March 1, 2019
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Paige Patterson FR-1 Saint Leo 17:50.84
2 Sydney Rhodes SO-2 Tampa 17:51.63
3 Emmanuelle LeTertre FR-1 Lynn 17:56.20
4 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 17:59.73
5 Zoe Jarvis SO-2 Tampa 18:03.48
6 Sophie Piniella Freshman Unattached 18:03.69
7 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 18:06.66
8 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 18:09.31
9 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 18:09.64
10 Claudia Cancello   Unattached 18:11.51
11 Cassie Highsmith FR-1 Tampa 18:14.21
12 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:28.75
13 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 18:34.59
14 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:39.34
15 Laura Tobin SR-4 Saint Leo 18:42.35
16 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 18:43.04
17 Olivia D'Angelo   Unattached 18:44.58
18 Allison Wright JR-3 Florida Southern 18:45.95
19 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 18:52.65
20 Isabella Babilonia Sophomore Unattached 18:53.26
21 Noemi Anaya SR-4 Saint Leo 18:58.51
22 Yaranel Abreu Senior Unattached 18:59.80
23 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 19:00.23
24 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 19:06.02
25 Ally Jones SO-2 Lynn 19:07.25
26 Kayla Sullivan   Unattached 19:08.27
27 Keschel Hernandez Senior Unattached 19:09.09
28 Monika Brill SO-2 Tampa 19:15.37
29 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 19:22.31
30 Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) 19:23.88
31 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 19:37.18
32 Natalie Beck JR-3 Lynn 19:39.61
33 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 19:45.14
34 Margaret Dailey SO-2 Tampa 19:46.33
35 Isabel Oliveto   Unattached 19:53.78
36 Brooke Siviter Sophomore Unattached 19:54.18
37 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 19:58.79
38 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 19:59.50
39 delaney sheehan Freshman Unattached 20:01.25
40 Shelbie Truett FR-1 Stetson 20:04.51
41 Maggie Allen SO-2 Embry-Riddle 20:05.92
42 Megan Fletcher SO-2 Embry-Riddle 20:11.12
43 Madison Santore SO-2 Florida Southern 20:21.67
44 Taryn Super FR-1 Lynn 20:33.83
45 Kelsey Fleming FR-1 Stetson 20:40.75
46 Christin Sustar FR-1 Palm Beach Atlantic 20:45.45
47 Fatima Abu-Rumman SO-2 Saint Leo 20:48.75
48 Mariana Morante SO-2 St. Thomas (Fla.) 20:51.06
49 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 20:51.82
50 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 20:56.62
51 Emily Escamilla Freshman Unattached 21:05.52
52 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 21:34.52
53 Jessica O'Bryan Freshman Unattached 21:43.94
54 Kalyn Buteyn JR-3 Warner 22:03.28
55 Heidi Churchill SR-4 Saint Leo 22:12.46
56 Alicia Frink Freshman Unattached 22:22.50
57 Aubrey Myrick   Unattached 24:05.22
58 Erica Sanders FR-1 Florida College 26:13.22
59 Renee Edwards FR-1 Florida College 26:28.05
  Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern DNF
  Hannah Flemming SO-2 Florida Southern DNF
  Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern DNF
  Brieanna Rekow SO-2 Tampa DNF
  Windsor Anderton SO-2 Palm Beach Atlantic DNS
  Kayla Skelton Sophomore Unattached DNS
  Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic DNS
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Paige Patterson FR-1 Saint Leo 17:50.84
2 Sydney Rhodes SO-2 Tampa 17:51.63
3 Emmanuelle LeTertre FR-1 Lynn 17:56.20
4 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 17:59.73
5 Zoe Jarvis SO-2 Tampa 18:03.48
6 Sophie Piniella Freshman Unattached 18:03.69
7 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 18:06.66
8 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 18:09.31
9 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 18:09.64
10 Claudia Cancello   Unattached 18:11.51
11 Cassie Highsmith FR-1 Tampa 18:14.21
12 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:28.75
13 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 18:34.59
14 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:39.34
15 Laura Tobin SR-4 Saint Leo 18:42.35
16 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 18:43.04
17 Olivia D'Angelo   Unattached 18:44.58
18 Allison Wright JR-3 Florida Southern 18:45.95
19 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 18:52.65
20 Isabella Babilonia Sophomore Unattached 18:53.26
21 Noemi Anaya SR-4 Saint Leo 18:58.51
22 Yaranel Abreu Senior Unattached 18:59.80
23 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 19:00.23
24 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 19:06.02
25 Ally Jones SO-2 Lynn 19:07.25
26 Kayla Sullivan   Unattached 19:08.27
30 Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) 19:23.88
31 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 19:37.18
33 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 19:45.14
35 Isabel Oliveto   Unattached 19:53.78
38 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 19:59.50
  Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern DNF
  Hannah Flemming SO-2 Florida Southern DNF
  Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Keschel Hernandez Senior Unattached 19:09.09
28 Monika Brill SO-2 Tampa 19:15.37
29 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 19:22.31
32 Natalie Beck JR-3 Lynn 19:39.61
34 Margaret Dailey SO-2 Tampa 19:46.33
36 Brooke Siviter Sophomore Unattached 19:54.18
37 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 19:58.79
39 delaney sheehan Freshman Unattached 20:01.25
40 Shelbie Truett FR-1 Stetson 20:04.51
41 Maggie Allen SO-2 Embry-Riddle 20:05.92
42 Megan Fletcher SO-2 Embry-Riddle 20:11.12
43 Madison Santore SO-2 Florida Southern 20:21.67
44 Taryn Super FR-1 Lynn 20:33.83
45 Kelsey Fleming FR-1 Stetson 20:40.75
46 Christin Sustar FR-1 Palm Beach Atlantic 20:45.45
47 Fatima Abu-Rumman SO-2 Saint Leo 20:48.75
48 Mariana Morante SO-2 St. Thomas (Fla.) 20:51.06
49 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 20:51.82
50 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 20:56.62
51 Emily Escamilla Freshman Unattached 21:05.52
52 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 21:34.52
53 Jessica O'Bryan Freshman Unattached 21:43.94
54 Kalyn Buteyn JR-3 Warner 22:03.28
55 Heidi Churchill SR-4 Saint Leo 22:12.46
56 Alicia Frink Freshman Unattached 22:22.50
57 Aubrey Myrick   Unattached 24:05.22
58 Erica Sanders FR-1 Florida College 26:13.22
59 Renee Edwards FR-1 Florida College 26:28.05
  Brieanna Rekow SO-2 Tampa DNF
  Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic DNS
  Windsor Anderton SO-2 Palm Beach Atlantic DNS
  Kayla Skelton Sophomore Unattached DNS