February 14, 2019
|
Celebration - Celebration, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Williams JR East Ridge 11.05 10
2 Malachi Wilson SR Osceola (Kissimmee) 11.37 8
3 Jymon Hampton-Coleman SO Osceola (Kissimmee) 11.40 6
4 Jamil Betancourt JR Celebration 11.60 5
5 Theodore Nelson SR Poinciana 11.64 4
6 Denzel Whisonant SR Poinciana 11.65 3
7 Dejon Wright SO Osceola (Kissimmee) 11.71 2
8 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.84 1
9 John Sanchez SR Poinciana 11.96 -
10 Byron Fraley SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.04 -
11 sanjay chotoosingh FR East Ridge 12.09 -
12 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.12 -
13 Aaron Hernandez SR Poinciana 12.16 -
14 Alejandro Rodriguez FR New Dimensions 12.17 -
14 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 12.17 -
16 Boiriancorv "Brian" Deyant SR New Dimensions 12.20 -
17 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.22 -
18 Manuel Marroro SO Poinciana 12.28 -
19 Jahiem Sutton SR Celebration 12.30 -
20 Travis Hutchinson SO Celebration 12.31 -
21 Gabriel O'Neil SO Celebration 12.36 -
22 Deshawn Forbes SO East Ridge 12.39 -
23 Andre Mcallister SO East Ridge 12.40 -
24 Sebastian Valenica SR Celebration 12.44 -
25 Jadin Vera SR Poinciana 12.47 -
26 Joshua Jenkins FR East Ridge 12.48 -
27 Tien Frederick SO Poinciana 12.52 -
28 Deshawn Grice SR East Ridge 12.55 -
29 Nedal Alhashim 10 Celebration HS 12.56 -
30 Kia Blackwood SR East Ridge 12.57 -
31 Timius Williams JR Osceola (Kissimmee) 12.58 -
31 Guy Bond SO Poinciana 12.58 -
33 Giovanni Bloomfield SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.62 -
34 Jared Rodriquez JR East Ridge 12.68 -
35 Tevin Allen JR East Ridge 12.69 -
36 Sebastian Morales JR East Ridge 12.70 -
36 Collin Farrell FR East Ridge 12.70 -
38 Lawrensky Alcime SR Celebration 12.73 -
39 Eduardo Rivera JR Celebration 12.74 -
40 Angel Ortiz SR East Ridge 12.76 -
41 Ryan Martin SR Poinciana 12.78 -
42 Anthony Wade FR East Ridge 12.79 -
43 Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.84 -
44 Rahssan Holmes SO Celebration 12.85 -
45 Jerry Lopez FR Poinciana 12.86 -
45 Rhuppert Toledo SR Celebration 12.86 -
47 Nathaniel Cruz 10 Celebration HS 12.88 -
48 Marque Jones FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.93 -
49 Felipe Ferraz SR Foundation Academy 12.97 -
49 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 12.97 -
51 Angel Aviles SO New Dimensions 13.08 -
52 Kenneth Bright SO East Ridge 13.13 -
53 Tyler Montano FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.26 -
54 Andrews Arias Rosales SO Celebration 13.39 -
55 Christopher Martinez 10 Celebration HS 13.61 -
56 Alexander Pleaseant FR East Ridge 13.71 -
57 Riley Walker FR East Ridge 13.73 -
58 Jerome Alexander FR Poinciana 13.76 -
58 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.76 -
60 Jamiel Miranda FR Poinciana 13.88 -
61 Micheal Reed JR Osceola (Kissimmee) 13.94 -
62 De'vante Herron SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.02 -
63 Greg Kamensky 9 Celebration HS 14.07 -
64 Robert Hobbs FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.11 -
65 Jamarie Lovejoy FR East Ridge 14.19 -
66 Zachariah Dertes SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.23 -
67 Weston Wall FR Foundation Academy 14.33 -
68 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.39 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Tevin Allen JR East Ridge 12.69 -
36 Collin Farrell FR East Ridge 12.70 -
52 Kenneth Bright SO East Ridge 13.13 -
57 Riley Walker FR East Ridge 13.73 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 sanjay chotoosingh FR East Ridge 12.09 -
56 Alexander Pleaseant FR East Ridge 13.71 -
65 Jamarie Lovejoy FR East Ridge 14.19 -
67 Weston Wall FR Foundation Academy 14.33 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Manuel Marroro SO Poinciana 12.28 -
31 Timius Williams JR Osceola (Kissimmee) 12.58 -
49 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 12.97 -
49 Felipe Ferraz SR Foundation Academy 12.97 -
60 Jamiel Miranda FR Poinciana 13.88 -
61 Micheal Reed JR Osceola (Kissimmee) 13.94 -
63 Greg Kamensky 9 Celebration HS 14.07 -
64 Robert Hobbs FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.11 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Ryan Martin SR Poinciana 12.78 -
45 Rhuppert Toledo SR Celebration 12.86 -
53 Tyler Montano FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.26 -
55 Christopher Martinez 10 Celebration HS 13.61 -
62 De'vante Herron SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.02 -
66 Zachariah Dertes SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.23 -
68 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.39 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Alejandro Rodriguez FR New Dimensions 12.17 -
23 Andre Mcallister SO East Ridge 12.40 -
27 Tien Frederick SO Poinciana 12.52 -
40 Angel Ortiz SR East Ridge 12.76 -
47 Nathaniel Cruz 10 Celebration HS 12.88 -
48 Marque Jones FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.93 -
51 Angel Aviles SO New Dimensions 13.08 -
58 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.76 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Travis Hutchinson SO Celebration 12.31 -
29 Nedal Alhashim 10 Celebration HS 12.56 -
36 Sebastian Morales JR East Ridge 12.70 -
38 Lawrensky Alcime SR Celebration 12.73 -
39 Eduardo Rivera JR Celebration 12.74 -
43 Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.84 -
44 Rahssan Holmes SO Celebration 12.85 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 12.17 -
16 Boiriancorv "Brian" Deyant SR New Dimensions 12.20 -
24 Sebastian Valenica SR Celebration 12.44 -
42 Anthony Wade FR East Ridge 12.79 -
54 Andrews Arias Rosales SO Celebration 13.39 -
58 Jerome Alexander FR Poinciana 13.76 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Byron Fraley SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.04 -
25 Jadin Vera SR Poinciana 12.47 -
31 Guy Bond SO Poinciana 12.58 -
33 Giovanni Bloomfield SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.62 -
34 Jared Rodriquez JR East Ridge 12.68 -
45 Jerry Lopez FR Poinciana 12.86 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Theodore Nelson SR Poinciana 11.64 4
7 Dejon Wright SO Osceola (Kissimmee) 11.71 2
9 John Sanchez SR Poinciana 11.96 -
19 Jahiem Sutton SR Celebration 12.30 -
21 Gabriel O'Neil SO Celebration 12.36 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jamil Betancourt JR Celebration 11.60 5
6 Denzel Whisonant SR Poinciana 11.65 3
12 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.12 -
17 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.22 -
22 Deshawn Forbes SO East Ridge 12.39 -
26 Joshua Jenkins FR East Ridge 12.48 -
28 Deshawn Grice SR East Ridge 12.55 -
30 Kia Blackwood SR East Ridge 12.57 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Williams JR East Ridge 11.05 10
2 Malachi Wilson SR Osceola (Kissimmee) 11.37 8
3 Jymon Hampton-Coleman SO Osceola (Kissimmee) 11.40 6
8 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.84 1
13 Aaron Hernandez SR Poinciana 12.16 -