February 28, 2020
|
Montverde Academy - Montverde, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kendyl Cardwell JR Montverde Academy 2:30.36 10
2 Karah White FR Montverde Academy 2:33.67 8
3 Elizabeth Driscoll SO Trinity Prep 2:35.05 6
4 Emma Nunes SO Belleview 2:36.65 5
5 Lucy Albright SR Trinity Prep 2:36.68 4
6 Snejana Faryga SR Lake Minneola 2:37.01 3
7 Caitlin Foley SO Mount Dora 2:37.29 2
8 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 2:40.54 1
9 Taitem Turbyfill JR Trinity Prep 2:41.10 -
10 Natalie Nesmith FR Montverde Academy 2:41.72 -
11 Maria Newman 8 Master's Academy (Oviedo) 2:44.15 -
12 Zarrah Barbaza SO Montverde Academy 2:45.15 -
13 Kendall Gibson SO Citrus 2:46.89 -
14 Ann Casey SO Windermere Prep 2:47.27 -
15 Elena Caldwell JR Lake Minneola 2:48.22 -
16 Yarianna Cuevas SR Cypress Creek 2:49.82 -
17 Rachel Horsford 8 Mount Dora Christian 2:50.72 -
18 Katerina Karamanis JR Seminole (Sanford) 2:50.77 -
19 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 2:50.92 -
20 Paola Mangandi Lazo SO Belleview 2:51.85 -
21 Carleigh Steel SO Citrus 2:58.74 -
22 Hannah Davis FR Mount Dora 2:58.76 -
23 Allison Horsford Freshman Mount Dora Christian 2:59.31 -
24 Jessica Williams FR Foundation Academy 2:59.70 -
25 Kaley Kjos SO Citrus 2:59.72 -
26 Jadan Birdsall 8 First Academy (Leesburg) 3:00.57 -
27 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 3:01.73 -
28 Stefania Baracaldo JR St. John Lutheran 3:03.38 -
29 Sadie Davis FR Mount Dora Christian 3:03.61 -
30 Sarah Messemer SO Master's Academy (Oviedo) 3:07.12 -
31 Arely Cruz JR Ridge Community 3:08.00 -
32 Arianna Cawthon Senior Mount Dora Christian 3:08.37 -
33 Stephanie Boktor JR Master's Academy (Oviedo) 3:11.15 -
34 Rylie Maynor FR Mount Dora 3:11.39 -
35 Adriana Gogioiu FR First Academy (Leesburg) 3:11.45 -
36 Jaiden Bigney SO Trinity Prep 3:12.71 -
37 Alexandra Sholtis FR Windermere Prep 3:17.71 -
38 Emilie Rosado SO St. Francis 3:21.97 -
39 Abigail Cribbs SO Foundation Academy 3:23.14 -
40 Reghan Coughlin FR Windermere Prep 3:26.40 -
41 Jenna Kackenmeister JR Lake Minneola 3:32.84 -
42 Madelyn Isbel 8 Foundation Academy 3:34.86 -
43 Elisa Souza FR Foundation Academy 3:37.78 -
44 Emma Reese 6 St. John Lutheran 3:41.96 -
  Millie Adin SO St. Francis DNF   
  Maisie Ciarletto JR St. Francis DNS   
  Lauren Barnes SR Seminole (Sanford) DNS   
  Hannah Harris JR Windermere Prep DNS   
  Ellie Kunze SR Lake Minneola DNS   
  Payton Nazzari 7 St. John Lutheran DNS   
  Allison Stromberg SO Seminole (Sanford) DNS   
  Mica Krushinskie SO St. Francis DNS   
  Julie Santos SO Cypress Creek DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kendyl Cardwell JR Montverde Academy 2:30.36 10
2 Karah White FR Montverde Academy 2:33.67 8
3 Elizabeth Driscoll SO Trinity Prep 2:35.05 6
4 Emma Nunes SO Belleview 2:36.65 5
5 Lucy Albright SR Trinity Prep 2:36.68 4
6 Snejana Faryga SR Lake Minneola 2:37.01 3
7 Caitlin Foley SO Mount Dora 2:37.29 2
8 Nyasia Rivera JR Cypress Creek 2:40.54 1
9 Taitem Turbyfill JR Trinity Prep 2:41.10 -
10 Natalie Nesmith FR Montverde Academy 2:41.72 -
12 Zarrah Barbaza SO Montverde Academy 2:45.15 -
16 Yarianna Cuevas SR Cypress Creek 2:49.82 -
27 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 3:01.73 -
  Millie Adin SO St. Francis DNF   
  Allison Stromberg SO Seminole (Sanford) DNS   
  Lauren Barnes SR Seminole (Sanford) DNS   
  Ellie Kunze SR Lake Minneola DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Maria Newman 8 Master's Academy (Oviedo) 2:44.15 -
13 Kendall Gibson SO Citrus 2:46.89 -
14 Ann Casey SO Windermere Prep 2:47.27 -
15 Elena Caldwell JR Lake Minneola 2:48.22 -
17 Rachel Horsford 8 Mount Dora Christian 2:50.72 -
19 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 2:50.92 -
20 Paola Mangandi Lazo SO Belleview 2:51.85 -
21 Carleigh Steel SO Citrus 2:58.74 -
23 Allison Horsford Freshman Mount Dora Christian 2:59.31 -
24 Jessica Williams FR Foundation Academy 2:59.70 -
25 Kaley Kjos SO Citrus 2:59.72 -
26 Jadan Birdsall 8 First Academy (Leesburg) 3:00.57 -
29 Sadie Davis FR Mount Dora Christian 3:03.61 -
32 Arianna Cawthon Senior Mount Dora Christian 3:08.37 -
33 Stephanie Boktor JR Master's Academy (Oviedo) 3:11.15 -
36 Jaiden Bigney SO Trinity Prep 3:12.71 -
  Julie Santos SO Cypress Creek DNS   
  Mica Krushinskie SO St. Francis DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Katerina Karamanis JR Seminole (Sanford) 2:50.77 -
22 Hannah Davis FR Mount Dora 2:58.76 -
28 Stefania Baracaldo JR St. John Lutheran 3:03.38 -
30 Sarah Messemer SO Master's Academy (Oviedo) 3:07.12 -
31 Arely Cruz JR Ridge Community 3:08.00 -
34 Rylie Maynor FR Mount Dora 3:11.39 -
35 Adriana Gogioiu FR First Academy (Leesburg) 3:11.45 -
37 Alexandra Sholtis FR Windermere Prep 3:17.71 -
38 Emilie Rosado SO St. Francis 3:21.97 -
39 Abigail Cribbs SO Foundation Academy 3:23.14 -
40 Reghan Coughlin FR Windermere Prep 3:26.40 -
41 Jenna Kackenmeister JR Lake Minneola 3:32.84 -
42 Madelyn Isbel 8 Foundation Academy 3:34.86 -
43 Elisa Souza FR Foundation Academy 3:37.78 -
44 Emma Reese 6 St. John Lutheran 3:41.96 -
  Hannah Harris JR Windermere Prep DNS   
  Maisie Ciarletto JR St. Francis DNS   
  Payton Nazzari 7 St. John Lutheran DNS