March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Belen Jesuit Prep Aiden Villasuso, Sebastian Castillo, Michael Sanchez, Sebastian Roa 8:02.28
2 Lincoln Rajauhn Sancho, Khary Wright, Charles Hruda, Byron Jackson 8:03.80
3 South Walton 8:09.07
4 Creekside Nicholas Marescot, Matthew Ortiz, Jesse Benavides, Owen Taylor 8:11.79
5 West Orange Rajay Preddie, Nicholas Miller, Christian Pierre-Paul, Jhaniel Navarro Ortiz 8:15.04
6 Niceville Thomas Eggers, Max Franklin, Mattias Hird, Todd Wendel 8:20.59
7 Stanton 8:24.80
8 St. Cloud John-Anthony Hernandez, Zachary Cloud, Alex Miranda, Aidan Cuddy 8:25.34
9 Rickards 8:27.23
10 Jefferson High School Carter Henslee, Levi Bell, Riley Thornton, Zachary Patterson 8:27.28
11 Venice Michael Casella, Alberto Teijelo, Ben Sweiderk, Carson Skillman 8:27.70
12 Doral Academy 8:28.91
13 Chamberlain 8:29.17
14 Bishop Kenny Vincent Fetchero, Matthew Kennedy, Jacob Ossi, Zach Wagner 8:31.11
15 Pine Forest Damonte Williams, Jaylan Banks, Jayden Green, Richard Whatley 8:31.27
16 Mosley Mark Clemmons, Ivan De La Cruz, Mark Hayes, Kaden Jones 8:34.71
17 Jesuit (Tampa) 8:34.95
18 Hoover Sam Rigsby, Drew Kilgore, Lane Tincher, Sean Huffman 8:36.01
19 Alexander 8:37.24
20 Pine Crest Connor Berne, Luke Fatovic, Gabriel Ortega, Jabari Owens 8:38.31
21 Braddock 8:40.20
22 Plant 8:41.04
23 Alonso Gary Wallace, Raekwon Hopkins, Kevin Velazquez, Dennis Samuels 8:45.36
24 Estero Zach Dale, Brandon Palomino, Kolton Pickard, Colton Tucker 8:47.72
25 Washington (Pensacola) Turner Friday, Lord Wyrick, David Milburn, John Trawick 8:49.14
26 Bishop Snyder Reese Kalka, Grayson Gully, Jacob Tarantelli, Khalil McLaughlin 8:57.13
27 Lake Minneola Jaxon Reed, David Pautienus, Max Faryga, Julian Seda 9:05.66
28 Harrison Central HS Isaiah Lassard, Noe Tohauamo, Terrence Quince, Reggie Jones 9:26.13
29 Palatka Breadan Brauman, James Bellamy, Kamari Cohens, Hayden Newman 9:31.02
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
10 Jefferson High School Henslee, Bell, Thornton, Patterson 8:27.28
15 Pine Forest Williams, Banks, Green, Whatley 8:31.27
16 Mosley Clemmons, De La Cruz, Hayes, Jones 8:34.71
23 Alonso Wallace, Hopkins, Velazquez, Samuels 8:45.36
25 Washington (Pensacola) Friday, Wyrick, Milburn, Trawick 8:49.14
26 Bishop Snyder Kalka, Gully, Tarantelli, McLaughlin 8:57.13
28 Harrison Central HS Lassard, Tohauamo, Quince, Jones 9:26.13
29 Palatka Brauman, Bellamy, Cohens, Newman 9:31.02
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
3 South Walton 8:09.07
9 Rickards 8:27.23
11 Venice Casella, Teijelo, Sweiderk, Skillman 8:27.70
12 Doral Academy 8:28.91
13 Chamberlain 8:29.17
14 Bishop Kenny Fetchero, Kennedy, Ossi, Wagner 8:31.11
17 Jesuit (Tampa) 8:34.95
19 Alexander 8:37.24
21 Braddock 8:40.20
24 Estero Dale, Palomino, Pickard, Tucker 8:47.72
27 Lake Minneola Reed, Pautienus, Faryga, Seda 9:05.66
Boys' 4 x 800 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Belen Jesuit Prep Villasuso, Castillo, Sanchez, Roa 8:02.28
2 Lincoln Sancho, Wright, Hruda, Jackson 8:03.80
4 Creekside Marescot, Ortiz, Benavides, Taylor 8:11.79
5 West Orange Preddie, Miller, Pierre-Paul, Navarro Ortiz 8:15.04
6 Niceville Eggers, Franklin, Hird, Wendel 8:20.59
7 Stanton 8:24.80
8 St. Cloud Hernandez, Cloud, Miranda, Cuddy 8:25.34
18 Hoover Rigsby, Kilgore, Tincher, Huffman 8:36.01
20 Pine Crest Berne, Fatovic, Ortega, Owens 8:38.31
22 Plant 8:41.04