February 23, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:20.25 10
2 Rebecca Clark SR Villages 2:20.29 8
3 Carolyn Brown JR Boone 2:20.59 6
4 Astoria Beckett SR Apopka 2:20.75 5
5 Alyssa Mark JR West Orange 2:22.64 4
6 Samantha Andreetti SO Apopka 2:25.08 3
7 Samantha Lopez JR Windermere 2:27.75 2
8 Melanie Podborsky JR Celebration 2:29.98 1
9 Katie Ranck SO Windermere 2:33.14 -
10 Sasha Mullings SR West Orange 2:34.96 -
11 Jaden Badillo FR Windermere 2:35.34 -
12 Bensdjadini Michel JR Oak Ridge 2:36.35 -
13 Ella Kate Daley SO Villages 2:36.39 -
14 Lanisa Gibson SO Osceola (Kissimmee) 2:36.74 -
15 Liyah Dor FR West Orange 2:39.39 -
16 Caridad Ramos FR Osceola (Kissimmee) 2:40.18 -
17 Deborah Georges SO Oak Ridge 2:43.25 -
18 Natalie Snead SR Boone 2:44.30 -
19 Eriona Sherwood SO Ocoee 2:46.22 -
20 Geonna Panek SR Lake Brantley 2:46.95 -
21 Dejah Ojeda JR University (Orlando) 2:47.81 -
22 Taylor Figueras JR Olympia 2:49.58 -
23 Esthere Leger SO Ocoee 2:52.92 -
24 Kaylah Ward SR Ocoee 2:53.25 -
25 Ylannis Negron SO Boone 2:55.63 -
26 Linda Giron JR East Ridge 2:56.42 -
27 Stephanie Sun SO Windermere Prep 3:01.79 -
28 Crystal Mungin SR Bartow 3:10.49 -
29 Marlena Scholl SO Villages 3:17.24 -
30 Carly Siegel SO Windermere Prep 3:19.44 -
31 Maria Rocha FR Windermere Prep 3:21.68 -
32 Casey Estrada FR Edgewater 3:24.84 -
33 Sara Rota Conti JR South Lake 3:29.75 -
34 Natsumi Mercado FR East Ridge 3:41.47 -
35 Franchezka Briggs JR South Lake 3:51.20 -
  Marina Brown SO Edgewater DNS   
  Arelyana Galvan SO East Ridge DNS   
  Airon Rhoden SR Bartow DNS   
  Mackenzie Lamb FR South Lake DNS   
  Jade Carter SO Oak Ridge DNS   
  Emma Dahlgren SO Olympia DNS   
  Ashley Klingenberg JR Lake Brantley DNS   
  Sagan Simmons SR Edgewater DNS   
  Serah Lindo JR Olympia DNS   
Women's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Bensdjadini Michel JR Oak Ridge 2:36.35 -
13 Ella Kate Daley SO Villages 2:36.39 -
28 Crystal Mungin SR Bartow 3:10.49 -
29 Marlena Scholl SO Villages 3:17.24 -
30 Carly Siegel SO Windermere Prep 3:19.44 -
31 Maria Rocha FR Windermere Prep 3:21.68 -
32 Casey Estrada FR Edgewater 3:24.84 -
33 Sara Rota Conti JR South Lake 3:29.75 -
34 Natsumi Mercado FR East Ridge 3:41.47 -
35 Franchezka Briggs JR South Lake 3:51.20 -
  Arelyana Galvan SO East Ridge DNS   
  Mackenzie Lamb FR South Lake DNS   
Women's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Caridad Ramos FR Osceola (Kissimmee) 2:40.18 -
17 Deborah Georges SO Oak Ridge 2:43.25 -
18 Natalie Snead SR Boone 2:44.30 -
19 Eriona Sherwood SO Ocoee 2:46.22 -
20 Geonna Panek SR Lake Brantley 2:46.95 -
23 Esthere Leger SO Ocoee 2:52.92 -
24 Kaylah Ward SR Ocoee 2:53.25 -
25 Ylannis Negron SO Boone 2:55.63 -
26 Linda Giron JR East Ridge 2:56.42 -
27 Stephanie Sun SO Windermere Prep 3:01.79 -
  Sagan Simmons SR Edgewater DNS   
  Marina Brown SO Edgewater DNS   
  Jade Carter SO Oak Ridge DNS   
  Emma Dahlgren SO Olympia DNS   
  Serah Lindo JR Olympia DNS   
  Airon Rhoden SR Bartow DNS   
Women's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Stevens SR Lake Brantley 2:20.25 10
2 Rebecca Clark SR Villages 2:20.29 8
3 Carolyn Brown JR Boone 2:20.59 6
4 Astoria Beckett SR Apopka 2:20.75 5
5 Alyssa Mark JR West Orange 2:22.64 4
6 Samantha Andreetti SO Apopka 2:25.08 3
7 Samantha Lopez JR Windermere 2:27.75 2
8 Melanie Podborsky JR Celebration 2:29.98 1
9 Katie Ranck SO Windermere 2:33.14 -
10 Sasha Mullings SR West Orange 2:34.96 -
11 Jaden Badillo FR Windermere 2:35.34 -
14 Lanisa Gibson SO Osceola (Kissimmee) 2:36.74 -
15 Liyah Dor FR West Orange 2:39.39 -
21 Dejah Ojeda JR University (Orlando) 2:47.81 -
22 Taylor Figueras JR Olympia 2:49.58 -
  Ashley Klingenberg JR Lake Brantley DNS