March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Joe Bradshaw JR Nease 22.54 10 0.8
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.59 8 0.8
3 Devin Johnson JR Columbia 22.73 6 0.8
4 Willie Grullon SR Nease 22.78 5 0.8
5 Devron Lewis SO Mandarin 23.00 4 0.8
6 Devon Lewis SO Mandarin 23.17 3 1.0
7 Devin Grind SO Fleming Island 23.23 2 0.8
8 Shyheim Brown SO Columbia 23.35 1 1.0
9 Lanadrick Bradley JR Columbia 23.37 - 1.0
10 Jordan Hogan JR Creekside 23.38 - 0.8
11 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.38 - 1.0
12 Cory Grossman SR Creekside 23.81 - 1.0
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 23.85 - 1.0
  Max McClendon JR University Christian DNS    -
Boys' 200 Meters Finals Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joe Bradshaw JR Nease 22.54 10
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.59 8
3 Devin Johnson JR Columbia 22.73 6
4 Willie Grullon SR Nease 22.78 5
5 Devron Lewis SO Mandarin 23.00 4
7 Devin Grind SO Fleming Island 23.23 2
10 Jordan Hogan JR Creekside 23.38 -
Boys' 200 Meters Finals Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Devon Lewis SO Mandarin 23.17 3
8 Shyheim Brown SO Columbia 23.35 1
9 Lanadrick Bradley JR Columbia 23.37 -
11 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.38 -
12 Cory Grossman SR Creekside 23.81 -
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 23.85 -
  Max McClendon JR University Christian DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Willie Grullon SR Nease 22.69 -0.1
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.76 -0.7
3 Joe Bradshaw JR Nease 22.89 -0.9
4 Devin Grind SO Fleming Island 22.95 0.2
5 Devin Johnson JR Columbia 22.99 -0.7
6 Devron Lewis SO Mandarin 23.13 -0.1
7 Jordan Hogan JR Creekside 23.35 0.6
8 Shyheim Brown SO Columbia 23.38 -0.4
9 Devon Lewis SO Mandarin 23.41 -0.7
10 Cory Grossman SR Creekside 23.42 0.2
11 Max McClendon JR University Christian 23.50 0.2
12 Lanadrick Bradley JR Columbia 23.51 -0.4
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 23.57 -0.1
14 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.60 -0.4
15 Courtney Williams JR Fleming Island 23.72 0.6
16 David Osborn SR Ridgeview 23.74 0.2
17 Damarise Johnson FR Columbia 23.75 -0.9
18 Dominick Altomare SR Bartram Trail 23.80 -0.9
19 Noah Straley FR Bishop Kenny 23.86 -0.1
20 Eric Marshall JR Nease 23.88 -0.1
21 James Meade JR St. Augustine 23.98 0.2
22 Aaron Roberson FR St. Augustine 24.20 0.6
23 Terell Maxwell SO Creekside 24.37 -0.7
24 Matthew Cherry 8 University Christian 24.39 -0.7
25 Franco Pore SR Bishop Kenny 24.55 -0.9
26 Reynaldo Gonzalez JR Ridgeview 24.66 -0.4
27 Ja'mon Gracin SO University Christian 24.73 0.2
28 Ellis Davis FR Mandarin 24.73 0.2
29 John Heuschkel JR Ponte Vedra 24.83 -0.4
30 Ethan Davis SO Mandarin 25.02 -0.9
31 Mishael Souverain SO Matanzas 25.43 0.2
32 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 25.44 -0.1
33 Kirk Reed FR Episcopal 25.60 -0.4
34 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 25.70 0.2
35 Darrell Myers SO St. Augustine 25.98 0.6
36 Raymond Joubert SR Menendez 26.25 -0.1
37 Jimmy Albanese FR Menendez 28.39 -0.1
  Brandon Johnson SR St. Augustine DNS -
  John Snyder SR Fleming Island DNS -
  Jayce Friendly SO Matanzas DNS -
  Gabe Hartley FR Menendez DNS -
  John Melton SR Menendez DNS -
  Caneim Maxwell SR Bishop Kenny DNS -
  Adam Yocum JR Bartram Trail DNS -
  Keaton Thomas FR Ponte Vedra DNS -
  Michael Heinz SO Ponte Vedra DNS -
  Orel Grey 8 University Christian DNS -
  Aidan Darr FR Episcopal DNS -
  Andre Stamper SO Episcopal DNS -
  Ian Hunter SO Nease DNS -
  Austin Way JR Bartram Trail DNS -
  Jerard Baptista SO Matanzas DNS -
  Dougie Milne SR Episcopal DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Aaron Ramirez SR Fleming Island 22.76
5 Devin Johnson JR Columbia 22.99
9 Devon Lewis SO Mandarin 23.41
23 Terell Maxwell SO Creekside 24.37
24 Matthew Cherry 8 University Christian 24.39
  Keaton Thomas FR Ponte Vedra DNS
  Caneim Maxwell SR Bishop Kenny DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Joe Bradshaw JR Nease 22.89
17 Damarise Johnson FR Columbia 23.75
18 Dominick Altomare SR Bartram Trail 23.80
25 Franco Pore SR Bishop Kenny 24.55
30 Ethan Davis SO Mandarin 25.02
  Andre Stamper SO Episcopal DNS
  Aidan Darr FR Episcopal DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Devin Grind SO Fleming Island 22.95
16 David Osborn SR Ridgeview 23.74
27 Ja'mon Gracin SO University Christian 24.73
28 Ellis Davis FR Mandarin 24.73
  Gabe Hartley FR Menendez DNS
  Dougie Milne SR Episcopal DNS
  John Snyder SR Fleming Island DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Devron Lewis SO Mandarin 23.13
13 Jeremy Zaifert SO Creekside 23.57
32 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 25.44
36 Raymond Joubert SR Menendez 26.25
37 Jimmy Albanese FR Menendez 28.39
  Adam Yocum JR Bartram Trail DNS
  Ian Hunter SO Nease DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Shyheim Brown SO Columbia 23.38
12 Lanadrick Bradley JR Columbia 23.51
14 Jeffrey Stiles FR Bartram Trail 23.60
26 Reynaldo Gonzalez JR Ridgeview 24.66
29 John Heuschkel JR Ponte Vedra 24.83
33 Kirk Reed FR Episcopal 25.60
  John Melton SR Menendez DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Willie Grullon SR Nease 22.69
19 Noah Straley FR Bishop Kenny 23.86
20 Eric Marshall JR Nease 23.88
  Brandon Johnson SR St. Augustine DNS
  Jayce Friendly SO Matanzas DNS
  Jerard Baptista SO Matanzas DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jordan Hogan JR Creekside 23.35
15 Courtney Williams JR Fleming Island 23.72
22 Aaron Roberson FR St. Augustine 24.20
35 Darrell Myers SO St. Augustine 25.98
  Michael Heinz SO Ponte Vedra DNS
  Orel Grey 8 University Christian DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Cory Grossman SR Creekside 23.42
11 Max McClendon JR University Christian 23.50
21 James Meade JR St. Augustine 23.98
31 Mishael Souverain SO Matanzas 25.43
34 Thomas Driggers SR Bishop Kenny 25.70
  Austin Way JR Bartram Trail DNS