December 7, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov Conference Carolinas

Men's 60ms Qualifying

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jamar Adams SO-2 UNC Pembroke 6.93
2 Kaynmon Maddox SR-4 Lenoir-Rhyne 6.94
3 Kadari Mitchell SO-2 USC-Beaufort 6.97
4 Sadiki McFarlane JR-3 Johnson C. Smith 7.04
5 Nyjeil Lindsay SO-2 USC-Beaufort 7.07
6 Blake Hartsfield SR-4 N.C. Central 7.09
7 Caleb Baldwin FR-1 UNC Pembroke 7.12
8 Denzal Gilmore SR-4 Lenoir-Rhyne 7.12
9 Darius Reed SO-2 Mary Washington 7.13
10 Cheneniah McKeever   Unattached 7.14
11 Antuan Crowder SO-2 Coker 7.14
12 Sage Lilly JR-3 Coker 7.15
13 Larry Trotter FR-1 N.C. Central 7.18
14 Preston Coker FR-1 UNC Pembroke 7.18
15 Kamari Walker SO-2 Mount Olive 7.19
16 Timothy Smith FR-1 Lenoir-Rhyne 7.20
17 Solomon Womble Senior Unattached 7.21
18 Jordan Blue SO-2 Southern Wesleyan 7.22
19 Dustin Blevins FR-1 Montreat 7.23
20 DeVonte Harris Senior Unattached 7.25
21 DeAngelo Davis FR-1 UNC Pembroke 7.26
22 Gabriel Faulcon JR-3 N. Carolina A&T 7.29
23 Larry Russell Senior Unattached 7.29
24 Narada Adams FR-1 USC-Beaufort 7.29
25 JaRon Williams Junior Unattached 7.30
26 DeShon harris Senior Unattached 7.30
27 Travion Smith FR-1 Montreat 7.33
28 Daniel Ezidinma FR-1 Erskine 7.37
29 Nathan Kee SO-2 Voorhees 7.37
30 Ashton Poole SR-4 Queens (N.C.) 7.37
31 Jaelen Harfield FR-1 Erskine 7.40
32 Teyvon King Senior Unattached 7.42
33 Dondre Johnson FR-1 USC-Beaufort 7.42
34 Joseph De La Cruz JR-3 WVU Tech 7.46
35 Justice Crawford Sophomore Unattached 7.48
36 Jacob Prater JR-3 Montreat 7.49
37 D'andre Chandler-Byrd JR-3 Mary Washington 7.50
38 Nicolas Ammann SO-2 Mary Washington 7.52
39 Raquez Lockhart SR-4 WVU Tech 7.55
40 Ovonnie Baker JR-3 St. Augustine's 7.57
41 Nygel Durham Senior Unattached 7.59
42 Jonathan Gore   Unattached 7.61
43 Kionee Campbell Senior Unattached 7.65
44 Dalton Smith FR-1 Belmont Abbey 7.71
45 MaKyle Jones Junior Unattached 7.74
46 Ben Payeur FR-1 Queens (N.C.) 7.77
47 Aspen Dillard SR-4 Belmont Abbey 7.78
48 Nicolas Gambrell SR-4 WVU Tech 7.84
49 Caleb Ryland Junior Unattached 7.87
50 Gaither Jenkins   Unattached 8.04
51 Myer Otto II Senior Unattached 8.33
52 Mark Boynton   Unattached 8.35
53 Eddie Ashe   Unattached 9.00
  Zion Coker FR-1 Erskine DNS
  Isaiah Miller FR-1 Erskine DNS
  Patrick Webb Jr. SO-2 St. Augustine's DNS
  Xavier Mfikwa JR-3 N.C. Central DNS
Men's 60ms Qualifying Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jamar Adams SO-2 UNC Pembroke 6.93
2 Kaynmon Maddox SR-4 Lenoir-Rhyne 6.94
5 Nyjeil Lindsay SO-2 USC-Beaufort 7.07
8 Denzal Gilmore SR-4 Lenoir-Rhyne 7.12
10 Cheneniah McKeever   Unattached 7.14
12 Sage Lilly JR-3 Coker 7.15
25 JaRon Williams Junior Unattached 7.30
  Xavier Mfikwa JR-3 N.C. Central DNS
Men's 60ms Qualifying Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kadari Mitchell SO-2 USC-Beaufort 6.97
4 Sadiki McFarlane JR-3 Johnson C. Smith 7.04
6 Blake Hartsfield SR-4 N.C. Central 7.09
11 Antuan Crowder SO-2 Coker 7.14
14 Preston Coker FR-1 UNC Pembroke 7.18
24 Narada Adams FR-1 USC-Beaufort 7.29
40 Ovonnie Baker JR-3 St. Augustine's 7.57
Men's 60ms Qualifying Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Caleb Baldwin FR-1 UNC Pembroke 7.12
9 Darius Reed SO-2 Mary Washington 7.13
13 Larry Trotter FR-1 N.C. Central 7.18
20 DeVonte Harris Senior Unattached 7.25
27 Travion Smith FR-1 Montreat 7.33
33 Dondre Johnson FR-1 USC-Beaufort 7.42
41 Nygel Durham Senior Unattached 7.59
Men's 60ms Qualifying Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Timothy Smith FR-1 Lenoir-Rhyne 7.20
17 Solomon Womble Senior Unattached 7.21
19 Dustin Blevins FR-1 Montreat 7.23
21 DeAngelo Davis FR-1 UNC Pembroke 7.26
22 Gabriel Faulcon JR-3 N. Carolina A&T 7.29
23 Larry Russell Senior Unattached 7.29
30 Ashton Poole SR-4 Queens (N.C.) 7.37
Men's 60ms Qualifying Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Kamari Walker SO-2 Mount Olive 7.19
26 DeShon harris Senior Unattached 7.30
29 Nathan Kee SO-2 Voorhees 7.37
35 Justice Crawford Sophomore Unattached 7.48
36 Jacob Prater JR-3 Montreat 7.49
42 Jonathan Gore   Unattached 7.61
45 MaKyle Jones Junior Unattached 7.74
Men's 60ms Qualifying Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Teyvon King Senior Unattached 7.42
37 D'andre Chandler-Byrd JR-3 Mary Washington 7.50
43 Kionee Campbell Senior Unattached 7.65
47 Aspen Dillard SR-4 Belmont Abbey 7.78
48 Nicolas Gambrell SR-4 WVU Tech 7.84
49 Caleb Ryland Junior Unattached 7.87
51 Myer Otto II Senior Unattached 8.33
Men's 60ms Qualifying Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Jordan Blue SO-2 Southern Wesleyan 7.22
38 Nicolas Ammann SO-2 Mary Washington 7.52
50 Gaither Jenkins   Unattached 8.04
52 Mark Boynton   Unattached 8.35
53 Eddie Ashe   Unattached 9.00
  Patrick Webb Jr. SO-2 St. Augustine's DNS
  Zion Coker FR-1 Erskine DNS
Men's 60ms Qualifying Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Daniel Ezidinma FR-1 Erskine 7.37
31 Jaelen Harfield FR-1 Erskine 7.40
34 Joseph De La Cruz JR-3 WVU Tech 7.46
39 Raquez Lockhart SR-4 WVU Tech 7.55
44 Dalton Smith FR-1 Belmont Abbey 7.71
46 Ben Payeur FR-1 Queens (N.C.) 7.77
  Isaiah Miller FR-1 Erskine DNS