March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters Finals

W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Hannah Douglas SO Olympia 11.90 10
  Jade Blake JR Olympia 12.24 5
  Justice Wade JR Rockledge 12.56 2
  Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.30 3
  Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.20 6
  LaSarah Hargrove SR Gaither 11.95 8
  Destiny Charles SR Cocoa 12.29 4
  Ani Wells JR Armwood DNS   

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 11.96 -0.3
2 Hannah Douglas SO Olympia 12.08 1.2
3 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.09 1.0
4 Ani Wells JR Armwood 12.24 -0.6
5 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.29 0.5
6 Destiny Charles SR Cocoa 12.33 1.0
7 Jade Blake JR Olympia 12.34 -0.5
8 Justice Wade JR Rockledge 12.49 0.6
9 Kyndell Burrows JR Auburndale 12.50 -0.4
10 Shaniya Berry JR Paxon 12.74 -0.4
11 Kayla McKenzie SR Apopka 12.76 +0.0
12 Sydney Blair Freshman Starr's Mill 12.81 -0.4
13 Tykira Glasco FR Rockledge 12.81 +0.0
14 Jaedyn Smith SO Auburndale 13.00 1.0
15 Ashanti King FR Winter Haven 13.04 1.2
16 Reighan Sheppard JR Paxon 13.06 -0.6
17 Ajah Jones SR Wharton 13.10 0.6
18 Alyia Green FR Olympia 13.10 -0.5
19 Idalys Acosta SR Alonso 13.13 -0.4
20 Mikayla Rankins SR Winter Haven 13.20 0.6
21 Samya Feagin JR Lake Wales 13.20 0.5
22 Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.22 +0.0
23 Jocelyn Townsend FR Wekiva 13.25 -0.3
24 Nadia Brown SO Paxon 13.26 1.0
25 Uquasha Pride SR Lake Wales 13.35 -0.6
26 Sydney Larramore FR Ocoee 13.36 0.5
27 Tishana Townsend JR Ocoee 13.36 -0.5
28 Julie Hicks SO Harmony 13.37 -0.6
29 Kortney Burford JR Wharton 13.38 0.6
30 Anya Spragg SO Lake Brantley 13.39 -0.3
31 Amber Huffman SO Lake Wales 13.39 1.0
32 Aneicia Jenkins JR Apopka 13.41 1.0
33 Naomi Jones FR Wharton 13.43 1.2
34 Makayla Johnson FR Lakewood 13.45 -0.4
35 Maggie Harp FR Cocoa 13.47 1.0
36 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 13.47 -0.4
37 Darnesha Dean JR Evans 13.49 +0.0
38 Reigan Pellegrino SO Harmony 13.55 1.0
39 Shanaiyah Wright SR Osceola (Kissimmee) 13.56 -0.4
40 Ariana Rivers SO Ocoee 13.57 -0.4
41 Nyla Carmouche SR Celebration 13.61 1.0
42 Janyah Jordon JR Evans 13.71 0.5
43 Kathleen Stephens Sophomore Starr's Mill 13.71 -0.6
44 Dianna Gainers SR Auburndale 13.72 -0.5
45 Olivia Young JR St. Cloud 13.77 -0.5
46 Joi Williams FR Wekiva 13.81 -0.4
47 Rosemannie Mertune JR St. Cloud 13.90 -0.3
48 Dezarae Wright JR Kathleen 13.97 1.2
49 Tatianna Garvin JR Lake Minneola 14.08 1.0
50 Mariah Taylor FR Winter Haven 14.23 -0.5
51 Qyana Lowther JR Wiregrass Ranch 14.25 1.0
52 Ashley Burzotta SO Harmony 14.28 1.0
52 Ashari Beauford SO Wekiva 14.28 0.6
54 Bregan Shore SR Mount Dora Christian 14.28 1.2
55 Kathleen Ellis JR Lake Nona 14.47 -0.4
56 Ja'shanna Lyons FR Lakewood 14.48 -0.6
57 Diamonte Henry JR Kathleen 14.51 -0.4
58 Alondra Rivera SR Celebration 14.52 0.6
59 Nakaila Dowdell SO Osceola (Kissimmee) 14.53 -0.3
60 Kat Fleming FR Wiregrass Ranch 14.54 0.6
61 Jaricellis Martinez JR Lake Brantley 14.61 +0.0
62 Tatiana Butler JR New Dimensions 14.61 0.5
63 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 14.65 -0.4
64 Neveah Henry JR Lake Nona 14.73 -0.6
65 Adriana O'Sullivan FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.82 -0.5
66 Sabrina Humphrey SR Windermere Prep 14.83 -0.3
67 Isabella Kirst 7 Mount Dora Christian 14.84 -0.4
68 Naomi Taylor JR Lake Minneola 14.89 1.0
69 Delani Sippio FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.00 1.0
70 Nia Cook SO First Academy (Orlando) 15.02 1.2
71 Ashanti Clark FR Leesburg 15.14 -0.5
72 Anteonia Talley SO Lakewood 15.19 1.2
73 Abigaelle Montilus FR Evans 15.28 0.6
  Ashley Wright SO Celebration DNS -
  Sh'Landria Roberts SO Leesburg DNS -
  Jarlenys Cordoba JR Alonso DNS -
  Juriea Williams SR Leesburg DNS -
  Sharya Davis JR First Academy (Orlando) DNS -
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS -
  Courtnei Wilson SR Mount Dora Christian DNS -
  Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS -
  Brianna Julmiste SO Lake Minneola DNS -
  Maya Ashley SR Alonso DNS -
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 11.96
23 Jocelyn Townsend FR Wekiva 13.25
30 Anya Spragg SO Lake Brantley 13.39
47 Rosemannie Mertune JR St. Cloud 13.90
59 Nakaila Dowdell SO Osceola (Kissimmee) 14.53
66 Sabrina Humphrey SR Windermere Prep 14.83
  Jarlenys Cordoba JR Alonso DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.29
21 Samya Feagin JR Lake Wales 13.20
26 Sydney Larramore FR Ocoee 13.36
42 Janyah Jordon JR Evans 13.71
62 Tatiana Butler JR New Dimensions 14.61
  Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS
  Sharya Davis JR First Academy (Orlando) DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kyndell Burrows JR Auburndale 12.50
19 Idalys Acosta SR Alonso 13.13
34 Makayla Johnson FR Lakewood 13.45
36 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 13.47
57 Diamonte Henry JR Kathleen 14.51
63 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 14.65
  Courtnei Wilson SR Mount Dora Christian DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.09
32 Aneicia Jenkins JR Apopka 13.41
35 Maggie Harp FR Cocoa 13.47
38 Reigan Pellegrino SO Harmony 13.55
52 Ashley Burzotta SO Harmony 14.28
68 Naomi Taylor JR Lake Minneola 14.89
  Maya Ashley SR Alonso DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Hannah Douglas SO Olympia 12.08
15 Ashanti King FR Winter Haven 13.04
33 Naomi Jones FR Wharton 13.43
48 Dezarae Wright JR Kathleen 13.97
54 Bregan Shore SR Mount Dora Christian 14.28
70 Nia Cook SO First Academy (Orlando) 15.02
72 Anteonia Talley SO Lakewood 15.19
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ani Wells JR Armwood 12.24
16 Reighan Sheppard JR Paxon 13.06
25 Uquasha Pride SR Lake Wales 13.35
28 Julie Hicks SO Harmony 13.37
43 Kathleen Stephens Sophomore Starr's Mill 13.71
56 Ja'shanna Lyons FR Lakewood 14.48
64 Neveah Henry JR Lake Nona 14.73
  Juriea Williams SR Leesburg DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jade Blake JR Olympia 12.34
18 Alyia Green FR Olympia 13.10
27 Tishana Townsend JR Ocoee 13.36
44 Dianna Gainers SR Auburndale 13.72
45 Olivia Young JR St. Cloud 13.77
50 Mariah Taylor FR Winter Haven 14.23
65 Adriana O'Sullivan FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.82
71 Ashanti Clark FR Leesburg 15.14
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Destiny Charles SR Cocoa 12.33
14 Jaedyn Smith SO Auburndale 13.00
24 Nadia Brown SO Paxon 13.26
31 Amber Huffman SO Lake Wales 13.39
41 Nyla Carmouche SR Celebration 13.61
49 Tatianna Garvin JR Lake Minneola 14.08
51 Qyana Lowther JR Wiregrass Ranch 14.25
69 Delani Sippio FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.00
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Justice Wade JR Rockledge 12.49
17 Ajah Jones SR Wharton 13.10
20 Mikayla Rankins SR Winter Haven 13.20
29 Kortney Burford JR Wharton 13.38
52 Ashari Beauford SO Wekiva 14.28
58 Alondra Rivera SR Celebration 14.52
60 Kat Fleming FR Wiregrass Ranch 14.54
73 Abigaelle Montilus FR Evans 15.28
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kayla McKenzie SR Apopka 12.76
13 Tykira Glasco FR Rockledge 12.81
22 Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.22
37 Darnesha Dean JR Evans 13.49
61 Jaricellis Martinez JR Lake Brantley 14.61
  Brianna Julmiste SO Lake Minneola DNS
  Sh'Landria Roberts SO Leesburg DNS
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Shaniya Berry JR Paxon 12.74
12 Sydney Blair Freshman Starr's Mill 12.81
39 Shanaiyah Wright SR Osceola (Kissimmee) 13.56
40 Ariana Rivers SO Ocoee 13.57
46 Joi Williams FR Wekiva 13.81
55 Kathleen Ellis JR Lake Nona 14.47
67 Isabella Kirst 7 Mount Dora Christian 14.84
  Ashley Wright SO Celebration DNS