February 9, 2019
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Najee Sylvester SO-2 McKendree 7.01
2 Jahn Riley Junior Unattached 7.11
3 Brady Walden SO-2 Indianapolis 7.12
4 Cortaveon Barnett   Lawrence Cylones 7.17
5 Kyle Jen JR-3 Indianapolis 7.20
6 Jacob Avenaim   Illinois Track Club 7.23
7 Tyler Thomas   Gary Falcons 7.25
8 Quincy Armstrong Junior K-Town Elite 7.29

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Najee Sylvester SO-2 McKendree 7.12
2 Brady Walden SO-2 Indianapolis 7.12
3 Jahn Riley Junior Unattached 7.13
4 Kyle Jen JR-3 Indianapolis 7.19
5 Jacob Avenaim   Illinois Track Club 7.23
6 Tyler Thomas   Gary Falcons 7.25
7 Cortaveon Barnett   Lawrence Cylones 7.27
8 Quincy Armstrong Junior K-Town Elite 7.30
9 Ryne Norby   Future Stars 7.35
10 Stoney Prowell   Unattached 7.37
11 DeHaven Rayner   Lawrence Cylones 7.37
12 Jeremy Ordas   UNAT-Indianapolis 7.40
13 Justin Nebel   Illinois Track Club 7.49
14 John Brandenburg   Illinois Track Club 7.71
15 Ben Junkroski   Illinois Track Club 7.77
16 Lukas Degraffenreid 7 K-Town Elite 8.22
17 Austin Gilles   Unattached 8.27
18 Tom Bunner   Unattached 8.88
19 PJ Coleman   Illinois Track Club 9.47
  Tom Cunningham   Unattached NT
  Brandys Green Senior Unattached NT
  Bennett DuBois   Lawrence Cylones NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Najee Sylvester SO-2 McKendree 7.12
6 Tyler Thomas   Gary Falcons 7.25
7 Cortaveon Barnett   Lawrence Cylones 7.27
12 Jeremy Ordas   UNAT-Indianapolis 7.40
14 John Brandenburg   Illinois Track Club 7.71
17 Austin Gilles   Unattached 8.27
18 Tom Bunner   Unattached 8.88
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Brady Walden SO-2 Indianapolis 7.12
3 Jahn Riley Junior Unattached 7.13
5 Jacob Avenaim   Illinois Track Club 7.23
10 Stoney Prowell   Unattached 7.37
16 Lukas Degraffenreid 7 K-Town Elite 8.22
19 PJ Coleman   Illinois Track Club 9.47
  Bennett DuBois   Lawrence Cylones NT
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Kyle Jen JR-3 Indianapolis 7.19
8 Quincy Armstrong Junior K-Town Elite 7.30
9 Ryne Norby   Future Stars 7.35
11 DeHaven Rayner   Lawrence Cylones 7.37
13 Justin Nebel   Illinois Track Club 7.49
15 Ben Junkroski   Illinois Track Club 7.77
  Tom Cunningham   Unattached NT
  Brandys Green Senior Unattached NT