December 7, 2019
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA

Men's 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mark Doyley Sophomore Unattached 6.14 4.72 6.95 6.74 8.02 7.01 4.92
2 Caleb Jackson Freshman Unattached 6.16 5.15 7.32 6.77 5.22 7.18 8.40
3 Xavier Atkins   Unattached 6.24 6.99 7.06 6.78 8.48 6.11 5.50
4 Jeremy Mcdowell   Unattached 4.96 7.13 5.50 6.79 6.59 8.08 4.89
5 Arlon Williams Senior Unattached 7.01 6.87 7.01 6.80 7.14 6.60 7.08
6 Malcolm Woods FR-1 TAMU-Commerce 6.68 6.88 7.56 6.81 8.24 5.86 4.98
7 Jason Crow   Unattached 8.20 6.15 7.04 6.83 6.49 7.31 5.81
8 Chris Hill SR-4 Arkansas State 6.44 8.43 8.02 6.85 8.02 6.65 7.40
9 Jet Brown Sophomore Unattached 5.14 6.85 5.90 6.85 7.61 8.29 8.70
10 Jermie Walker SO-2 Arkansas State 5.71 8.66 7.15 6.87 6.46 8.45 8.25
11 Joshua Moore Sophomore Unattached 8.81 6.75 5.16 6.88 7.85 8.40 5.03
12 Courtney Thomas SO-2 Arkansas State 7.85 7.71 5.99 6.88 7.85 6.13 7.50
13 Caleb Clay FR-1 Neosho County CC 7.58 5.58 8.07 6.89 7.51 5.52 4.90
14 Daquan Davis SO-2 Southwest Baptist 6.76 6.89 5.72 6.89 7.65 6.48 5.10
15 Javaghn Spicer   Unattached 8.65 7.62 4.92 6.92 6.23 7.75 7.82
16 Travion Dotson FR-1 Northwest Kansas 7.27 6.65 8.52 6.92 9.00 4.92 6.99
17 Mahcoe Smith SO-2 Oklahoma Baptist 6.10 8.94 7.63 6.93 8.60 6.93 5.27
18 Malcom Gardner SR-4 Fort Hays St. 7.97 6.45 6.59 6.93 7.56 7.77 5.89
19 Joseph Owens JR-3 Oklahoma Christian 8.96 5.42 5.63 6.94 8.40 8.47 7.78
20 Zachary Adee JR-3 Tulsa 6.88 7.02 6.05 6.95 6.12 8.07 6.95
21 Brooks King SO-2 Dallas Baptist 6.47 7.44 7.58 6.95 5.63 6.82 8.90
22 Zachaeus Beard SO-2 Langston 5.01 7.23 8.83 6.95 7.58 8.07 7.72
23 Jordan Johnson FR-1 TAMU-Commerce 7.80 5.08 7.31 6.96 6.13 7.10 7.66
24 steven simmons Junior Unattached 4.95 6.41 7.73 6.96 7.52 7.24 7.94
25 Joshua Sutton FR-1 Tulsa 4.88 7.18 8.23 6.97 7.81 6.90 5.93
26 Brayden Soza SO-2 Fort Hays St. 8.80 8.87 5.94 6.98 8.59 6.36 5.59
27 Brandon Crowley SR-4 Oklahoma Baptist 5.45 8.73 6.29 6.98 6.84 8.10 5.87
28 Shemar Vance SO-2 Neosho County CC 6.72 6.86 8.75 7.00 7.35 7.56 9.03
29 Malik Williams FR-1 Langston 7.98 7.84 6.86 7.00 7.56 4.90 7.42
30 Billy Ross FR-1 Emporia St. 6.61 8.72 6.40 7.03 6.33 7.24 7.67
31 Kyzer Ramey SO-2 Central Missouri 5.36 5.71 5.64 7.05 6.84 8.04 8.53
31 Matt Clark FR-1 Northwest Kansas 8.68 6.00 7.12 7.05 8.25 4.94 6.14
33 Martavion Bell FR-1 Northwest Kansas 8.41 8.90 6.71 7.06 5.02 6.22 7.98
34 Chauncee Holston SR-4 Dallas Baptist 7.58 8.22 6.09 7.08 8.92 9.14 8.50
35 Joey McCormick SR-4 Southwest Baptist 8.29 8.00 5.81 7.08 8.29 8.57 8.64
36 Emmanuel Agenor FR-1 Oklahoma Baptist 7.24 4.97 8.58 7.09 8.30 5.46 8.94
37 D'Jiron Lilley SR-4 TAMU-Commerce 9.08 8.65 7.45 7.09 8.58 5.32 7.38
38 Gunell Vaughn-Jackson   Unattached 8.10 8.52 7.46 7.10 6.75 8.88 8.88
39 Verrell McBride SO-2 Oklahoma Christian 8.31 5.83 6.47 7.10 7.25 7.89 5.76
40 Hassan El-Amin SO-2 Northwest Kansas 7.40 6.12 5.41 7.11 8.46 5.91 5.34
41 Trevor Johnson SO-2 Drury 5.76 5.34 8.89 7.11 7.04 8.04 8.32
42 Darion Folsom FR-1 Northwest Kansas 5.42 7.98 5.98 7.12 5.63 7.55 6.20
43 Jermaine Lewis JR-3 Oklahoma Baptist 5.56 7.69 6.77 7.12 7.34 8.26 8.76
44 DaRon Morgan FR-1 Neosho County CC 6.28 6.56 7.56 7.13 5.71 6.42 9.13
45 Caleb Cantu SO-2 TAMU-Commerce 9.30 8.51 6.51 7.15 8.37 8.37 7.15
46 Robert Williams FR-1 Science & Arts 7.94 8.87 6.87 7.15 6.73 7.01 8.51
47 Otis Cox Sophomore Unattached 8.38 7.95 7.74 7.16 7.81 8.24 8.88
48 Carter Cox FR-1 Emporia St. 5.45 6.30 9.24 7.16 7.88 5.30 7.38
49 Anthony Nichols SO-2 Southern Nazarene 5.02 5.02 7.09 7.16 8.81 5.30 6.59
50 Jake Sanders SO-2 Central Missouri 5.17 7.17 5.81 7.17 5.88 7.17 5.24
50 Kaleb Barber JR-3 Emporia St. 7.03 6.24 7.60 7.17 8.82 6.03 6.67
52 Tucker Mora JR-3 Science & Arts 7.69 7.83 7.90 7.18 8.19 8.76 7.83
53 Geordin Brown FR-1 Oklahoma Christian 5.84 8.86 6.99 7.20 8.07 7.06 5.33
54 DeMarco King JR-3 Fort Hays St. 8.94 5.05 6.13 7.21 8.08 8.44 6.13
55 Joshua Archer SO-2 Langston 8.62 7.68 5.72 7.24 8.47 5.87 8.04
56 Kolby Bunch-Dennis JR-3 Tabor 6.81 7.32 7.46 7.24 5.65 6.30 6.95
57 Parker Findley SR-4 Tabor 6.89 9.43 9.14 7.25 8.56 9.28 7.76
58 Connor Larkin SO-2 Southwest Baptist 9.08 7.05 8.50 7.26 8.50 6.90 8.50
59 Kyle Alcanter FR-1 Emporia St. 5.53 5.31 8.00 7.27 5.09 6.11 9.46
60 Timothy Carr FR-1 TAMU-Commerce 5.10 5.39 6.70 7.28 9.03 6.05 5.90
61 Zu'mere Beard FR-1 Emporia St. 9.03 7.14 6.99 7.28 5.32 5.17 8.38
62 Rudy Juarez SO-2 Bethel (Kan.) 7.87 6.85 7.21 7.28 8.81 7.65 5.97
63 Dylan Heritage FR-1 Dallas Baptist 7.30 8.91 7.74 7.30 8.33 8.98 6.72
64 Marc Turbyfill FR-1 Southern Nazarene 5.55 5.77 5.41 7.30 5.62 5.99 9.35
65 Juan Loredo FR-1 Northwest Kansas 7.67 5.70 5.92 7.30 7.82 9.42 7.08
66 Caleb Kwiatkowski FR-1 McMurry 5.56 7.53 6.58 7.31 6.22 9.51 6.00
67 Wayd Davis SR-4 Southwest Baptist 5.87 8.58 5.35 7.33 7.63 8.95 5.57
68 Khalil McClain FR-1 Northwest Kansas 9.47 8.37 6.83 7.34 8.37 9.33 9.03
69 Dominique House JR-3 Dallas Baptist 6.54 7.86 7.27 7.34 5.51 6.02 5.36
70 Logan Green FR-1 Dallas Baptist 5.22 6.62 8.31 7.35 6.33 7.80 6.25
71 Ishiin Jackson FR-1 Northwest Kansas 5.37 8.16 5.30 7.35 6.10 8.16 8.60
72 Chaaz Ferguson-Cooper SR-4 Drury 5.15 8.60 6.62 7.35 6.40 6.47 5.74
73 Andrew Rollins FR-1 Northwest Kansas 5.38 5.97 7.82 7.37 9.07 9.22 9.51
74 Josh Thomas FR-1 Northwest Kansas 9.14 8.26 9.07 7.37 6.05 8.18 7.74
75 Kyle Horne   Unattached 8.85 7.45 8.04 7.37 6.64 6.05 6.42
76 Lawrence Finley SR-4 TAMU-Commerce 7.23 6.56 6.19 7.37 5.24 5.31 9.14
77 Jeremiah Ellison FR-1 Drury 6.28 8.49 9.30 7.38 5.54 7.83 6.28
78 Chris Banks Senior Unattached 8.23 8.38 7.86 7.41 9.27 7.56 7.27
79 Rory Mitchell SO-2 Tulsa 5.56 7.78 9.27 7.41 9.34 5.71 8.23
80 Jacob Skinner SO-2 Tabor 7.27 9.19 7.19 7.41 8.97 8.75 5.19
81 Tylor Wooden FR-1 Bethel (Kan.) 7.43 6.17 5.28 7.43 8.99 5.43 9.59
82 Lonnie Ford FR-1 Tabor 9.40 6.79 5.23 7.46 7.54 8.96 9.48
83 Zahkary Taylor FR-1 Southwest Baptist 5.31 8.22 7.70 7.47 6.58 5.31 6.05
84 Dillon Joyce SO-2 Southern Nazarene 7.79 7.94 8.02 7.49 5.55 8.92 5.55
85 Tristan Jones SO-2 Southwest Baptist 6.94 9.45 8.69 7.62 5.41 7.40 7.93
86 Rashad Buckles FR-1 Kansas Christian 5.46 9.82 7.64 7.79 9.43 9.20 7.02
87 Reid Rhodes FR-1 Friends 7.90 8.76 6.73 7.82 9.15 8.37 9.86
88 Jayden Gonzales FR-1 McMurry 9.96 10.20 7.84 7.84 10.12 6.04 9.65
89 Chrisian Hillary FR-1 Southern Nazarene 7.62 9.27 6.60 7.85 6.52 9.50 6.28
90 Colten Johnson SO-2 Drury 6.78 7.57 9.70 7.88 8.99 9.07 9.93
91 Jared Lafal SR-4 Drury 7.78 8.93 9.42 8.19 9.09 10.65 7.46
  Marc Noel SO-2 Northwest Kansas FS FS FS FS FS FS FS
  Philip Landrum SO-2 Fort Hays St. FS FS FS FS FS FS FS
  Chase Rooney FR-1 Emporia St. FS FS FS FS FS FS FS
  DeShawn Studway SO-2 Northwest Kansas FS FS FS FS FS FS FS
  don'drea swint Junior Unattached FS FS FS FS FS FS FS
  Johnathan Tucker JR-3 Oklahoma Christian DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
30 Billy Ross FR-1 Emporia St. 6.12 7.95 7.46 5.56 8.30 7.39 7.03
59 Kyle Alcanter FR-1 Emporia St. 7.86 8.80 6.33 7.13 5.17 8.66 7.27
60 Timothy Carr FR-1 TAMU-Commerce 7.43 6.34 5.17 8.08 5.83 8.45 7.28
64 Marc Turbyfill FR-1 Southern Nazarene 5.19 8.62 6.28 8.47 8.91 5.48 7.30
80 Jacob Skinner SO-2 Tabor 6.08 9.12 6.75 8.82 7.56 5.34 7.41
81 Tylor Wooden FR-1 Bethel (Kan.) 7.51 8.25 9.51 8.25 6.17 9.22 7.43
82 Lonnie Ford FR-1 Tabor 8.96 6.64 8.81 6.79 7.46 7.91 7.46
  Chase Rooney FR-1 Emporia St. FS FS FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
48 Carter Cox FR-1 Emporia St. 7.16
54 DeMarco King JR-3 Fort Hays St. 7.21
61 Zu'mere Beard FR-1 Emporia St. 7.28
66 Caleb Kwiatkowski FR-1 McMurry 7.31
86 Rashad Buckles FR-1 Kansas Christian 7.79
87 Reid Rhodes FR-1 Friends 7.82
Men's 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Emmanuel Agenor FR-1 Oklahoma Baptist 7.09
49 Anthony Nichols SO-2 Southern Nazarene 7.16
85 Tristan Jones SO-2 Southwest Baptist 7.62
88 Jayden Gonzales FR-1 McMurry 7.84
89 Chrisian Hillary FR-1 Southern Nazarene 7.85
90 Colten Johnson SO-2 Drury 7.88
91 Jared Lafal SR-4 Drury 8.19
Men's 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
56 Kolby Bunch-Dennis JR-3 Tabor 7.24 7.68 6.95 8.26 6.16
62 Rudy Juarez SO-2 Bethel (Kan.) 7.28 6.34 9.03 5.17 6.77
74 Josh Thomas FR-1 Northwest Kansas 7.37 7.23 6.49 5.53 5.16
76 Lawrence Finley SR-4 TAMU-Commerce 7.37 7.01 8.63 6.19 8.92
79 Rory Mitchell SO-2 Tulsa 7.41 5.86 8.97 6.82 7.86
84 Dillon Joyce SO-2 Southern Nazarene 7.49 9.07 6.15 6.97 5.70
  DeShawn Studway SO-2 Northwest Kansas FS FS FS FS FS
  Johnathan Tucker JR-3 Oklahoma Christian DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
55 Joshua Archer SO-2 Langston 8.84 9.13 7.24 5.94 9.27 9.27
57 Parker Findley SR-4 Tabor 9.14 7.11 7.25 5.80 7.11 9.14
58 Connor Larkin SO-2 Southwest Baptist 7.77 8.86 7.26 6.25 8.28 8.35
65 Juan Loredo FR-1 Northwest Kansas 5.55 6.06 7.30 8.47 7.96 5.26
73 Andrew Rollins FR-1 Northwest Kansas 9.44 9.44 7.37 5.31 5.83 6.34
75 Kyle Horne   Unattached 5.90 8.26 7.37 5.16 5.61 6.64
77 Jeremiah Ellison FR-1 Drury 5.69 7.75 7.38 8.42 8.49 6.94
83 Zahkary Taylor FR-1 Southwest Baptist 6.43 7.85 7.47 9.12 9.12 9.12
Men's 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
26 Brayden Soza SO-2 Fort Hays St. 6.98 5.03 4.96
42 Darion Folsom FR-1 Northwest Kansas 7.12 5.63 6.27
43 Jermaine Lewis JR-3 Oklahoma Baptist 7.12 7.62 7.69
45 Caleb Cantu SO-2 TAMU-Commerce 7.15 9.23 6.58
50 Jake Sanders SO-2 Central Missouri 7.17 6.10 7.03
53 Geordin Brown FR-1 Oklahoma Christian 7.20 7.28 5.04
67 Wayd Davis SR-4 Southwest Baptist 7.33 7.77 5.94
69 Dominique House JR-3 Dallas Baptist 7.34 5.36 5.80
Men's 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
27 Brandon Crowley SR-4 Oklahoma Baptist 6.98 7.19 7.54
34 Chauncee Holston SR-4 Dallas Baptist 7.08 5.81 8.36
40 Hassan El-Amin SO-2 Northwest Kansas 7.11 6.26 5.55
47 Otis Cox Sophomore Unattached 7.16 6.59 5.88
50 Kaleb Barber JR-3 Emporia St. 7.17 8.39 5.17
63 Dylan Heritage FR-1 Dallas Baptist 7.30 7.60 5.70
71 Ishiin Jackson FR-1 Northwest Kansas 7.35 7.28 8.68
78 Chris Banks Senior Unattached 7.41 5.49 5.71
Men's 60 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Daquan Davis SO-2 Southwest Baptist 8.13 8.34 5.03 4.83 6.89
20 Zachary Adee JR-3 Tulsa 8.07 7.93 8.21 7.51 6.95
31 Kyzer Ramey SO-2 Central Missouri 6.42 6.70 8.39 7.83 7.05
33 Martavion Bell FR-1 Northwest Kansas 6.85 6.57 5.72 9.18 7.06
39 Verrell McBride SO-2 Oklahoma Christian 5.90 5.97 8.81 6.39 7.10
68 Khalil McClain FR-1 Northwest Kansas 8.44 7.42 9.40 6.10 7.34
72 Chaaz Ferguson-Cooper SR-4 Drury 8.46 6.40 8.31 5.52 7.35
Men's 60 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jet Brown Sophomore Unattached 7.74 5.96 7.47 8.16 6.31 5.21 6.85
11 Joshua Moore Sophomore Unattached 6.54 7.09 4.96 6.88 4.96 5.16 6.88
18 Malcom Gardner SR-4 Fort Hays St. 6.38 9.01 6.66 7.56 8.11 5.96 6.93
23 Jordan Johnson FR-1 TAMU-Commerce 8.15 6.76 6.20 5.99 7.03 6.62 6.96
24 steven simmons Junior Unattached 6.34 7.80 7.59 8.15 7.80 5.22 6.96
25 Joshua Sutton FR-1 Tulsa 6.00 7.25 5.23 8.16 5.51 5.30 6.97
41 Trevor Johnson SO-2 Drury 5.27 7.04 6.69 5.55 7.68 8.75 7.11
  Marc Noel SO-2 Northwest Kansas FS FS FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Courtney Thomas SO-2 Arkansas State 5.10 5.37 8.95 8.95 6.88 6.40 6.88
19 Joseph Owens JR-3 Oklahoma Christian 5.63 5.69 7.50 7.01 6.94 8.33 7.71
21 Brooks King SO-2 Dallas Baptist 7.72 7.02 6.75 7.79 6.95 8.62 5.70
22 Zachaeus Beard SO-2 Langston 6.95 6.54 7.58 5.91 6.95 7.23 4.87
29 Malik Williams FR-1 Langston 4.90 5.04 5.39 7.21 7.00 6.86 7.21
31 Matt Clark FR-1 Northwest Kansas 8.96 5.01 8.18 8.89 7.05 7.62 6.91
35 Joey McCormick SR-4 Southwest Baptist 6.66 7.72 7.44 9.07 7.08 7.79 9.00
52 Tucker Mora JR-3 Science & Arts 6.04 6.47 5.53 5.39 7.18 6.90 9.27
Men's 60 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Malcolm Woods FR-1 TAMU-Commerce 6.81
8 Chris Hill SR-4 Arkansas State 6.85
10 Jermie Walker SO-2 Arkansas State 6.87
16 Travion Dotson FR-1 Northwest Kansas 6.92
17 Mahcoe Smith SO-2 Oklahoma Baptist 6.93
46 Robert Williams FR-1 Science & Arts 7.15
Men's 60 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Caleb Jackson Freshman Unattached 5.96 6.77 8.47 7.45 8.53 6.91
5 Arlon Williams Senior Unattached 4.76 6.80 5.58 8.10 5.38 7.82
13 Caleb Clay FR-1 Neosho County CC 8.55 6.89 6.21 5.72 7.24 6.07
15 Javaghn Spicer   Unattached 7.62 6.92 7.55 5.26 5.54 5.40
28 Shemar Vance SO-2 Neosho County CC 5.53 7.00 4.97 8.89 7.98 7.63
37 D'Jiron Lilley SR-4 TAMU-Commerce 5.96 7.09 6.17 7.73 6.67 6.95
44 DaRon Morgan FR-1 Neosho County CC 6.56 7.13 5.49 9.20 9.13 8.92
  Philip Landrum SO-2 Fort Hays St. FS FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mark Doyley Sophomore Unattached 7.55 6.74 7.62 4.79 7.28 5.53 7.89
3 Xavier Atkins   Unattached 5.63 6.78 7.33 8.07 6.24 5.97 4.82
4 Jeremy Mcdowell   Unattached 8.29 6.79 7.07 6.79 8.76 8.70 4.89
7 Jason Crow   Unattached 6.90 6.83 8.34 6.83 5.19 4.92 8.47
38 Gunell Vaughn-Jackson   Unattached 8.95 7.10 8.17 8.03 8.10 8.17 9.23
70 Logan Green FR-1 Dallas Baptist 7.28 7.35 6.10 8.24 8.38 7.21 6.03
  don'drea swint Junior Unattached FS FS FS FS FS FS FS