February 22, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenyia Burton SO Jones 56.46 10
2 Rachel Boyd SR Master's Academy (Oviedo) 59.86 8
3 Kaylee Van Rij SO Spruce Creek 1:00.12 6
4 Christina Labrato SO Lake Mary 1:01.79 5
5 Isabelle Zadzban JR Lake Mary 1:02.04 4
6 Ranecia Brown SO Jones 1:02.98 3
7 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:03.26 2
8 Ella Simpson JR First Academy (Orlando) 1:03.90 1
9 Rachel Long JR Wekiva 1:04.47 -
10 Kilani Harvey SR Jones 1:04.87 -
11 Elise Butler FR Spruce Creek 1:05.78 -
12 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 1:06.45 -
13 Kaylee Rowe FR Oak Hall 1:06.56 -
14 Janiyah Hall FR Evans 1:06.74 -
15 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:06.84 -
16 Keturah Laurore JR Wekiva 1:07.02 -
17 Sarah Leonard JR Seffner Christian 1:07.90 -
18 Olivia Evans FR Oak Hall 1:09.07 -
19 Aasha Alexander JR Dr. Phillips 1:10.87 -
20 AMANDA HARRIS JR Goleman 1:11.18 -
21 Veronitte Eliassaint JR Olympia 1:12.23 -
22 Ashley Wilder SR Lake Howell 1:13.01 -
23 JAZMIN DAVIS Sophomore Goleman 1:14.10 -
24 Jessica Williams 8 Foundation Academy 1:14.28 -
25 Maria Davila FR Seffner Christian 1:14.97 -
26 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 1:15.08 -
27 Julia Royer SR Spruce Creek 1:15.59 -
28 Lindsay Jenkins SO Oak Hall 1:15.61 -
29 Maya Ingraham FR Wekiva 1:15.90 -
30 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 1:17.16 -
31 Aaliyah Gunn FR Orlando Christian Prep 1:17.48 -
32 Melanie Chaney FR Orlando Christian Prep 1:20.30 -
33 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 1:20.35 -
34 Ariyana Brown SO Lake Howell 1:21.58 -
35 Ella Brignoni FR Mount Dora Christian 1:24.92 -
36 Sara Galarza SO Orlando Christian Prep 1:38.22 -
  Ashley Luke SO Orangewood Christian DNF   
  Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) DNS   
  Fabiola Lasalde SO Lake Howell DNS   
  Esabella Alba SR Seffner Christian DNS   
  Lindsey Pierre SO Evans DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenyia Burton SO Jones 56.46 10
2 Rachel Boyd SR Master's Academy (Oviedo) 59.86 8
3 Kaylee Van Rij SO Spruce Creek 1:00.12 6
4 Christina Labrato SO Lake Mary 1:01.79 5
5 Isabelle Zadzban JR Lake Mary 1:02.04 4
6 Ranecia Brown SO Jones 1:02.98 3
10 Kilani Harvey SR Jones 1:04.87 -
  Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:03.26 2
8 Ella Simpson JR First Academy (Orlando) 1:03.90 1
9 Rachel Long JR Wekiva 1:04.47 -
14 Janiyah Hall FR Evans 1:06.74 -
15 Naika Belizaire SO Dr. Phillips 1:06.84 -
19 Aasha Alexander JR Dr. Phillips 1:10.87 -
30 Nathalie Are JR First Academy (Orlando) 1:17.16 -
  Lindsey Pierre SO Evans DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Elise Butler FR Spruce Creek 1:05.78 -
12 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 1:06.45 -
17 Sarah Leonard JR Seffner Christian 1:07.90 -
18 Olivia Evans FR Oak Hall 1:09.07 -
24 Jessica Williams 8 Foundation Academy 1:14.28 -
25 Maria Davila FR Seffner Christian 1:14.97 -
27 Julia Royer SR Spruce Creek 1:15.59 -
  Fabiola Lasalde SO Lake Howell DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Keturah Laurore JR Wekiva 1:07.02 -
21 Veronitte Eliassaint JR Olympia 1:12.23 -
22 Ashley Wilder SR Lake Howell 1:13.01 -
26 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 1:15.08 -
33 Tristen Ragsdale 7 Foundation Academy 1:20.35 -
35 Ella Brignoni FR Mount Dora Christian 1:24.92 -
36 Sara Galarza SO Orlando Christian Prep 1:38.22 -
  Esabella Alba SR Seffner Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Kaylee Rowe FR Oak Hall 1:06.56 -
23 JAZMIN DAVIS Sophomore Goleman 1:14.10 -
29 Maya Ingraham FR Wekiva 1:15.90 -
32 Melanie Chaney FR Orlando Christian Prep 1:20.30 -
34 Ariyana Brown SO Lake Howell 1:21.58 -
  Ashley Luke SO Orangewood Christian DNF   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 AMANDA HARRIS JR Goleman 1:11.18 -
28 Lindsay Jenkins SO Oak Hall 1:15.61 -
31 Aaliyah Gunn FR Orlando Christian Prep 1:17.48 -