February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 49.67 10
2 Kevar Williams FR DeLand 50.13 8
3 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 50.63 6
4 Sage Keys SR Buchholz 51.50 5
5 Jared Ashe SR Fleming Island 51.96 4
6 Malcolm Reed SR Mainland 52.60 3
7 Jacob Ashe SR Fleming Island 52.65 2
  Maximus Campbell JR Atlantic (PO) DNF   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 50.24
2 Kevar Williams FR DeLand 50.94
3 Sage Keys SR Buchholz 51.00
4 Malcolm Reed SR Mainland 51.30
5 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 51.31
6 Jared Ashe SR Fleming Island 51.64
7 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 51.67
8 Jacob Ashe SR Fleming Island 52.57
9 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 52.71
10 Daquez Robinson SR Mandarin 52.80
11 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 53.11
12 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 53.15
13 Joshua Woodcock SO Mandarin 53.17
14 Gregory Richards SR Buchholz 53.20
15 Deandre Daniels JR Buchholz 53.76
16 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 53.82
17 Austin St. Laurent SR Fleming Island 53.90
18 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 53.92
19 Justin Kernan SO Forest 54.19
20 James Vega SO Nease 54.72
21 Kenny Sogbesan JR Bolles 55.44
22 Brian Brown SO Mandarin 55.60
22 Trevion Hernandez FR Columbia 55.60
24 Calvino Crichton SO University (OC) 55.76
25 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 55.93
26 Joshua Gilbert FR Mainland 56.54
27 Tatum Johnson JR Mainland 56.65
28 Steven Acevedo Colon SR University (OC) 56.71
29 Bentaveyon Knox JR DeLand 56.75
30 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 56.76
31 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 57.39
32 Nicholas Kernan SR Forest 57.68
33 Reginald Lewis SR Buchholz 57.72
34 Qua-Wayne Harris SO DeLand 57.87
35 Nathaniel Kennard JR Bolles 58.13
36 Durell Gibson FR Atlantic (PO) 58.40
37 Daniel Fulton III SO Columbia 58.61
38 Jack Qu SO Bolles 58.62
39 Garrett Stanley JR Keystone Heights 58.93
40 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 59.41
41 Juan Espino FR Forest 1:00.27
42 Joshua Thomson JR P. K. Yonge 1:00.38
43 Kaden Jung FR New Smyrna Beach 1:00.41
44 Sebastian Tirado SO University (OC) 1:00.60
45 David Smith JR Keystone Heights 1:03.92
46 Jayson Lauzurique SO Keystone Heights 1:04.67
47 William McDonald FR Columbia 1:04.86
48 Michael Khoriakev JR Flagler Palm Coast 1:06.86
49 Luis Quinones SO Flagler Palm Coast 1:13.33
  Gio Pitts SO Flagler Palm Coast DNS
  Aaron Belboda SR University (OC) DNS
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS
  Torrey Gaines JR Atlantic (PO) DNS
  Quinton McGirth SR Forest DNS
  Joe Bradshaw JR Nease DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Malcolm Reed SR Mainland 51.30
13 Joshua Woodcock SO Mandarin 53.17
14 Gregory Richards SR Buchholz 53.20
24 Calvino Crichton SO University (OC) 55.76
31 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 57.39
40 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 59.41
45 David Smith JR Keystone Heights 1:03.92
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 51.67
10 Daquez Robinson SR Mandarin 52.80
19 Justin Kernan SO Forest 54.19
25 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 55.93
26 Joshua Gilbert FR Mainland 56.54
33 Reginald Lewis SR Buchholz 57.72
47 William McDonald FR Columbia 1:04.86
48 Michael Khoriakev JR Flagler Palm Coast 1:06.86
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 50.24
11 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 53.11
15 Deandre Daniels JR Buchholz 53.76
17 Austin St. Laurent SR Fleming Island 53.90
38 Jack Qu SO Bolles 58.62
41 Juan Espino FR Forest 1:00.27
46 Jayson Lauzurique SO Keystone Heights 1:04.67
  Gio Pitts SO Flagler Palm Coast DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sage Keys SR Buchholz 51.00
9 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 52.71
12 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 53.15
22 Brian Brown SO Mandarin 55.60
29 Bentaveyon Knox JR DeLand 56.75
39 Garrett Stanley JR Keystone Heights 58.93
44 Sebastian Tirado SO University (OC) 1:00.60
  Joe Bradshaw JR Nease DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Darrell Thomas SR Flagler Palm Coast 51.31
21 Kenny Sogbesan JR Bolles 55.44
27 Tatum Johnson JR Mainland 56.65
32 Nicholas Kernan SR Forest 57.68
37 Daniel Fulton III SO Columbia 58.61
43 Kaden Jung FR New Smyrna Beach 1:00.41
  Aaron Belboda SR University (OC) DNS
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jacob Ashe SR Fleming Island 52.57
16 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 53.82
18 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 53.92
20 James Vega SO Nease 54.72
28 Steven Acevedo Colon SR University (OC) 56.71
34 Qua-Wayne Harris SO DeLand 57.87
42 Joshua Thomson JR P. K. Yonge 1:00.38
  Torrey Gaines JR Atlantic (PO) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Kevar Williams FR DeLand 50.94
6 Jared Ashe SR Fleming Island 51.64
22 Trevion Hernandez FR Columbia 55.60
30 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 56.76
35 Nathaniel Kennard JR Bolles 58.13
36 Durell Gibson FR Atlantic (PO) 58.40
49 Luis Quinones SO Flagler Palm Coast 1:13.33
  Quinton McGirth SR Forest DNS