March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  David Anderson SR St. Augustine 53.75 -
  Trevion Hernandez FR Columbia 53.81 -
  Jordan Perkins JR Mandarin 52.85 3
  Joshua Woodcock SO Mandarin 53.21 1
  Cyrus Ways FR Nease 50.99 10
  James Vega SO Nease 52.81 4
  Cedric Pierre SO Ridgeview 58.89 -
  Austin Way JR Bartram Trail 53.19 2
  Connor Brady SO Ponte Vedra 54.87 -
  Adam Kapperman SR Creekside 52.27 6
  Johnathan Washington SR Creekside 51.52 8
  Austin St. Laurent SR Fleming Island 52.62 5
  Matthew Cherry 8 University Christian DNS   
  Ernest Jones JR Fleming Island DNS   
Boys' 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Johnathan Washington SR Creekside 51.52 8
  Adam Kapperman SR Creekside 52.27 6
  Austin Way JR Bartram Trail 53.19 2
  Joshua Woodcock SO Mandarin 53.21 1
  Jordan Perkins JR Mandarin 52.85 3
  Austin St. Laurent SR Fleming Island 52.62 5
  Ernest Jones JR Fleming Island DNS   
Boys' 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  David Anderson SR St. Augustine 53.75 -
  Connor Brady SO Ponte Vedra 54.87 -
  Cedric Pierre SO Ridgeview 58.89 -
  James Vega SO Nease 52.81 4
  Cyrus Ways FR Nease 50.99 10
  Trevion Hernandez FR Columbia 53.81 -
  Matthew Cherry 8 University Christian DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Johnathan Washington SR Creekside 51.08
2 Jordan Perkins JR Mandarin 51.94
3 Ernest Jones JR Fleming Island 52.50
4 Joshua Woodcock SO Mandarin 52.58
5 Austin St. Laurent SR Fleming Island 52.84
6 Adam Kapperman SR Creekside 53.03
7 Austin Way JR Bartram Trail 53.20
8 Cyrus Ways FR Nease 53.34
9 Trevion Hernandez FR Columbia 53.89
10 David Anderson SR St. Augustine 54.23
11 James Vega SO Nease 54.49
12 Connor Brady SO Ponte Vedra 55.10
13 Matthew Cherry 8 University Christian 55.14
14 Cedric Pierre SO Ridgeview 55.76
15 Brian Brown SO Mandarin 55.78
16 Jovanni Hewins JR Ridgeview 56.00
17 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 56.04
18 Jamison Turner JR Menendez 56.25
19 Andrew Taylor SO Creekside 56.61
20 Daniel Fulton III SO Columbia 56.62
21 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 56.72
22 Brandon Johnson SR St. Augustine 56.86
23 Bryce Kelly FR Creekside 56.99
24 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 57.28
25 Merrel Payne SO Bartram Trail 57.38
26 Belony Estinvil JR Ridgeview 57.43
27 Jaiwan Hutchinson FR Menendez 57.79
28 John Tennant SO Mandarin 58.15
29 Damarise Johnson FR Columbia 59.31
30 Raymond Joubert SR Menendez 1:00.89
31 Deven Gibson SR Columbia 1:01.00
32 Jordan Pocharasang FR Ridgeview 1:02.83
33 Jahmetrius Hale 8 University Christian 1:03.21
34 Dante Black SO University Christian 1:03.81
35 William Clark SO Menendez 1:06.08
36 Donovan Try SO Matanzas 1:06.49
  Santiago Angarita JR Nease DNS
  DeQuan Thompson JR Nease DNS
  Noah Semple SR Bishop Kenny DNS
  Scott Miller JR Bishop Kenny DNS
  Daniel Madrid SR Bishop Kenny DNS
  Jerard Baptista SO Matanzas DNS
  Orel Grey 8 University Christian DNS
  Trystan Ayers JR Fleming Island DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jordan Perkins JR Mandarin 51.94
3 Ernest Jones JR Fleming Island 52.50
17 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 56.04
18 Jamison Turner JR Menendez 56.25
20 Daniel Fulton III SO Columbia 56.62
21 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 56.72
35 William Clark SO Menendez 1:06.08
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Cyrus Ways FR Nease 53.34
13 Matthew Cherry 8 University Christian 55.14
15 Brian Brown SO Mandarin 55.78
26 Belony Estinvil JR Ridgeview 57.43
28 John Tennant SO Mandarin 58.15
29 Damarise Johnson FR Columbia 59.31
30 Raymond Joubert SR Menendez 1:00.89
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Johnathan Washington SR Creekside 51.08
4 Joshua Woodcock SO Mandarin 52.58
9 Trevion Hernandez FR Columbia 53.89
10 David Anderson SR St. Augustine 54.23
27 Jaiwan Hutchinson FR Menendez 57.79
32 Jordan Pocharasang FR Ridgeview 1:02.83
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Adam Kapperman SR Creekside 53.03
14 Cedric Pierre SO Ridgeview 55.76
  Orel Grey 8 University Christian DNS
  Santiago Angarita JR Nease DNS
  Daniel Madrid SR Bishop Kenny DNS
  Trystan Ayers JR Fleming Island DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Austin Way JR Bartram Trail 53.20
12 Connor Brady SO Ponte Vedra 55.10
24 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 57.28
31 Deven Gibson SR Columbia 1:01.00
34 Dante Black SO University Christian 1:03.81
  Scott Miller JR Bishop Kenny DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 James Vega SO Nease 54.49
22 Brandon Johnson SR St. Augustine 56.86
25 Merrel Payne SO Bartram Trail 57.38
36 Donovan Try SO Matanzas 1:06.49
  Jerard Baptista SO Matanzas DNS
  DeQuan Thompson JR Nease DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Austin St. Laurent SR Fleming Island 52.84
16 Jovanni Hewins JR Ridgeview 56.00
19 Andrew Taylor SO Creekside 56.61
23 Bryce Kelly FR Creekside 56.99
33 Jahmetrius Hale 8 University Christian 1:03.21
  Noah Semple SR Bishop Kenny DNS