February 8, 2019
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 5:03.32 10
2 Ally Smith JR-3 Minnesota 5:04.01 8
3 Maria Eastman SO-2 Minnesota 5:04.87 6
4 Abby Kargol JR-3 Minnesota 5:12.18 5
5 Sarah Werking SO-2 Minnesota 5:12.67 4
6 Courtney West   Unattached 5:14.74 3
7 Bit Klecker FR-1 Minnesota 5:16.45 2
8 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 5:18.17 1
9 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 5:19.32 -
10 Taylor Krone   Unattached 5:21.17 -
11 Rachel Hirsch JR-3 Wis.-Eau Claire 5:21.18 -
12 Elena Hayday   Unattached 5:21.22 -
13 Rebecca Whipple SR-4 Wis.-Eau Claire 5:26.02 -
14 Naomi Long FR-1 Wis.-Eau Claire 5:28.76 -
15 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 5:29.33 -
16 Karen Gomez-Ruiz SR-4 Wis.-Eau Claire 5:29.37 -
17 Gina Behling FR-1 Wis.-Eau Claire 5:30.10 -
18 Liz Galloway SO-2 Wis.-Eau Claire 5:33.76 -
19 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 5:35.18 -
20 Anya Swanson FR-1 St. Catherine 5:42.69 -
21 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 5:43.43 -
22 Danielle Franke JR-3 Saint Mary's (Minn.) 5:45.23 -
23 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:47.05 -
24 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 5:48.35 -
25 Teagan Monfils SO-2 Wis.-Eau Claire 5:48.40 -
26 Caroline Johnson FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:53.96 -
27 Jackie Brine-Doyle SR-4 St. Catherine 6:00.24 -
28 Mary Holterman JR-3 Wis.-Eau Claire 6:01.36 -
29 Sam Witmer SR-4 St. Catherine 6:08.98 -
30 Eliza Carman FR-1 Wis.-Stout 6:09.01 -
31 Erika Thiel SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:15.94 -
32 Megan Kania SO-2 Wis.-Stout 6:16.97 -
33 Tabitha Fabin FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:18.05 -
34 Briana Jones FR-1 Wis.-River Falls 6:22.39 -
35 Delaney Butler FR-1 Concordia-St. Paul 6:27.52 -
36 Emma Ririe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:42.32 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 5:03.32 10
2 Ally Smith JR-3 Minnesota 5:04.01 8
3 Maria Eastman SO-2 Minnesota 5:04.87 6
4 Abby Kargol JR-3 Minnesota 5:12.18 5
5 Sarah Werking SO-2 Minnesota 5:12.67 4
6 Courtney West   Unattached 5:14.74 3
7 Bit Klecker FR-1 Minnesota 5:16.45 2
8 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 5:18.17 1
9 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 5:19.32 -
10 Taylor Krone   Unattached 5:21.17 -
11 Rachel Hirsch JR-3 Wis.-Eau Claire 5:21.18 -
12 Elena Hayday   Unattached 5:21.22 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Rebecca Whipple SR-4 Wis.-Eau Claire 5:26.02 -
14 Naomi Long FR-1 Wis.-Eau Claire 5:28.76 -
15 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 5:29.33 -
16 Karen Gomez-Ruiz SR-4 Wis.-Eau Claire 5:29.37 -
17 Gina Behling FR-1 Wis.-Eau Claire 5:30.10 -
18 Liz Galloway SO-2 Wis.-Eau Claire 5:33.76 -
19 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 5:35.18 -
20 Anya Swanson FR-1 St. Catherine 5:42.69 -
21 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 5:43.43 -
22 Danielle Franke JR-3 Saint Mary's (Minn.) 5:45.23 -
24 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 5:48.35 -
26 Caroline Johnson FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:53.96 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:47.05 -
25 Teagan Monfils SO-2 Wis.-Eau Claire 5:48.40 -
27 Jackie Brine-Doyle SR-4 St. Catherine 6:00.24 -
28 Mary Holterman JR-3 Wis.-Eau Claire 6:01.36 -
29 Sam Witmer SR-4 St. Catherine 6:08.98 -
30 Eliza Carman FR-1 Wis.-Stout 6:09.01 -
31 Erika Thiel SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:15.94 -
32 Megan Kania SO-2 Wis.-Stout 6:16.97 -
33 Tabitha Fabin FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:18.05 -
34 Briana Jones FR-1 Wis.-River Falls 6:22.39 -
35 Delaney Butler FR-1 Concordia-St. Paul 6:27.52 -
36 Emma Ririe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:42.32 -