February 23, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Zayszly 12 Tate HS 49.72 10
2 Deacon Mills JR Niceville 51.02 8
3 Lucas Campbell SR Fort Walton Beach 51.59 6
4 Jaylen Shropshire SR Navarre 53.13 5
5 G Neh-Kewon Dahn SR Pensacola 53.42 4
6 Marquis Edwards 11 Escambia HS 53.83 3
7 Reginald King SO Washington (Pensacola) 53.85 2
8 Deterrain Grant JR Choctawhatchee 56.24 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Zayszly 12 Tate HS 50.25
2 Deacon Mills JR Niceville 51.36
3 Lucas Campbell SR Fort Walton Beach 51.51
3 Jaylen Shropshire SR Navarre 51.51
5 G Neh-Kewon Dahn SR Pensacola 52.09
6 Deterrain Grant JR Choctawhatchee 53.18
7 Reginald King SO Washington (Pensacola) 52.69
8 Marquis Edwards 11 Escambia HS 52.71
9 Jayden Green SO Pine Forest 53.08
10 Darion Lopez SO Pensacola Catholic 53.33
11 Benjamin Fulford JR Pensacola Christian 53.57
12 Spencer St Cyr SR West Florida 53.58
13 Jason Palacious JR Choctawhatchee 53.64
14 Christian McDonald SR Fort Walton Beach 54.01
15 Jay Adams 12 Tate HS 54.22
16 Samuel Davis JR Milton 54.28
17 Mitchell Ratley FR Niceville 55.17
18 Anthony Ugorji SO Niceville 55.38
19 Brandon Nicholson JR Milton 55.50
20 Ramonn Cornish-Rogers SR West Florida 55.60
21 Sheridan Baker FR Pensacola Catholic 55.88
22 Kobe Johnson JR Navarre 56.31
23 Clarence Lett 9 Escambia HS 57.16
24 Jalen Phifer 12 Escambia HS 57.53
25 Auryeon Hill FR Crestview 57.60
26 Kiesten Davis 10 Long Beach High School 57.62
27 Eduardo Vidal Lopez FR Washington (Pensacola) 57.76
28 Caleb Shelby 10 Tate HS 58.07
29 Jamari Harris FR West Florida 58.08
30 Hayden Johnson FR Pace 58.12
31 Christian Bargaineer JR Pine Forest 58.35
32 Joshua Rabold FR Pace 58.98
33 Stacy Sealey SO Fort Walton Beach 59.11
34 Jonathan Nowling JR Pace 59.69
35 Kobe Hall FR Washington (Pensacola) 59.81
36 Dolan Marcelonis SO Pensacola Catholic 59.89
37 Gabriel Mercado SR Choctawhatchee 59.92
38 Harlem Walton SO Pine Forest 1:00.08
39 Marantony Carraasco-amador JR Navarre 1:01.07
40 Moises Herrera 10 Long Beach High School 1:01.14
41 Hunter Fagnano JR Pensacola Christian 1:04.50
42 Or'mur Cooley   Long Beach High School 1:06.12
43 Nathan Mitchell FR Pensacola Christian 1:08.64
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Lucas Campbell SR Fort Walton Beach 51.51
7 Reginald King SO Washington (Pensacola) 52.69
9 Jayden Green SO Pine Forest 53.08
17 Mitchell Ratley FR Niceville 55.17
23 Clarence Lett 9 Escambia HS 57.16
36 Dolan Marcelonis SO Pensacola Catholic 59.89
39 Marantony Carraasco-amador JR Navarre 1:01.07
42 Or'mur Cooley   Long Beach High School 1:06.12
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Deacon Mills JR Niceville 51.36
8 Marquis Edwards 11 Escambia HS 52.71
18 Anthony Ugorji SO Niceville 55.38
25 Auryeon Hill FR Crestview 57.60
31 Christian Bargaineer JR Pine Forest 58.35
33 Stacy Sealey SO Fort Walton Beach 59.11
38 Harlem Walton SO Pine Forest 1:00.08
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Deterrain Grant JR Choctawhatchee 53.18
12 Spencer St Cyr SR West Florida 53.58
13 Jason Palacious JR Choctawhatchee 53.64
14 Christian McDonald SR Fort Walton Beach 54.01
19 Brandon Nicholson JR Milton 55.50
21 Sheridan Baker FR Pensacola Catholic 55.88
28 Caleb Shelby 10 Tate HS 58.07
32 Joshua Rabold FR Pace 58.98
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jaylen Shropshire SR Navarre 51.51
15 Jay Adams 12 Tate HS 54.22
22 Kobe Johnson JR Navarre 56.31
30 Hayden Johnson FR Pace 58.12
35 Kobe Hall FR Washington (Pensacola) 59.81
40 Moises Herrera 10 Long Beach High School 1:01.14
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 G Neh-Kewon Dahn SR Pensacola 52.09
16 Samuel Davis JR Milton 54.28
20 Ramonn Cornish-Rogers SR West Florida 55.60
24 Jalen Phifer 12 Escambia HS 57.53
26 Kiesten Davis 10 Long Beach High School 57.62
34 Jonathan Nowling JR Pace 59.69
41 Hunter Fagnano JR Pensacola Christian 1:04.50
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Zayszly 12 Tate HS 50.25
10 Darion Lopez SO Pensacola Catholic 53.33
11 Benjamin Fulford JR Pensacola Christian 53.57
27 Eduardo Vidal Lopez FR Washington (Pensacola) 57.76
29 Jamari Harris FR West Florida 58.08
37 Gabriel Mercado SR Choctawhatchee 59.92
43 Nathan Mitchell FR Pensacola Christian 1:08.64