February 16, 2019
|
Gaither HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ciana Gordon SO Armwood 2:30.14 10
2 Nicolina Otero SR Wharton 2:31.34 8
3 Mya Hill SO Wiregrass Ranch 2:33.02 6
4 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 2:35.53 5
5 Brooke Reif FR Wharton 2:41.57 4
6 Brianna Flake SO Armwood 2:42.52 3
7 Skylar Detjen SR King 2:44.31 2
8 Alexa Fredericks JR Holy Names 2:46.42 1
9 Jessica Perez JR Wharton 2:47.30 -
10 Jinia Johnson JR Wharton 2:47.64 -
11 Kate Moore JR Wiregrass Ranch 2:47.65 -
12 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 2:50.96 -
13 Michelle Jayaraj JR King 2:53.79 -
14 Jailene Molina JR Sickles 2:54.18 -
15 Mandy Lam SO Tampa Catholic 2:55.42 -
16 Madeline Severy FR Wiregrass Ranch 2:56.61 -
17 Amulya Kompella FR King 2:57.47 -
18 ALEXCIS JOHNSON SO Hillsborough 2:57.95 -
19 Sommer Hartman SO Sickles 3:00.91 -
20 Mariah King SO Tampa Bay Tech 3:01.04 -
21 Nina Cabral SR Sickles 3:14.33 -
22 Constane Thompson FR Middleton 3:28.31 -
23 Maliah Jones SR Armwood 3:39.25 -
  Natasha Fernandez SO Gaither DNS   
  Angelina Cruz SR Chamberlain DNS   
  Yasmin Sanchez FR Chamberlain DNS   
  Aida Sarsenova FR Gaither DNS   
  Nicole Acostandei SO Sickles DNS   
  Sole Andrews SR Hillsborough DNS   
  Lycia Zavala SR Hillsborough DNS   
  Kourtney Warren SO King DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ciana Gordon SO Armwood 2:30.14 10
2 Nicolina Otero SR Wharton 2:31.34 8
3 Mya Hill SO Wiregrass Ranch 2:33.02 6
4 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 2:35.53 5
5 Brooke Reif FR Wharton 2:41.57 4
7 Skylar Detjen SR King 2:44.31 2
8 Alexa Fredericks JR Holy Names 2:46.42 1
10 Jinia Johnson JR Wharton 2:47.64 -
11 Kate Moore JR Wiregrass Ranch 2:47.65 -
12 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 2:50.96 -
13 Michelle Jayaraj JR King 2:53.79 -
17 Amulya Kompella FR King 2:57.47 -
21 Nina Cabral SR Sickles 3:14.33 -
  Kourtney Warren SO King DNS   
  Lycia Zavala SR Hillsborough DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Brianna Flake SO Armwood 2:42.52 3
9 Jessica Perez JR Wharton 2:47.30 -
14 Jailene Molina JR Sickles 2:54.18 -
15 Mandy Lam SO Tampa Catholic 2:55.42 -
16 Madeline Severy FR Wiregrass Ranch 2:56.61 -
18 ALEXCIS JOHNSON SO Hillsborough 2:57.95 -
19 Sommer Hartman SO Sickles 3:00.91 -
20 Mariah King SO Tampa Bay Tech 3:01.04 -
22 Constane Thompson FR Middleton 3:28.31 -
23 Maliah Jones SR Armwood 3:39.25 -
  Natasha Fernandez SO Gaither DNS   
  Angelina Cruz SR Chamberlain DNS   
  Yasmin Sanchez FR Chamberlain DNS   
  Nicole Acostandei SO Sickles DNS   
  Sole Andrews SR Hillsborough DNS   
  Aida Sarsenova FR Gaither DNS