March 13, 2019
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Williams JR East Ridge 22.14 10
2 Joshua Grimes SR Harmony 22.57 8
3 Mekhi Burris SR Lake Nona 22.85 6
4 Theodore Nelson SR Poinciana 23.03 5
5 Javon Shackleford SR St. Cloud 23.04 4
6 Jalen Carr SR Orlando Christian Prep 23.15 3
7 Corey Williams SO Lake Nona 23.30 2
8 Seth Johnson SR St. Cloud 23.38 1
9 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.44 -
10 Mahin Khan SR Cypress Creek 23.48 -
11 Denzel Whisonant SR Poinciana 23.53 -
12 Mykah Manning SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.59 -
13 John Sanchez SR Poinciana 23.70 -
14 Hayden Taylor FR St. Cloud 23.72 -
15 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.73 -
16 Elijah Fernandez SR Harmony 23.82 -
17 Savion Douglas JR New Smyrna Beach 23.94 -
18 Nicolas Ocampo SR East Ridge 23.95 -
19 Kareem Dinzey JR Harmony 23.99 -
20 Garret Palmer JR Harmony 24.00 -
21 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 24.11 -
22 Jared Rodriquez JR East Ridge 24.12 -
23 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.15 -
23 Savion Douglas JR New Smyrna Beach 24.15 -
25 Zayveon Mitchell JR Osceola (Kissimmee) 24.16 -
26 Jarion McClain FR Lake Nona 24.18 -
27 Aaron Hernandez SR Poinciana 24.22 -
28 Einaj Carter SR New Smyrna Beach 24.27 -
29 Kenneth Torres JR Harmony 24.28 -
30 Rovard Micher SR Lake Nona 24.38 -
31 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.44 -
32 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 24.52 -
33 Gilbert Alexis Garcia 7 Orlando Christian Prep 24.58 -
34 Barry Wagner Jr. JR Orlando Christian Prep 24.62 -
35 Byron Fraley SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.64 -
35 Malachi Brown JR Orlando Christian Prep 24.64 -
37 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 24.71 -
38 Steven Marrero FR Lake Nona 24.72 -
39 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 24.83 -
40 Daxton Barkley SO Lake Nona 24.87 -
41 Anthony Brown FR Orlando Christian Prep 24.88 -
42 Eydan Torres SO Lake Nona 24.93 -
43 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 24.94 -
44 Maxwell Frederic JR New Dimensions 24.97 -
45 Manuel Marroro SO Poinciana 24.98 -
46 Jeremiah Myers JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.03 -
46 Javier Hernandez FR Cypress Creek 25.03 -
46 Jadin Vera SR Poinciana 25.03 -
49 Jackson Shirah SO St. Cloud 25.04 -
50 Rey Diaz   East Ridge HS 25.10 -
51 Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.19 -
52 Rodney Vincent JR Lake Nona 25.21 -
53 Neil Vertilus FR Cypress Creek 25.23 -
54 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 25.28 -
55 Victor Goyita JR Lake Nona 25.30 -
56 Acheley Boniface SO Cypress Creek 25.33 -
57 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 25.34 -
58 Adrian Pantoja FR Lake Nona 25.37 -
58 Guy Bond SO Poinciana 25.37 -
60 Shalamar Levarity FR East Ridge 25.41 -
61 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.45 -
62 Collin Farrell FR East Ridge 25.48 -
63 Noah Marrero FR Cypress Creek 25.50 -
63 Demitri Michel SO East Ridge 25.50 -
65 Cam Martel SO New Smyrna Beach 25.53 -
66 Isaiah Oquendo FR Harmony 25.54 -
67 Johnnie Ingram JR New Smyrna Beach 25.60 -
68 Anthony Wade FR East Ridge 25.65 -
69 Jaiden Fisher JR Orlando Christian Prep 25.72 -
70 Sebastian Morales JR East Ridge 25.77 -
71 Angel Aviles SO New Dimensions 25.98 -
71 Jaden Cofield SO Poinciana 25.98 -
73 Tien Frederick SO Poinciana 26.21 -
74 Justus Anderson SO New Smyrna Beach 26.23 -
75 Jeremy Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 26.28 -
75 Monroe Sanderson SR Orlando Christian Prep 26.28 -
77 Massimo Rubera SO Osceola (Kissimmee) 26.33 -
78 Curtis Kimmons FR Lake Nona 26.38 -
79 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 26.40 -
80 Jerry Lopez FR Poinciana 26.42 -
81 Sebastian Ganem SO Cypress Creek 26.51 -
82 Roman Breton SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.52 -
83 Jamond Eady JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.66 -
84 Dylan Hamby JR Lake Nona 26.70 -
85 Tyjuan Massey 8 Orlando Christian Prep 26.76 -
86 Javier Rodriguez SO St. Cloud 26.80 -
87 Kenneth Bright SO East Ridge 26.81 -
87 Jerome Alexander FR Poinciana 26.81 -
89 Daniel Love FR Lake Nona 26.86 -
90 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.95 -
91 Bradley Knight 8 Orlando Christian Prep 27.02 -
92 Ryan Alderman FR New Smyrna Beach 27.06 -
93 Brandon Lozada SO East Ridge 27.09 -
94 Jacob Martinez FR Lake Nona 27.34 -
95 Jaydan Campbell JR New Dimensions 27.54 -
96 Deleon Sippio JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 27.59 -
97 Micheal Reed JR Osceola (Kissimmee) 27.85 -
98 Craig Loparco SO New Smyrna Beach 28.01 -
99 Robert Hobbs FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.07 -
100 Alandy Sinophat FR Cypress Creek 28.14 -
101 Justus Anderson SO New Smyrna Beach 28.19 -
102 Sebastian Baldera SR Lake Nona 28.62 -
103 Jamiel Miranda FR Poinciana 28.63 -
104 De'vante Herron SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.86 -
105 Zachariah Dertes SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.04 -
106 Wataru Kambe SO Lake Nona 30.21 -
107 Douglas Zetino SO Lake Nona 30.51 -
108 Dominic Freeman FR New Smyrna Beach 31.20 -
109 Kenneth Taylor SO Cypress Creek 32.28 -
110 Micheal Anderson JR New Smyrna Beach 34.77 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Nicolas Ocampo SR East Ridge 23.95 -
34 Barry Wagner Jr. JR Orlando Christian Prep 24.62 -
35 Malachi Brown JR Orlando Christian Prep 24.64 -
41 Anthony Brown FR Orlando Christian Prep 24.88 -
50 Rey Diaz   East Ridge HS 25.10 -
75 Monroe Sanderson SR Orlando Christian Prep 26.28 -
79 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 26.40 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
89 Daniel Love FR Lake Nona 26.86 -
102 Sebastian Baldera SR Lake Nona 28.62 -
106 Wataru Kambe SO Lake Nona 30.21 -
107 Douglas Zetino SO Lake Nona 30.51 -
108 Dominic Freeman FR New Smyrna Beach 31.20 -
109 Kenneth Taylor SO Cypress Creek 32.28 -
110 Micheal Anderson JR New Smyrna Beach 34.77 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
56 Acheley Boniface SO Cypress Creek 25.33 -
74 Justus Anderson SO New Smyrna Beach 26.23 -
81 Sebastian Ganem SO Cypress Creek 26.51 -
92 Ryan Alderman FR New Smyrna Beach 27.06 -
98 Craig Loparco SO New Smyrna Beach 28.01 -
101 Justus Anderson SO New Smyrna Beach 28.19 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Jackson Shirah SO St. Cloud 25.04 -
53 Neil Vertilus FR Cypress Creek 25.23 -
70 Sebastian Morales JR East Ridge 25.77 -
78 Curtis Kimmons FR Lake Nona 26.38 -
86 Javier Rodriguez SO St. Cloud 26.80 -
100 Alandy Sinophat FR Cypress Creek 28.14 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Gilbert Alexis Garcia 7 Orlando Christian Prep 24.58 -
52 Rodney Vincent JR Lake Nona 25.21 -
61 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.45 -
65 Cam Martel SO New Smyrna Beach 25.53 -
85 Tyjuan Massey 8 Orlando Christian Prep 26.76 -
91 Bradley Knight 8 Orlando Christian Prep 27.02 -
99 Robert Hobbs FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.07 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jared Rodriquez JR East Ridge 24.12 -
51 Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.19 -
63 Noah Marrero FR Cypress Creek 25.50 -
66 Isaiah Oquendo FR Harmony 25.54 -
75 Jeremy Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 26.28 -
84 Dylan Hamby JR Lake Nona 26.70 -
95 Jaydan Campbell JR New Dimensions 27.54 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
55 Victor Goyita JR Lake Nona 25.30 -
62 Collin Farrell FR East Ridge 25.48 -
67 Johnnie Ingram JR New Smyrna Beach 25.60 -
71 Angel Aviles SO New Dimensions 25.98 -
93 Brandon Lozada SO East Ridge 27.09 -
94 Jacob Martinez FR Lake Nona 27.34 -
96 Deleon Sippio JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 27.59 -
105 Zachariah Dertes SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.04 -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Daxton Barkley SO Lake Nona 24.87 -
44 Maxwell Frederic JR New Dimensions 24.97 -
46 Jeremiah Myers JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 25.03 -
46 Javier Hernandez FR Cypress Creek 25.03 -
54 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 25.28 -
60 Shalamar Levarity FR East Ridge 25.41 -
104 De'vante Herron SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 28.86 -
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
42 Eydan Torres SO Lake Nona 24.93 -
57 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 25.34 -
58 Adrian Pantoja FR Lake Nona 25.37 -
63 Demitri Michel SO East Ridge 25.50 -
73 Tien Frederick SO Poinciana 26.21 -
83 Jamond Eady JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.66 -
87 Jerome Alexander FR Poinciana 26.81 -
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Rovard Micher SR Lake Nona 24.38 -
35 Byron Fraley SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.64 -
37 Matthew Duguay SO New Smyrna Beach 24.71 -
43 Emmanuel Arroyo SR Cypress Creek 24.94 -
69 Jaiden Fisher JR Orlando Christian Prep 25.72 -
103 Jamiel Miranda FR Poinciana 28.63 -
Boys' 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Hayden Taylor FR St. Cloud 23.72 -
23 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.15 -
29 Kenneth Torres JR Harmony 24.28 -
32 Arthur Ezeobinwa JR Lake Nona 24.52 -
38 Steven Marrero FR Lake Nona 24.72 -
39 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 24.83 -
58 Guy Bond SO Poinciana 25.37 -
97 Micheal Reed JR Osceola (Kissimmee) 27.85 -
Boys' 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.44 -
46 Jadin Vera SR Poinciana 25.03 -
71 Jaden Cofield SO Poinciana 25.98 -
77 Massimo Rubera SO Osceola (Kissimmee) 26.33 -
82 Roman Breton SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.52 -
87 Kenneth Bright SO East Ridge 26.81 -
Boys' 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Mykah Manning SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.59 -
19 Kareem Dinzey JR Harmony 23.99 -
20 Garret Palmer JR Harmony 24.00 -
23 Savion Douglas JR New Smyrna Beach 24.15 -
25 Zayveon Mitchell JR Osceola (Kissimmee) 24.16 -
68 Anthony Wade FR East Ridge 25.65 -
80 Jerry Lopez FR Poinciana 26.42 -
Boys' 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jalen Carr SR Orlando Christian Prep 23.15 3
9 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.44 -
21 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 24.11 -
26 Jarion McClain FR Lake Nona 24.18 -
45 Manuel Marroro SO Poinciana 24.98 -
90 Ezekiel DeJesus FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 26.95 -
Boys' 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Theodore Nelson SR Poinciana 23.03 5
7 Corey Williams SO Lake Nona 23.30 2
13 John Sanchez SR Poinciana 23.70 -
15 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 23.73 -
16 Elijah Fernandez SR Harmony 23.82 -
17 Savion Douglas JR New Smyrna Beach 23.94 -
27 Aaron Hernandez SR Poinciana 24.22 -
28 Einaj Carter SR New Smyrna Beach 24.27 -
Boys' 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Williams JR East Ridge 22.14 10
2 Joshua Grimes SR Harmony 22.57 8
3 Mekhi Burris SR Lake Nona 22.85 6
5 Javon Shackleford SR St. Cloud 23.04 4
8 Seth Johnson SR St. Cloud 23.38 1
10 Mahin Khan SR Cypress Creek 23.48 -
11 Denzel Whisonant SR Poinciana 23.53 -