February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: NCCAA ECAC DIII Landmark

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Taylor Pugh Senior Unattached 9.29
2 Nicole Weenink SR-4 Eastern 9.36
3 Martha Thorpe JR-3 Moravian 9.39
4 Susanna Pirollo JR-3 Alvernia 9.54
5 Tatiana Lopez JR-3 Moravian 9.76
6 Rachel Panek JR-3 Stevenson 9.80
7 Alyssa Lambert SO-2 Moravian 9.86
  Julia Pena FR-1 York (Pa.) DNF

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Julia Pena FR-1 York (Pa.) 9.31
2 Taylor Pugh Senior Unattached 9.33
3 Nicole Weenink SR-4 Eastern 9.51
4 Martha Thorpe JR-3 Moravian 9.58
5 Rachel Panek JR-3 Stevenson 9.73
6 Susanna Pirollo JR-3 Alvernia 9.81
7 Tatiana Lopez JR-3 Moravian 10.01
8 Alyssa Lambert SO-2 Moravian 10.19
9 Emily Newman FR-1 Eastern 10.19
10 Jenevieve Eberly JR-3 Moravian 10.24
11 Kiana Mack FR-1 Stevenson 10.39
12 Julianna Simunek SO-2 Misericordia 10.41
13 Lizabeth Fessler FR-1 Susquehanna 10.47
14 Cathryn Cole JR-3 Moravian 10.53
15 Shannon Connelly FR-1 Moravian 10.57
16 Elizabeth DeMassa FR-1 Moravian 10.58
17 Chelsea Forrest SR-4 Albright 10.71
18 Natalie Troy JR-3 Catholic 10.71
19 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 10.79
20 Madeline Truax JR-3 Alvernia 10.91
21 Lindsay Lord SR-4 Misericordia 10.94
22 Morgan Markle SR-4 Susquehanna 10.96
23 Sophia Zuo FR-1 Stevens Institute 11.20
24 Haley Daughton FR-1 Catholic 11.34
25 Winter Saunders SO-2 Lancaster Bible 11.40
26 Emily Davis JR-3 Delaware Valley 11.51
27 Anne Baney SO-2 Lebanon Valley 11.55
28 Theresa Nguyen FR-1 York (Pa.) 11.64
29 Rachel Seiler JR-3 Susquehanna 12.12
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Taylor Pugh Senior Unattached 9.33
9 Emily Newman FR-1 Eastern 10.19
13 Lizabeth Fessler FR-1 Susquehanna 10.47
18 Natalie Troy JR-3 Catholic 10.71
23 Sophia Zuo FR-1 Stevens Institute 11.20
24 Haley Daughton FR-1 Catholic 11.34
26 Emily Davis JR-3 Delaware Valley 11.51
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Nicole Weenink SR-4 Eastern 9.51
8 Alyssa Lambert SO-2 Moravian 10.19
12 Julianna Simunek SO-2 Misericordia 10.41
14 Cathryn Cole JR-3 Moravian 10.53
16 Elizabeth DeMassa FR-1 Moravian 10.58
21 Lindsay Lord SR-4 Misericordia 10.94
25 Winter Saunders SO-2 Lancaster Bible 11.40
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Susanna Pirollo JR-3 Alvernia 9.81
7 Tatiana Lopez JR-3 Moravian 10.01
11 Kiana Mack FR-1 Stevenson 10.39
17 Chelsea Forrest SR-4 Albright 10.71
19 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 10.79
20 Madeline Truax JR-3 Alvernia 10.91
27 Anne Baney SO-2 Lebanon Valley 11.55
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Julia Pena FR-1 York (Pa.) 9.31
4 Martha Thorpe JR-3 Moravian 9.58
5 Rachel Panek JR-3 Stevenson 9.73
10 Jenevieve Eberly JR-3 Moravian 10.24
15 Shannon Connelly FR-1 Moravian 10.57
22 Morgan Markle SR-4 Susquehanna 10.96
28 Theresa Nguyen FR-1 York (Pa.) 11.64
29 Rachel Seiler JR-3 Susquehanna 12.12