March 13, 2019
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eriana Teague JR Wekiva 57.86 10
2 Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) 1:00.66 8
3 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 1:02.85 6
4 Makayla Watson FR Lake Howell 1:05.07 5
5 Lawren Berry SR Mainland 1:06.26 4
6 Eriona Sherwood SO Ocoee 1:06.74 3
7 Jordyn Bradley FR Apopka 1:07.61 2
8 Achante Daniels JR Ocoee 1:07.96 1
9 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 1:08.61 -
10 Halie Jenkins JR Lake Brantley 1:09.63 -
11 Kayley Phelps FR Deltona 1:09.82 -
12 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 1:10.42 -
13 Isabella Serna JR Freedom (Orlando) 1:11.04 -
14 Zakaria Smothers SO Apopka 1:11.90 -
15 Savannah McCambridge FR Deltona 1:17.41 -
16 Bryanna Reid JR Freedom (Orlando) 1:17.90 -
17 Sara Pierre SO Wekiva 1:19.59 -
18 Karen Pulido FR Deltona 1:21.30 -
19 Arieuna Williams FR Lake Howell 1:22.11 -
  Ella Simpson JR First Academy (Orlando) DNS   
  Veronitte Eliassaint JR Olympia DNS   
  Ana Pena JR Lake Brantley DNS   
  Leyshka Arroyo FR Colonial DNS   
  Grace Hawryluk JR Mainland DNS   
  Emanni Howard FR Mainland DNS   
  Ruth Joseph JR Freedom (Orlando) DNS   
  Jamiria Powell SO Apopka DNS   
  Aalliya Gray FR Olympia DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eriana Teague JR Wekiva 57.86 10
2 Courtney Afram-Gyening JR First Academy (Orlando) 1:00.66 8
3 Zy'Kerriah Croker SO Ocoee 1:02.85 6
4 Makayla Watson FR Lake Howell 1:05.07 5
  Leyshka Arroyo FR Colonial DNS   
  Emanni Howard FR Mainland DNS   
  Grace Hawryluk JR Mainland DNS   
  Ella Simpson JR First Academy (Orlando) DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Lawren Berry SR Mainland 1:06.26 4
6 Eriona Sherwood SO Ocoee 1:06.74 3
7 Jordyn Bradley FR Apopka 1:07.61 2
8 Achante Daniels JR Ocoee 1:07.96 1
9 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 1:08.61 -
  Aalliya Gray FR Olympia DNS   
  Jamiria Powell SO Apopka DNS   
  Ruth Joseph JR Freedom (Orlando) DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Halie Jenkins JR Lake Brantley 1:09.63 -
11 Kayley Phelps FR Deltona 1:09.82 -
14 Zakaria Smothers SO Apopka 1:11.90 -
15 Savannah McCambridge FR Deltona 1:17.41 -
17 Sara Pierre SO Wekiva 1:19.59 -
18 Karen Pulido FR Deltona 1:21.30 -
  Veronitte Eliassaint JR Olympia DNS   
  Ana Pena JR Lake Brantley DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 1:10.42 -
13 Isabella Serna JR Freedom (Orlando) 1:11.04 -
16 Bryanna Reid JR Freedom (Orlando) 1:17.90 -
19 Arieuna Williams FR Lake Howell 1:22.11 -