March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Tytiana Wilson SO Northside Christian 26.03 10 +0.0
2 Anna Cincotta SO East Lake 26.16 8 +0.0
3 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 26.42 6 1.8
4 Dyi-Mond Shields SR Northside Christian 26.61 5 1.8
5 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 26.62 4 +0.0
6 Yessenia Everhart JR Gibbs 26.69 3 0.5
7 Alexis Graham SO Braden River 26.83 2 1.8
8 Shamyra Wheeler JR Riverview (Sarasota) 26.89 1 +0.0
9 Breyanna Chambliss SO Pinellas Park 27.10 - 1.8
10 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 27.16 - 1.8
11 Niyah Mitchell FR Boca Ciega 27.17 - 1.4
12 Kimora Early JR St. Petersburg 27.22 - 1.1
13 Tori Roberts SR Boca Ciega 27.36 - 1.1
14 Nyah Mathis SR Pinellas Park 27.39 - 0.1
15 Renee Jones SO Largo 27.39 - 1.8
16 Sydney Mercurio JR Berkeley Prep 27.46 - 1.1
17 Courtney Anderson FR Palmetto 27.48 - 0.1
18 Arion Newby FR Palm Harbor University 27.59 - 0.1
19 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 27.60 - +0.0
20 Raja Arrington SO Booker 27.71 - 0.1
21 Serenity Capel FR Springstead 27.81 - 1.1
22 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 27.86 - 1.8
23 Trinity O'Neal SO Boca Ciega 27.86 - 0.1
24 Samiyah Wilkins JR Northside Christian 27.92 - 1.1
25 Dilynn Blair FR Palm Harbor University 28.05 - 1.1
26 Jessica Kent FR St. Petersburg 28.25 - 0.1
27 Sydney Lockner FR Newsome 28.28 - 0.1
28 Dominique Storr SO Booker 28.67 - 0.1
29 Lauren Reese SR Calvary Christian (Clr) 28.97 - 0.1
30 Angelina Heera SR Clearwater 29.13 - 0.1
31 Faith Dixon JR Countryside 29.18 - 0.1
32 Tyler Bryant JR Palmetto 29.30 - 0.1
33 Bella Gheesling FR Tarpon Springs 29.31 - 1.1
34 Halle Romerhaus FR Calvary Christian (Clr) 29.39 - 0.1
35 Jocilynn Howes FR Largo 29.52 - 0.1
36 Leshawn Barber FR St. Petersburg Catholic 29.54 - 0.1
37 Taylor Butler FR Pinellas Park 29.61 - 0.3
38 Asya Dickerson FR Gibbs 29.80 - 0.6
39 Jontasia Scott FR Largo 30.00 - 0.4
40 Acheline Delhomme SO Hardee 30.01 - 0.3
41 Aaliyah Williams SO Dixie Hollins 30.20 - 0.3
42 Aliece Ahenhora-Bediako JR Dixie Hollins 30.25 - 0.6
43 Zariah Kier FR Largo 30.28 - 0.3
44 Faith Thompson SO Hardee 30.37 - 1.4
45 Stephanie Triantafillou SO Springstead 30.46 - 0.6
46 Sara Diaz FR Braden River 30.47 - 0.1
47 Imani Brown SO Boca Ciega 30.51 - 0.1
48 Antwanesha Thomas FR Booker 30.68 - 1.4
49 Antoiniya Smith JR Countryside 30.83 - 0.6
50 Francesca Zamarripa SO Newsome 30.87 - 0.1
51 Rachel Armstead FR Osceola (Seminole) 30.89 - 0.6
52 Ariana Funtow SO Mitchell 30.96 - 0.6
53 Marquavia Evans FR Northeast (SP) 31.17 - 0.6
54 Alexis Reyes Gipson SR Riverview (Sarasota) 31.44 - 0.5
55 Asaiya Shuler JR Countryside 32.15 - 0.4
56 Sofia Santiago FR Booker 32.91 - 0.4
57 Daniella Marrero SO Hardee 33.11 - 0.4
58 Hannah Johnson SO Mitchell 33.44 - 0.4
59 Amanda Coleman SO Countryside 34.13 - 0.4
60 Janelle Moore SO Northeast (SP) 34.66 - 0.4
61 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 34.66 - 0.4
62 Desere Pioquinto SR Clearwater 40.17 - 1.4
63 Piper Keleske FR Clearwater 42.24 - 1.4
  Rhiannon Koomen FR Riverview (Sarasota) DNS    -
  Kourtnee Gray 7 Bell Creek DNS    -
  Myuana Stone SO Northeast (SP) DNS    -
  Kennedy Stepongzi SO Mitchell DNS    -
  Haley Lewis SR Mitchell DNS    -
  Madison Doletzky SR Calvary Christian (Clr) DNS    -
  Amber Kubler SR Calvary Christian (Clr) DNS    -
  Madeline Larue SR Braden River DNS    -
  Demi Lance Dionela JR Braden River DNS    -
  Rosalene Jean SO Newsome DNS    -
  Madison Giovenco FR Newsome DNS    -
  Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech DNS    -
  Madisen Paster SO East Lake DNS    -
  Jada Scott FR Palmetto DNS    -
  Miya Allgood FR Palmetto DNS    -
  Jessica Pascual JR Hardee DNS    -
  Kyshore Albert SR Gibbs DNS    -
  Ireoina Lightsey SR Gibbs DNS    -
  Carly Bradley SR East Lake DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tytiana Wilson SO Northside Christian 26.03 10
2 Anna Cincotta SO East Lake 26.16 8
5 Tah'trhea Brown SR St. Petersburg 26.62 4
8 Shamyra Wheeler JR Riverview (Sarasota) 26.89 1
19 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 27.60 -
  Amber Kubler SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Carly Bradley SR East Lake DNS   
  Madisen Paster SO East Lake DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Janaya Davis-Gainer FR St. Petersburg 26.42 6
4 Dyi-Mond Shields SR Northside Christian 26.61 5
7 Alexis Graham SO Braden River 26.83 2
9 Breyanna Chambliss SO Pinellas Park 27.10 -
10 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 27.16 -
15 Renee Jones SO Largo 27.39 -
22 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 27.86 -
  Ireoina Lightsey SR Gibbs DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Kimora Early JR St. Petersburg 27.22 -
13 Tori Roberts SR Boca Ciega 27.36 -
16 Sydney Mercurio JR Berkeley Prep 27.46 -
21 Serenity Capel FR Springstead 27.81 -
24 Samiyah Wilkins JR Northside Christian 27.92 -
25 Dilynn Blair FR Palm Harbor University 28.05 -
33 Bella Gheesling FR Tarpon Springs 29.31 -
  Kourtnee Gray 7 Bell Creek DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Courtney Anderson FR Palmetto 27.48 -
18 Arion Newby FR Palm Harbor University 27.59 -
20 Raja Arrington SO Booker 27.71 -
23 Trinity O'Neal SO Boca Ciega 27.86 -
30 Angelina Heera SR Clearwater 29.13 -
  Madison Doletzky SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech DNS   
  Miya Allgood FR Palmetto DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Nyah Mathis SR Pinellas Park 27.39 -
26 Jessica Kent FR St. Petersburg 28.25 -
27 Sydney Lockner FR Newsome 28.28 -
28 Dominique Storr SO Booker 28.67 -
29 Lauren Reese SR Calvary Christian (Clr) 28.97 -
47 Imani Brown SO Boca Ciega 30.51 -
50 Francesca Zamarripa SO Newsome 30.87 -
  Rosalene Jean SO Newsome DNS   
Girls' 200 Meters Section 6
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Faith Dixon JR Countryside 29.18 -
32 Tyler Bryant JR Palmetto 29.30 -
34 Halle Romerhaus FR Calvary Christian (Clr) 29.39 -
35 Jocilynn Howes FR Largo 29.52 -
36 Leshawn Barber FR St. Petersburg Catholic 29.54 -
46 Sara Diaz FR Braden River 30.47 -
  Jada Scott FR Palmetto DNS   
  Jessica Pascual JR Hardee DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Taylor Butler FR Pinellas Park 29.61 -
40 Acheline Delhomme SO Hardee 30.01 -
41 Aaliyah Williams SO Dixie Hollins 30.20 -
43 Zariah Kier FR Largo 30.28 -
  Myuana Stone SO Northeast (SP) DNS   
  Haley Lewis SR Mitchell DNS   
  Demi Lance Dionela JR Braden River DNS   
  Madison Giovenco FR Newsome DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Asya Dickerson FR Gibbs 29.80 -
42 Aliece Ahenhora-Bediako JR Dixie Hollins 30.25 -
45 Stephanie Triantafillou SO Springstead 30.46 -
49 Antoiniya Smith JR Countryside 30.83 -
51 Rachel Armstead FR Osceola (Seminole) 30.89 -
52 Ariana Funtow SO Mitchell 30.96 -
53 Marquavia Evans FR Northeast (SP) 31.17 -
  Madeline Larue SR Braden River DNS   
Girls' 200 Meters Section 9
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 Jontasia Scott FR Largo 30.00 -
55 Asaiya Shuler JR Countryside 32.15 -
56 Sofia Santiago FR Booker 32.91 -
57 Daniella Marrero SO Hardee 33.11 -
58 Hannah Johnson SO Mitchell 33.44 -
59 Amanda Coleman SO Countryside 34.13 -
60 Janelle Moore SO Northeast (SP) 34.66 -
61 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 34.66 -
Girls' 200 Meters Section 10
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Niyah Mitchell FR Boca Ciega 27.17 -
44 Faith Thompson SO Hardee 30.37 -
48 Antwanesha Thomas FR Booker 30.68 -
62 Desere Pioquinto SR Clearwater 40.17 -
63 Piper Keleske FR Clearwater 42.24 -
  Kennedy Stepongzi SO Mitchell DNS   
  Kyshore Albert SR Gibbs DNS   
Girls' 200 Meters Section 11
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Yessenia Everhart JR Gibbs 26.69 3
54 Alexis Reyes Gipson SR Riverview (Sarasota) 31.44 -
  Rhiannon Koomen FR Riverview (Sarasota) DNS