February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lewis Benitez-Chaparro SR Vanguard (Ocala) 1:59.86 10
2 Jevon Clarke SR Apopka 2:02.20 8
3 Joshua Moore SO Vanguard (Ocala) 2:02.83 6
4 Rajay Preddie Senior West Orange 2:03.71 5
5 Daniel Reyes JR Spruce Creek 2:03.72 4
6 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:04.15 3
7 Aaron Bracy SR Apopka 2:05.77 2
8 Colton Berquist JR West Orange 2:05.92 1
9 Kasey Wheatley FR Spruce Creek 2:07.86 -
10 Armani Grimaud SR Montverde Academy 2:08.02 -
11 Colton Sall Senior Cocoa Beach 2:08.41 -
12 Justin Kernan JR Vanguard (Ocala) 2:08.52 -
13 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 2:08.65 -
14 Ethan Wattles JR International Community 2:09.15 -
15 Adams Hernandez SR Cypress Creek 2:11.02 -
16 Heath Nailos SR Montverde Academy 2:11.80 -
17 Ricardo Ortiz JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.26 -
18 Jacob Rison SR Windermere 2:13.35 -
19 Fredrick Ross SR Winter Haven 2:13.92 -
20 Tate Machinski SR Montverde Academy 2:14.49 -
21 Talon Richardson Junior South Lake 2:14.83 -
22 Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) 2:14.86 -
23 Tyler Adams SO Windermere 2:15.38 -
24 Antonio Caro FR Liberty 2:16.17 -
25 Dalton Brown JR Spruce Creek 2:17.14 -
26 Juan Espino SO Forest 2:17.48 -
27 Exezavier Knight FR Raines 2:17.49 -
28 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:17.85 -
29 Donovan Horne SO Apopka 2:17.92 -
30 Rey Permaul SO Oviedo 2:17.95 -
31 Jack Campbell JR Oviedo 2:18.14 -
32 Edward Abisada SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:18.26 -
33 Erick Portillo SR Cypress Creek 2:18.29 -
34 Jeremy Adames SO Seminole (Sanford) 2:19.60 -
35 Mason Tandy JR Atlantic (PO) 2:21.16 -
36 Dain Braun SO Villages 2:22.18 -
37 Damon Perez Senior Dr. Phillips 2:23.13 -
38 Renaldo Delgado Exposito   Dr. Phillips 2:23.22 -
39 Ryan Moran   Cocoa Beach 2:23.85 -
40 Aaron Hernandez JR University (OC) 2:23.88 -
41 Daniel Manzella   Dr. Phillips 2:24.84 -
42 Tyler Sintscha FR University (OC) 2:26.21 -
43 Breadan Brauman SO Palatka 2:26.24 -
44 Jackson Riggs SO Holy Trinity 2:27.50 -
45 Samuel Austin JR Oviedo 2:28.05 -
46 Thomas Winegardner FR DeLand 2:28.33 -
47 Arthur Francisco SO DeLand 2:30.31 -
48 Roderick Timmons SR Winter Haven 2:30.86 -
49 James Dixon III FR Mount Dora 2:31.26 -
50 Caleb Bell FR Mount Dora 2:32.10 -
51 Corey Johnson SO Atlantic (PO) 2:34.00 -
52 Perrin Smith SR Belleview 2:34.26 -
53 Matthew Bittner SO Windermere 2:34.56 -
54 Derrick Wilson Junior Winter Haven 2:35.40 -
55 Joseph Reynolds JR Belleview 2:36.20 -
56 David Beckwith JR Belleview 2:39.98 -
57 Cass Werder FR Holy Trinity 2:43.51 -
58 Calvin Eugene FR Liberty 2:50.77 -
59 Ethan Head FR Villages 2:57.38 -
  Djerlensky Nicolas SO West Orange DNS   
  Garrett Gallentine SR University (OC) DNS   
  Kevante Caldwell SR Atlantic (PO) DNS   
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
  Dayven Crowley JR Mount Dora DNS   
  Terrell Kinder JR Raines DNS   
  Seth Owens JR Forest DNS   
  Cadarrius Mosley FR Mandarin DNS   
  James Bellamy JR Palatka DNS   
  Jon Brauman FR Palatka DNS   
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lewis Benitez-Chaparro SR Vanguard (Ocala) 1:59.86 10
2 Jevon Clarke SR Apopka 2:02.20 8
3 Joshua Moore SO Vanguard (Ocala) 2:02.83 6
4 Rajay Preddie Senior West Orange 2:03.71 5
5 Daniel Reyes JR Spruce Creek 2:03.72 4
6 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:04.15 3
7 Aaron Bracy SR Apopka 2:05.77 2
8 Colton Berquist JR West Orange 2:05.92 1
9 Kasey Wheatley FR Spruce Creek 2:07.86 -
10 Armani Grimaud SR Montverde Academy 2:08.02 -
11 Colton Sall Senior Cocoa Beach 2:08.41 -
12 Justin Kernan JR Vanguard (Ocala) 2:08.52 -
13 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 2:08.65 -
14 Ethan Wattles JR International Community 2:09.15 -
15 Adams Hernandez SR Cypress Creek 2:11.02 -
16 Heath Nailos SR Montverde Academy 2:11.80 -
17 Ricardo Ortiz JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.26 -
29 Donovan Horne SO Apopka 2:17.92 -
32 Edward Abisada SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:18.26 -
39 Ryan Moran   Cocoa Beach 2:23.85 -
45 Samuel Austin JR Oviedo 2:28.05 -
  Kevante Caldwell SR Atlantic (PO) DNS   
  Djerlensky Nicolas SO West Orange DNS   
  Terrell Kinder JR Raines DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jacob Rison SR Windermere 2:13.35 -
20 Tate Machinski SR Montverde Academy 2:14.49 -
21 Talon Richardson Junior South Lake 2:14.83 -
22 Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) 2:14.86 -
23 Tyler Adams SO Windermere 2:15.38 -
26 Juan Espino SO Forest 2:17.48 -
27 Exezavier Knight FR Raines 2:17.49 -
28 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:17.85 -
30 Rey Permaul SO Oviedo 2:17.95 -
31 Jack Campbell JR Oviedo 2:18.14 -
33 Erick Portillo SR Cypress Creek 2:18.29 -
34 Jeremy Adames SO Seminole (Sanford) 2:19.60 -
35 Mason Tandy JR Atlantic (PO) 2:21.16 -
37 Damon Perez Senior Dr. Phillips 2:23.13 -
41 Daniel Manzella   Dr. Phillips 2:24.84 -
42 Tyler Sintscha FR University (OC) 2:26.21 -
43 Breadan Brauman SO Palatka 2:26.24 -
44 Jackson Riggs SO Holy Trinity 2:27.50 -
47 Arthur Francisco SO DeLand 2:30.31 -
55 Joseph Reynolds JR Belleview 2:36.20 -
56 David Beckwith JR Belleview 2:39.98 -
  Cadarrius Mosley FR Mandarin DNS   
  James Bellamy JR Palatka DNS   
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Fredrick Ross SR Winter Haven 2:13.92 -
24 Antonio Caro FR Liberty 2:16.17 -
25 Dalton Brown JR Spruce Creek 2:17.14 -
36 Dain Braun SO Villages 2:22.18 -
38 Renaldo Delgado Exposito   Dr. Phillips 2:23.22 -
40 Aaron Hernandez JR University (OC) 2:23.88 -
46 Thomas Winegardner FR DeLand 2:28.33 -
48 Roderick Timmons SR Winter Haven 2:30.86 -
49 James Dixon III FR Mount Dora 2:31.26 -
50 Caleb Bell FR Mount Dora 2:32.10 -
51 Corey Johnson SO Atlantic (PO) 2:34.00 -
52 Perrin Smith SR Belleview 2:34.26 -
53 Matthew Bittner SO Windermere 2:34.56 -
54 Derrick Wilson Junior Winter Haven 2:35.40 -
57 Cass Werder FR Holy Trinity 2:43.51 -
58 Calvin Eugene FR Liberty 2:50.77 -
59 Ethan Head FR Villages 2:57.38 -
  Seth Owens JR Forest DNS   
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach DNS   
  Jon Brauman FR Palatka DNS   
  Garrett Gallentine SR University (OC) DNS   
  Dayven Crowley JR Mount Dora DNS