March 30, 2019
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Kay SR Vanguard (Ocala) 4:29.83 10
2 Will Wallace Senior Westminster 4:30.67 8
3 William Troupe SR Leesburg 4:36.81 6
4 Tylan Christopher JR Leesburg 4:38.67 5
5 Darnell Rooplal SO Atlantic (PO) 4:41.57 4
6 Ashton Deriso SO Forest 4:43.02 3
7 Adolfo Saucedo Flores SR Belleview 4:43.88 2
8 Dalton Hawley JR Matanzas 4:44.49 1
9 Armarius Patterson Senior Lowndes 4:44.89 -
10 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 4:45.82 -
11 Maxwell Hornstein JR Matanzas 4:47.73 -
12 Will Auslander Junior Monsignor Donovan Catholic 4:49.65 -
13 Hampton Maxim Senior Westminster 4:49.92 -
14 Jose Rivas SR South Lake 4:50.95 -
15 JD Blitch Junior Westminster 4:54.62 -
16 Adam Adlrich SR Atlantic (PO) 4:57.73 -
17 William Smith JR Matanzas 4:58.27 -
18 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 4:59.04 -
19 Jonathan Dinkins JR Belleview 4:59.26 -
20 Cooper Krug SO South Lake 5:02.65 -
21 Cody Canterberry FR North Marion 5:05.04 -
22 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:05.56 -
23 Talon Richardson SO South Lake 5:08.86 -
24 Maximus Stansfield SO South Lake 5:09.41 -
25 Nicholas Rivera SO Villages 5:11.62 -
26 Joseph Reynolds SO Belleview 5:13.45 -
27 Thomas Neeld 8 Circle Christian 5:13.81 -
28 Will Neeld 6 Circle Christian 5:13.82 -
29 Lucas Dvorak FR Windermere Prep 5:14.30 -
30 Michael Kelly Senior Lowndes 5:20.27 -
31 Juanito Moreno JR Ridge Community 5:20.62 -
32 Andrew Petrella FR Trinity Catholic 5:20.89 -
33 Calvin Jagen 7 Circle Christian 5:22.37 -
34 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:22.93 -
35 Dain Braun FR Villages 5:23.32 -
36 Andrew Tufino SR Ridge Community 5:23.37 -
37 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 5:23.43 -
38 kyle verdi FR West Port 5:24.76 -
39 Devon Bagby SR Ridge Community 5:25.84 -
40 Nathan Canterberry FR North Marion 5:27.36 -
41 Brandon Parker SO Forest 5:29.52 -
42 Tyler Thomas SO Trinity Catholic 5:33.82 -
43 Seth Adams SO Villages 5:36.65 -
44 Bradley Rutledge FR Belleview 5:37.47 -
45 Isaiah Parker 8 Circle Christian 5:38.32 -
46 Corey Couples SR Leesburg 5:39.43 -
47 angel arreola FR West Port 5:53.87 -
48 Jaquez Brown SO West Port 5:55.91 -
49 Mitchell Bell JR Villages 6:07.35 -
50 Grant Stevens SO Forest 6:09.67 -
51 michael perine FR West Port 6:24.60 -
52 Luis Castaneda FR West Port 6:37.10 -
  Nicholas Fischer SO Trinity Catholic NT   
  Jaiden Derosa SO North Marion NT   
  Joe Richmond FR Trinity Catholic NT   
  Payne Johnson SO Matanzas NT   
  Lane McDonald JR Lake Weir NT   
  Drew Auslander Freshman Monsignor Donovan Catholic NT   
  Gabe Cortez SR Atlantic (PO) NT   
  Tyler Baker SR Atlantic (PO) NT   
  Caleb Starling Junior Lowndes NT   
  Rosendo Tovar SR Leesburg NT   
  Alex Jaramillo Junior Lowndes NT   
  Joshua Fosen JR Forest NT   
  Josh Negron SO Lake Weir NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Andrew Petrella FR Trinity Catholic 5:20.89 -
42 Tyler Thomas SO Trinity Catholic 5:33.82 -
47 angel arreola FR West Port 5:53.87 -
48 Jaquez Brown SO West Port 5:55.91 -
49 Mitchell Bell JR Villages 6:07.35 -
50 Grant Stevens SO Forest 6:09.67 -
51 michael perine FR West Port 6:24.60 -
52 Luis Castaneda FR West Port 6:37.10 -
  Joshua Fosen JR Forest NT   
  Tyler Baker SR Atlantic (PO) NT   
  Joe Richmond FR Trinity Catholic NT   
  Rosendo Tovar SR Leesburg NT   
  Jaiden Derosa SO North Marion NT   
  Nicholas Fischer SO Trinity Catholic NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Cody Canterberry FR North Marion 5:05.04 -
27 Thomas Neeld 8 Circle Christian 5:13.81 -
28 Will Neeld 6 Circle Christian 5:13.82 -
30 Michael Kelly Senior Lowndes 5:20.27 -
33 Calvin Jagen 7 Circle Christian 5:22.37 -
34 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:22.93 -
37 Jacobo Budoff-Corujo JR North Marion 5:23.43 -
38 kyle verdi FR West Port 5:24.76 -
39 Devon Bagby SR Ridge Community 5:25.84 -
40 Nathan Canterberry FR North Marion 5:27.36 -
41 Brandon Parker SO Forest 5:29.52 -
45 Isaiah Parker 8 Circle Christian 5:38.32 -
  Lane McDonald JR Lake Weir NT   
  Caleb Starling Junior Lowndes NT   
  Alex Jaramillo Junior Lowndes NT   
  Drew Auslander Freshman Monsignor Donovan Catholic NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Hampton Maxim Senior Westminster 4:49.92 -
16 Adam Adlrich SR Atlantic (PO) 4:57.73 -
17 William Smith JR Matanzas 4:58.27 -
19 Jonathan Dinkins JR Belleview 4:59.26 -
20 Cooper Krug SO South Lake 5:02.65 -
22 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:05.56 -
23 Talon Richardson SO South Lake 5:08.86 -
24 Maximus Stansfield SO South Lake 5:09.41 -
25 Nicholas Rivera SO Villages 5:11.62 -
26 Joseph Reynolds SO Belleview 5:13.45 -
31 Juanito Moreno JR Ridge Community 5:20.62 -
35 Dain Braun FR Villages 5:23.32 -
43 Seth Adams SO Villages 5:36.65 -
44 Bradley Rutledge FR Belleview 5:37.47 -
  Payne Johnson SO Matanzas NT   
  Gabe Cortez SR Atlantic (PO) NT   
  Josh Negron SO Lake Weir NT   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Kay SR Vanguard (Ocala) 4:29.83 10
2 Will Wallace Senior Westminster 4:30.67 8
3 William Troupe SR Leesburg 4:36.81 6
4 Tylan Christopher JR Leesburg 4:38.67 5
5 Darnell Rooplal SO Atlantic (PO) 4:41.57 4
6 Ashton Deriso SO Forest 4:43.02 3
7 Adolfo Saucedo Flores SR Belleview 4:43.88 2
8 Dalton Hawley JR Matanzas 4:44.49 1
9 Armarius Patterson Senior Lowndes 4:44.89 -
10 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 4:45.82 -
11 Maxwell Hornstein JR Matanzas 4:47.73 -
12 Will Auslander Junior Monsignor Donovan Catholic 4:49.65 -
14 Jose Rivas SR South Lake 4:50.95 -
15 JD Blitch Junior Westminster 4:54.62 -
18 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 4:59.04 -
29 Lucas Dvorak FR Windermere Prep 5:14.30 -
36 Andrew Tufino SR Ridge Community 5:23.37 -
46 Corey Couples SR Leesburg 5:39.43 -