March 9, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Zayszly SR Tate 48.82 10
2 Deacon Mills JR Niceville 50.61 8
3 Lucas Campbell SR Fort Walton Beach 51.28 6
4 Jayden Green SO Pine Forest 52.48 5
5 Marquis Edwards 11 Escambia HS 53.01 4
6 Jason Palacious JR Choctawhatchee 53.51 3
7 Jay Adams SR Tate 53.52 2

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Zayszly SR Tate 49.87
2 Deacon Mills JR Niceville 51.60
3 Lucas Campbell SR Fort Walton Beach 52.00
4 Jay Adams SR Tate 53.30
5 Gabriel Mercado SR Choctawhatchee 53.43
6 Marquis Edwards 11 Escambia HS 53.44
7 Jason Palacious JR Choctawhatchee 53.49
7 Jayden Green SO Pine Forest 53.49
9 Kobe Johnson JR Navarre 53.53
10 Benjamin Fulford JR Pensacola Christian 53.70
11 Anthony Ugorji SO Niceville 53.93
12 Kenyon Morton JR Niceville 54.23
13 Caleb Passmore 12 Gulf Breeze HS 54.33
14 Alyjah Maxwell 10 Escambia HS 54.90
15 Cannon Harman 10 Hebron Christian 55.24
16 Rondale Weaden JR Pine Forest 55.59
16 Carson Hickok SO Fort Walton Beach 55.59
18 Samuel Davis JR Milton 55.81
19 Mykell Bryant SR West Florida 56.36
20 Jalen Phifer   Escambia HS 56.56
21 Trentist Johnson JR Tate 56.72
22 Demonta Salis FR Pensacola Christian 57.54
23 Marantony Carraasco-amador JR Navarre 58.21
23 Mikelle McRoy SO Pine Forest 58.21
25 Joe Rowland 11 Gulf Breeze HS 58.35
26 Brayun Richardson FR Rutherford 58.43
27 Tamer Ravent SR Navarre 59.40
28 Demarcus Black 11 Fairhope 59.69
29 Eduardo Vidal Lopez FR Washington (Pensacola) 59.71
30 Hayden Mango JR Fort Walton Beach 1:00.09
31 Malik Rhoden SO Arnold 1:00.22
32 James Morgan 9 Gulf Shores HS 1:00.28
33 Ethan Koss SR Bay 1:00.68
34 Hunter Fagnano JR Pensacola Christian 1:01.49
35 Dylan Dickerson 9 Fairhope 1:03.69
36 Hunter White 12 Gulf Shores HS 1:04.80
37 Calab Fields 10 Bay HS 1:05.62
38 Ethan Robinson 9 Hebron Christian 1:05.87
39 Tyler Williams SO Bay 1:06.41
40 Charlie Hollis 9 Gulf Shores HS 1:08.13
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Marquis Edwards 11 Escambia HS 53.44
11 Anthony Ugorji SO Niceville 53.93
12 Kenyon Morton JR Niceville 54.23
20 Jalen Phifer   Escambia HS 56.56
34 Hunter Fagnano JR Pensacola Christian 1:01.49
36 Hunter White 12 Gulf Shores HS 1:04.80
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jayden Green SO Pine Forest 53.49
16 Rondale Weaden JR Pine Forest 55.59
19 Mykell Bryant SR West Florida 56.36
25 Joe Rowland 11 Gulf Breeze HS 58.35
27 Tamer Ravent SR Navarre 59.40
33 Ethan Koss SR Bay 1:00.68
40 Charlie Hollis 9 Gulf Shores HS 1:08.13
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Lucas Campbell SR Fort Walton Beach 52.00
7 Jason Palacious JR Choctawhatchee 53.49
9 Kobe Johnson JR Navarre 53.53
16 Carson Hickok SO Fort Walton Beach 55.59
21 Trentist Johnson JR Tate 56.72
31 Malik Rhoden SO Arnold 1:00.22
35 Dylan Dickerson 9 Fairhope 1:03.69
39 Tyler Williams SO Bay 1:06.41
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Deacon Mills JR Niceville 51.60
4 Jay Adams SR Tate 53.30
5 Gabriel Mercado SR Choctawhatchee 53.43
13 Caleb Passmore 12 Gulf Breeze HS 54.33
22 Demonta Salis FR Pensacola Christian 57.54
28 Demarcus Black 11 Fairhope 59.69
37 Calab Fields 10 Bay HS 1:05.62
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Samuel Davis JR Milton 55.81
29 Eduardo Vidal Lopez FR Washington (Pensacola) 59.71
30 Hayden Mango JR Fort Walton Beach 1:00.09
38 Ethan Robinson 9 Hebron Christian 1:05.87
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Benjamin Fulford JR Pensacola Christian 53.70
14 Alyjah Maxwell 10 Escambia HS 54.90
15 Cannon Harman 10 Hebron Christian 55.24
23 Marantony Carraasco-amador JR Navarre 58.21
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Zayszly SR Tate 49.87
23 Mikelle McRoy SO Pine Forest 58.21
26 Brayun Richardson FR Rutherford 58.43
32 James Morgan 9 Gulf Shores HS 1:00.28