March 1, 2019
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Kyle Pleban   Unattached 21.68 0.5
2 Alexander Gray Freshman Unattached 21.69 0.5
3 Sandro Joseph FR-1 Warner 22.00 0.5
4 Isaac Joseph FR-1 St. Thomas (Fla.) 22.09 0.5
5 Caleb Campbell FR-1 St. Thomas (Fla.) 22.11 0.5
6 Nehemiah Ancar SO-2 Embry-Riddle 22.95 0.6
7 Meshawn Neely FR-1 Warner 22.98 0.3
8 Marcus Berggren Senior Unattached 23.03 0.6
9 Ethan Aries FR-1 Tampa 23.06 0.6
10 Derek Sobel FR-1 Warner 23.15 0.3
11 Romario Atkinson SO-2 St. Thomas (Fla.) 23.18 0.3
12 PATRICK Horne Senior Unlimited Sports Training 23.18 0.6
13 Jamesley Chery SO-2 Warner 23.18 0.3
14 Christian Richardson FR-1 Lynn 23.30 0.6
15 Ridge Dalrymple SO-2 West Virginia Wesleyan 23.31 0.3
16 Will Moten FR-1 Embry-Riddle 23.45 0.6
17 Michael Martinelli FR-1 Lynn 23.52 0.3
18 William Slade SO-2 Warner 23.58 0.4
19 Daniel Esteril SO-2 Warner 23.61 0.3
20 John-Paul Dean JR-3 Embry-Riddle 23.70 0.3
21 Robert Marusko SR-4 Florida Southern 23.78 0.3
22 Thomas Curran FR-1 Tampa 23.83 0.3
23 Hermon Constant SR-4 Saint Leo 23.86 0.6
24 Brendan Kafka FR-1 Tampa 23.88 0.3
25 Julian Pita SO-2 St. Thomas (Fla.) 23.89 0.4
26 Austin Gresser JR-3 West Virginia Wesleyan 24.02 0.3
27 Austin James FR-1 Tampa 24.15 0.4
28 Daryl Grays SR-4 West Virginia Wesleyan 24.38 0.4
29 Andrew Dodds JR-3 St. Thomas (Fla.) 24.52 0.4
30 Brendan Schwendeman SR-4 West Virginia Wesleyan 24.59 0.4
31 William Sailor JR-3 Florida Southern 25.06 0.3
32 Dylan Oliver SO-2 Florida Southern 25.23 0.3
33 Mark Bucknam SR-4 Florida Southern 25.28 0.3
34 Tristan Karuzis FR-1 Saint Leo 25.40 0.3
35 Risley Mabile JR-3 Florida Southern 25.98 0.3
36 Deatice Charles FR-1 Warner 26.08 0.4
37 Kenneth Covey JR-3 Saint Leo 26.42 0.3
38 Garrett Lischke JR-3 Saint Leo 26.51 0.4
39 Aaron Alfred SO-2 Warner 26.60 0.3
40 Oscar Logan Senior Unattached 26.69 0.3
  Andrew Sands JR-3 Saint Leo DNS -
  brenden sius   Power House Athletics TC DNS -
  Jahzeel Clarit FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS -
  Logan Beach FR-1 Florida College DNS -
  Brice Peoples Senior Unattached DNS -
  Netanyahu Adams FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS -
  Kevin Miller FR-1 Saint Leo DNS -
  Stanley Suber   Unattached DNS -
  Andrew Mappes SO-2 Embry-Riddle DNS -
  Raynel Charlery FR-1 Embry-Riddle DNS -
  Jalin Hubbard   Unattached DNS -
Men's 200 Meters Section 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kyle Pleban   Unattached 21.68
2 Alexander Gray Freshman Unattached 21.69
3 Sandro Joseph FR-1 Warner 22.00
4 Isaac Joseph FR-1 St. Thomas (Fla.) 22.09
5 Caleb Campbell FR-1 St. Thomas (Fla.) 22.11
  Jahzeel Clarit FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS
  Andrew Mappes SO-2 Embry-Riddle DNS
  Andrew Sands JR-3 Saint Leo DNS
Men's 200 Meters Section 2
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Nehemiah Ancar SO-2 Embry-Riddle 22.95
8 Marcus Berggren Senior Unattached 23.03
9 Ethan Aries FR-1 Tampa 23.06
12 PATRICK Horne Senior Unlimited Sports Training 23.18
14 Christian Richardson FR-1 Lynn 23.30
16 Will Moten FR-1 Embry-Riddle 23.45
23 Hermon Constant SR-4 Saint Leo 23.86
  Stanley Suber   Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 3
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Meshawn Neely FR-1 Warner 22.98
10 Derek Sobel FR-1 Warner 23.15
13 Jamesley Chery SO-2 Warner 23.18
17 Michael Martinelli FR-1 Lynn 23.52
  brenden sius   Power House Athletics TC DNS
  Raynel Charlery FR-1 Embry-Riddle DNS
  Kevin Miller FR-1 Saint Leo DNS
  Jalin Hubbard   Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 4
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Ridge Dalrymple SO-2 West Virginia Wesleyan 23.31
19 Daniel Esteril SO-2 Warner 23.61
20 John-Paul Dean JR-3 Embry-Riddle 23.70
22 Thomas Curran FR-1 Tampa 23.83
24 Brendan Kafka FR-1 Tampa 23.88
26 Austin Gresser JR-3 West Virginia Wesleyan 24.02
34 Tristan Karuzis FR-1 Saint Leo 25.40
  Brice Peoples Senior Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 5
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 William Slade SO-2 Warner 23.58
25 Julian Pita SO-2 St. Thomas (Fla.) 23.89
27 Austin James FR-1 Tampa 24.15
28 Daryl Grays SR-4 West Virginia Wesleyan 24.38
29 Andrew Dodds JR-3 St. Thomas (Fla.) 24.52
30 Brendan Schwendeman SR-4 West Virginia Wesleyan 24.59
36 Deatice Charles FR-1 Warner 26.08
38 Garrett Lischke JR-3 Saint Leo 26.51
Men's 200 Meters Section 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Romario Atkinson SO-2 St. Thomas (Fla.) 23.18
21 Robert Marusko SR-4 Florida Southern 23.78
32 Dylan Oliver SO-2 Florida Southern 25.23
33 Mark Bucknam SR-4 Florida Southern 25.28
37 Kenneth Covey JR-3 Saint Leo 26.42
39 Aaron Alfred SO-2 Warner 26.60
40 Oscar Logan Senior Unattached 26.69
  Netanyahu Adams FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS
Men's 200 Meters Section 7
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 William Sailor JR-3 Florida Southern 25.06
35 Risley Mabile JR-3 Florida Southern 25.98
  Logan Beach FR-1 Florida College DNS