February 16, 2019
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ben Sorenson JR-3 Hamline 51.57 10
2 David Palmer JR-3 Macalester 51.58 8
3 Brian Carl SO-2 St. Thomas (Minn.) 51.78 6
4 Brandon Loverude SO-2 Bethel (Minn.) 51.82 5
5 Tyler Johnson SO-2 St. John's (Minn.) 52.16 4
6 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 52.35 3
7 Alberto Mendez SR-4 Hamline 52.42 2
8 Duncan Forbes FR-1 St. Olaf 52.80 1
9 Ben Frederickson SR-4 St. John's (Minn.) 53.39 -
10 David Russell SO-2 St. John's (Minn.) 53.80 -
11 Erik Anderson FR-1 St. Thomas (Minn.) 53.85 -
12 Isaiah Arntson FR-1 Wis.-Superior 54.00 -
13 Harrison Jones SR-4 Hamline 54.04 -
14 Austin Coates JR-3 St. Thomas (Minn.) 54.17 -
15 Dylan Chiabotti FR-1 St. Thomas (Minn.) 54.63 -
16 Matt Heimerman FR-1 St. Thomas (Minn.) 54.69 -
17 Noah Schultz FR-1 St. Thomas (Minn.) 54.88 -
18 Jason Pham FR-1 St. John's (Minn.) 55.01 -
19 Rand Bieri SR-4 Wis.-Superior 55.07 -
20 Theo Salzberg FR-1 Hamline 55.34 -
21 Liam Sullivan JR-3 Carleton 55.34 -
22 Phil Donnelly FR-1 Carleton 55.81 -
23 Derrick Moe SO-2 Wis.-Superior 55.90 -
24 Oliver Wood SO-2 St. Olaf 56.83 -
25 Sam Anderson SO-2 St. Scholastica 58.10 -
26 Hunter Bridge FR-1 Crown 58.66 -
27 Drew Ramos SO-2 Crown 59.31 -
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Theo Salzberg FR-1 Hamline 55.34 -
24 Oliver Wood SO-2 St. Olaf 56.83 -
25 Sam Anderson SO-2 St. Scholastica 58.10 -
26 Hunter Bridge FR-1 Crown 58.66 -
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Isaiah Arntson FR-1 Wis.-Superior 54.00 -
15 Dylan Chiabotti FR-1 St. Thomas (Minn.) 54.63 -
16 Matt Heimerman FR-1 St. Thomas (Minn.) 54.69 -
27 Drew Ramos SO-2 Crown 59.31 -
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Austin Coates JR-3 St. Thomas (Minn.) 54.17 -
17 Noah Schultz FR-1 St. Thomas (Minn.) 54.88 -
18 Jason Pham FR-1 St. John's (Minn.) 55.01 -
21 Liam Sullivan JR-3 Carleton 55.34 -
22 Phil Donnelly FR-1 Carleton 55.81 -
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 David Russell SO-2 St. John's (Minn.) 53.80 -
13 Harrison Jones SR-4 Hamline 54.04 -
19 Rand Bieri SR-4 Wis.-Superior 55.07 -
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Brian Carl SO-2 St. Thomas (Minn.) 51.78 6
7 Alberto Mendez SR-4 Hamline 52.42 2
11 Erik Anderson FR-1 St. Thomas (Minn.) 53.85 -
23 Derrick Moe SO-2 Wis.-Superior 55.90 -
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Brandon Loverude SO-2 Bethel (Minn.) 51.82 5
5 Tyler Johnson SO-2 St. John's (Minn.) 52.16 4
8 Duncan Forbes FR-1 St. Olaf 52.80 1
9 Ben Frederickson SR-4 St. John's (Minn.) 53.39 -
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ben Sorenson JR-3 Hamline 51.57 10
2 David Palmer JR-3 Macalester 51.58 8
6 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 52.35 3