.96 -
12 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 2:30.33 -
14 Mya Hill SO Wiregrass Ranch 2:31.00 -
16 Brooke Mullins SO Harmony 2:32.68 -
17 Brianna Hall SR Mount Dora Christian 2:33.33 -
18 Morgan Weber JR Olympia 2:34.22 -
22 Janiyah Hall FR Evans 2:35.70 -
24 Jinia Johnson JR Wharton 2:37.51 -
26 Alaina Anglin FR Evans 2:38.43 -
27 Ariana Ramos Mercado SO Harmony 2:40.16 -
28 Caridad Ramos FR Osceola (Kissimmee) 2:41.58 -
29 Mariah Brown-Tullis FR Winter Haven 2:42.22 -
30 Reema Ismail JR Celebration 2:44.53 -
32 Achante Daniels JR Ocoee 2:46.09 -
33 Anna Miles Sophomore Starr's Mill 2:48.49 -
35 Ella Simpson JR First Academy (Orlando) 2:51.07 -
36 Claire Darrin JR Harmony 2:51.37 -
45 Geonna Panek SR Lake Brantley 3:08.58 -
  Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen DNS   
  Jasmine Valle FR Alonso DNS   
  Isabel Crist JR First Academy (Orlando) DNS   
  Kaylah Ward SR Ocoee DNS   
  Nyashia Williams-Matthews SO Winter Haven DNS   
  Alicia Jiang FR Leesburg DNS   
  Dashane Medina SR Lake Wales DNS   
  Ava Quattrocchi 7 Cocoa DNS   
  Tabitha Suggs SO Alonso DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ashley Klingenberg JR Lake Brantley 2:15.62 10
2 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:19.67 8
3 Cadi Rowe SR Lake Minneola 2:21.62 6
4 Allie Walker Sophomore Starr's Mill 2:22.18 5
5 Astoria Beckett SR Apopka 2:22.56 4
6 Kamari Dawn SO Rockledge 2:23.96 3
7 Ciana Gordon SO Armwood 2:26.74 2
8 Majani Perryman SR Paxon 2:26.93 1
9 Margaret Ward SR Rockledge 2:29.27 -
10 Lanisa Gibson SO Osceola (Kissimmee) 2:29.93 -
13 Riniya Johnson JR Auburndale 2:30.89 -
15 Melanie Podborsky JR Celebration 2:31.85 -
19 Nicolina Otero SR Wharton 2:34.34 -
20 Aniyah Hall FR Evans 2:34.96 -
23 Vel'Lance Wells SR Kathleen 2:36.43 -
25 Brooke Reif FR Wharton 2:37.98 -