April 26-27, 2019
|
Greenville - Greenville, IL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Jenkins SO-2 Columbia (Mo.) 2:05.88 2:16.47 1:51.76 2:30.58 2:20.00 1:57.64 10
2 Jack Lindgren FR-1 Park U. 2:02.87 1:47.37 1:53.33 1:48.56 2:29.12 1:59.29 8
3 Seth Schenck SR-4 Columbia (Mo.) 2:26.21 1:30.17 2:12.81 1:44.79 2:31.09 2:01.84 6
4 Sam Elliott JR-3 Freed-Hardeman 1:44.08 2:36.73 2:30.61 2:26.93 1:47.75 2:02.44 5
5 Harrison Frank FR-1 Columbia (Mo.) 1:54.41 1:37.19 2:31.32 2:25.17 1:49.49 2:03.02 4
6 Hunter Carpenter SO-2 William Woods 1:48.62 1:43.69 1:31.34 1:31.34 1:57.26 2:03.43 3
7 Colburn Powell FR-1 Missouri Baptist 2:02.82 2:41.28 2:35.08 1:40.49 1:42.97 2:04.06 2
8 Jered Nolie FR-1 Lindenwood-Belleville 1:33.47 2:19.58 1:57.15 1:48.42 1:45.93 2:04.62 1
9 Riley Cantrell FR-1 Missouri Baptist 2:24.78 2:22.26 2:31.07 1:35.68 2:00.86 2:05.89 -
10 Travis Line JR-3 Columbia (Mo.) 2:16.12 2:38.80 1:55.95 2:07.29 2:42.58 2:06.03 -
11 Joshua Goodloe SO-2 Park U. 2:38.22 1:56.45 2:14.17 1:34.93 1:28.60 2:06.57 -
12 Tristan Ray SO-2 Freed-Hardeman 1:39.29 2:41.66 2:31.48 2:22.57 1:57.11 2:07.29 -
13 Noah Payne SO-2 Columbia (Mo.) 2:39.37 2:05.95 1:49.25 2:31.66 1:53.10 2:08.52 -
14 Zachary Knopf FR-1 William Woods 1:33.68 2:07.99 1:38.96 2:10.62 2:44.93 2:11.94 -
15 Ethan Line FR-1 Columbia (Mo.) 2:49.74 2:35.16 2:45.77 2:03.33 2:43.11 2:12.61 -
16 Jerred Quattlebaum FR-1 Central Baptist 1:55.48 2:15.39 2:32.64 1:48.84 2:00.79 2:12.73 -
17 Murphy Affolder SR-4 St. Louis Pharmacy 2:36.14 2:47.10 2:37.51 2:48.46 2:04.64 2:16.96 -
18 Dakota Stumpf SO-2 Missouri Baptist 1:54.38 1:59.89 1:46.11 2:20.56 2:02.65 2:17.80 -
19 Ryker Grove FR-1 Columbia (Mo.) 2:49.59 1:51.16 1:49.74 1:39.76 1:46.89 2:22.51 -
20 Joshua Dykes SO-2 Freed-Hardeman 1:56.52 2:25.29 1:57.96 3:02.69 1:47.89 2:23.85 -
21 Jonathan Hunn JR-3 St. Louis Pharmacy 2:54.15 2:06.65 2:29.68 2:06.65 1:45.07 2:23.92 -
22 Trevor Roberts FR-1 Freed-Hardeman 2:07.81 2:57.75 2:59.22 2:21.03 1:53.12 2:26.90 -
23 Levi Yarbro SR-4 Williams Baptist 2:36.54 3:09.66 2:56.11 2:19.99 3:02.13 2:30.52 -
  August Camarato FR-1 St. Louis Pharmacy DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Noah Payne SO-2 Columbia (Mo.) 2:18.81 1:50.53 1:29.97 1:29.97 1:53.10 2:23.95 2:08.52 -
14 Zachary Knopf FR-1 William Woods 1:32.36 1:53.47 2:01.39 2:30.42 2:50.21 2:29.10 2:11.94 -
16 Jerred Quattlebaum FR-1 Central Baptist 1:39.55 2:02.12 2:14.06 1:50.17 1:40.88 1:34.24 2:12.73 -
17 Murphy Affolder SR-4 St. Louis Pharmacy 2:27.92 1:56.42 2:12.86 2:22.44 1:39.98 2:34.77 2:16.96 -
18 Dakota Stumpf SO-2 Missouri Baptist 1:37.84 1:44.73 2:49.50 2:48.12 1:37.84 2:26.07 2:17.80 -
19 Ryker Grove FR-1 Columbia (Mo.) 1:52.59 2:23.94 1:52.59 2:56.72 2:53.87 2:43.89 2:22.51 -
20 Joshua Dykes SO-2 Freed-Hardeman 2:38.24 3:02.69 3:04.13 2:36.80 2:16.66 3:05.57 2:23.85 -
21 Jonathan Hunn JR-3 St. Louis Pharmacy 2:26.80 2:23.92 2:39.76 1:43.63 2:13.85 2:36.88 2:23.92 -
22 Trevor Roberts FR-1 Freed-Hardeman 1:44.30 2:34.25 2:46.00 2:15.15 2:38.66 2:44.53 2:26.90 -
23 Levi Yarbro SR-4 Williams Baptist 2:18.48 2:12.46 2:12.46 2:35.04 2:33.53 1:52.89 2:30.52 -
  August Camarato FR-1 St. Louis Pharmacy DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Harrison Frank FR-1 Columbia (Mo.) 2:03.02 1:29.81 2:23.94 1:55.64 1:34.73 4
7 Colburn Powell FR-1 Missouri Baptist 2:04.06 1:40.49 1:44.21 1:26.85 1:41.73 2
8 Jered Nolie FR-1 Lindenwood-Belleville 2:04.62 1:42.19 2:17.09 2:37.03 1:52.16 1
9 Riley Cantrell FR-1 Missouri Baptist 2:05.89 2:00.86 1:43.23 2:32.33 1:39.46 -
12 Tristan Ray SO-2 Freed-Hardeman 2:07.29 1:46.93 1:32.93 1:34.20 2:21.30 -
15 Ethan Line FR-1 Columbia (Mo.) 2:12.61 2:49.74 2:25.88 1:54.05 2:29.85 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Jenkins SO-2 Columbia (Mo.) 1:40.00 2:09.41 2:30.58 1:57.64 10
2 Jack Lindgren FR-1 Park U. 1:29.47 1:33.05 2:32.70 1:59.29 8
3 Seth Schenck SR-4 Columbia (Mo.) 2:04.28 1:55.75 1:39.91 2:01.84 6
4 Sam Elliott JR-3 Freed-Hardeman 2:09.79 1:45.30 1:29.39 2:02.44 5
6 Hunter Carpenter SO-2 William Woods 1:36.28 2:05.90 2:26.89 2:03.43 3
10 Travis Line JR-3 Columbia (Mo.) 2:07.29 2:26.20 1:53.43 2:06.03 -
11 Joshua Goodloe SO-2 Park U. 1:32.40 2:44.55 2:00.25 2:06.57 -