April 6, 2019
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 12.31
2 Emma Baynes JR-3 St. Cloud State 12.60
3 Jada Lewis JR-3 Augsburg 12.90
4 Grace Perrenoud FR-1 Bethel (Minn.) 13.01
5 Briana Berninghaus JR-3 Hamline 13.01
6 Grace Scott FR-1 Bethel (Minn.) 13.06
7 Johanna Glaaser JR-3 St. Olaf 13.47
8 Alex Wolf FR-1 Minnesota-Duluth 13.49
9 Ineke Cordova FR-1 Carleton 13.57
10 Olivia Salzwedel FR-1 Minnesota-Morris 13.66
11 Anna Frenz   Minnesota Running Club 13.69
12 Allison Stewart SO-2 Wis.-River Falls 13.71
13 Allison Carpenter SO-2 Minnesota-Duluth 13.71
14 Emma Thomley JR-3 Carleton 13.71
15 Megan Grimes SR-4 St. Olaf 13.81
16 Jenna Benson FR-1 Minnesota-Morris 13.91
17 Hayley Aarsvold   Minnesota Running Club 13.97
18 Liliana Olson FR-1 Hamline 13.97
19 Christina Stathakis   Minnesota Running Club 14.04
20 Karissa Gregory SO-2 St. Thomas (Minn.) 14.07
21 Jasmine Loving SO-2 Macalester 14.18
22 Samantha Mellin JR-3 St. Thomas (Minn.) 14.20
23 Madison Doran FR-1 St. Benedict 14.29
24 Mya Hill FR-1 Crown 14.45
25 Matraca Conarro SO-2 Wis.-River Falls 14.58
26 Sarah Diacogiannis FR-1 North Central (Minn.) 14.58
27 Maya Gitch SO-2 St. Olaf 14.60
28 Adrianna Dietrich FR-1 Wis.-River Falls 14.64
29 Sarah Brooks FR-1 Martin Luther 14.67
30 Kim Olurankinse SO-2 Minnesota-Morris 14.70
31 Chloe Doyle JR-3 Bethel (Minn.) 14.72
32 Isabelle Simdorn JR-3 St. Cloud State 14.94
33 Kazuho Shinohara JR-3 Augsburg 15.33
34 Samantha Kneiss JR-3 Bethany Lutheran 16.54
35 Sydnie Castor FR-1 Crown 17.06
36 Danielle Novak JR-3 Crown 17.47
37 Alexandra Davis SO-2 Augsburg 17.80
Women's 100 Meters Section 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 11.58 12.31
2 Emma Baynes JR-3 St. Cloud State 9.58 12.60
3 Jada Lewis JR-3 Augsburg 9.29 12.90
4 Grace Perrenoud FR-1 Bethel (Minn.) 14.05 13.01
5 Briana Berninghaus JR-3 Hamline 12.23 13.01
12 Allison Stewart SO-2 Wis.-River Falls 17.28 13.71
Women's 100 Meters Section 2
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Grace Scott FR-1 Bethel (Minn.) 13.06
7 Johanna Glaaser JR-3 St. Olaf 13.47
9 Ineke Cordova FR-1 Carleton 13.57
10 Olivia Salzwedel FR-1 Minnesota-Morris 13.66
11 Anna Frenz   Minnesota Running Club 13.69
14 Emma Thomley JR-3 Carleton 13.71
17 Hayley Aarsvold   Minnesota Running Club 13.97
18 Liliana Olson FR-1 Hamline 13.97
21 Jasmine Loving SO-2 Macalester 14.18
Women's 100 Meters Section 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Megan Grimes SR-4 St. Olaf 12.16 13.81 16.58
16 Jenna Benson FR-1 Minnesota-Morris 16.84 13.91 11.41
20 Karissa Gregory SO-2 St. Thomas (Minn.) 14.21 14.07 12.39
22 Samantha Mellin JR-3 St. Thomas (Minn.) 15.34 14.20 16.90
23 Madison Doran FR-1 St. Benedict 14.58 14.29 10.44
32 Isabelle Simdorn JR-3 St. Cloud State 16.29 14.94 11.21
33 Kazuho Shinohara JR-3 Augsburg 16.41 15.33 13.19
Women's 100 Meters Section 4
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Allison Carpenter SO-2 Minnesota-Duluth 17.42 10.15 11.38 13.71 17.14
19 Christina Stathakis   Minnesota Running Club 11.52 15.31 10.53 14.04 17.13
25 Matraca Conarro SO-2 Wis.-River Falls 12.69 15.60 17.06 14.58 13.42
27 Maya Gitch SO-2 St. Olaf 13.73 14.46 11.10 14.60 11.10
29 Sarah Brooks FR-1 Martin Luther 17.31 16.14 10.42 14.67 12.03
30 Kim Olurankinse SO-2 Minnesota-Morris 10.74 11.03 14.26 14.70 14.85
31 Chloe Doyle JR-3 Bethel (Minn.) 10.90 12.37 14.43 14.72 15.61
34 Samantha Kneiss JR-3 Bethany Lutheran 16.21 18.36 11.58 16.54 15.72
37 Alexandra Davis SO-2 Augsburg 17.09 18.87 19.23 17.80 22.08
Women's 100 Meters Section 5
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Alex Wolf FR-1 Minnesota-Duluth 13.49 15.65
24 Mya Hill FR-1 Crown 14.45 17.92
26 Sarah Diacogiannis FR-1 North Central (Minn.) 14.58 10.36
28 Adrianna Dietrich FR-1 Wis.-River Falls 14.64 14.35
35 Sydnie Castor FR-1 Crown 17.06 17.75
36 Danielle Novak JR-3 Crown 17.47 15.90