March 7, 2019
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Maguire Neal FR Zephyrhills 16.29 10 0.5
2 Justin Crouch JR Land O'Lakes 16.79 8 0.5
3 Abdullah Mbowe SR Sunlake 17.16 6 0.5
4 Gavin Schmelter SO Land O'Lakes 17.16 5 0.5
5 Remedy Harris SO Wesley Chapel 17.52 4 0.5
6 Devone Foster SO Fivay 17.56 3 1.0
7 Seth Tarbox SO Weeki Wachee 19.06 2 1.0
8 Taijuan Lucas SO Admiral Farragut 19.28 1 1.0
9 Levi Gardner JR Fivay 19.50 - 0.1
10 Jeremy Young JR Wesley Chapel 19.51 - 0.1
11 Brandon Shaughnessy JR Weeki Wachee 19.77 - 0.9
12 Jahni Samuel SO Sunlake 19.98 - 1.0
13 Dylan Steady FR Land O'Lakes 20.43 - 1.0
14 Kenton Williams SO Fivay 20.49 - 0.9
15 Matthew Gillespie SO Hernando 20.90 - 0.1
16 aaron Berryman FR Sunlake 20.91 - 0.9
17 Devin Nowakowski JR Zephyrhills 21.01 - 1.0
18 Matthew McConn FR Fivay 21.23 - 0.9
19 Nicholas Prindle SO Nature Coast 21.40 - 0.9
20 Jose Malave SO Nature Coast 21.49 - 0.9
21 Merrick Simmons FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 21.55 - 1.0
22 Ethan Tracy JR Bishop McLaughlin 22.12 - 0.9
23 Devante Mann JR Anclote 22.36 - 0.1
24 Javeon Braggs SO Sunlake 22.44 - 0.9
25 Keegan McClendon FR Anclote 27.71 - 0.1
  David Richards SO Weeki Wachee FS    -
  Dylan Burgess FR Weeki Wachee DNS    -
  Brandon Clarke SR Nature Coast DNS    -
  Nichalaus Novo SO Zephyrhills DNS    -
  Tyler Adcock SO Land O'Lakes DNS    -
  Ronald White SO Cambridge Christian DNS    -
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maguire Neal FR Zephyrhills 16.29 10
2 Justin Crouch JR Land O'Lakes 16.79 8
3 Abdullah Mbowe SR Sunlake 17.16 6
4 Gavin Schmelter SO Land O'Lakes 17.16 5
5 Remedy Harris SO Wesley Chapel 17.52 4
  David Richards SO Weeki Wachee FS   
  Tyler Adcock SO Land O'Lakes DNS   
  Ronald White SO Cambridge Christian DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Devone Foster SO Fivay 17.56 3
7 Seth Tarbox SO Weeki Wachee 19.06 2
8 Taijuan Lucas SO Admiral Farragut 19.28 1
12 Jahni Samuel SO Sunlake 19.98 -
13 Dylan Steady FR Land O'Lakes 20.43 -
17 Devin Nowakowski JR Zephyrhills 21.01 -
21 Merrick Simmons FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 21.55 -
  Nichalaus Novo SO Zephyrhills DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Brandon Shaughnessy JR Weeki Wachee 19.77 -
14 Kenton Williams SO Fivay 20.49 -
16 aaron Berryman FR Sunlake 20.91 -
18 Matthew McConn FR Fivay 21.23 -
19 Nicholas Prindle SO Nature Coast 21.40 -
20 Jose Malave SO Nature Coast 21.49 -
22 Ethan Tracy JR Bishop McLaughlin 22.12 -
24 Javeon Braggs SO Sunlake 22.44 -
Boys' 110 Hurdles Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Levi Gardner JR Fivay 19.50 -
10 Jeremy Young JR Wesley Chapel 19.51 -
15 Matthew Gillespie SO Hernando 20.90 -
23 Devante Mann JR Anclote 22.36 -
25 Keegan McClendon FR Anclote 27.71 -
  Dylan Burgess FR Weeki Wachee DNS   
  Brandon Clarke SR Nature Coast DNS