March 5, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 4:37.26 10
2 Isaac Morrison   McKeel 4:47.55 8
3 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 5:04.40 6
4 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 5:04.52 5
5 Colby Fernandez SR Lakeland 5:05.44 4
6 Luke Dalen JR Geneva Classical Academy 5:06.88 3
7 Jackson Jonsson 8 McKeel 5:11.72 2
8 Landon Johnson   McKeel 5:12.25 1
9 Stephen Holland Junior McKeel 5:19.25 -
10 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 5:21.14 -
11 Jack Smith SO Lakeland Christian 5:25.03 -
12 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:25.15 -
13 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 5:30.48 -
14 Alex Vasquez FR Lakeland 5:32.60 -
15 Oixal Romero FR Santa Fe Catholic 5:33.57 -
16 Connor Cook FR McKeel 5:35.41 -
17 Aidan Lieberman Junior McKeel 5:35.51 -
18 Nate Achinger FR Lakeland 5:41.43 -
19 Anthony Brigandi Junior McKeel 5:42.72 -
20 Milo Pemberton FR Tenoroc 5:44.17 -
21 Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy 5:44.31 -
22 Connor Moody SO Lakeland 5:46.74 -
23 Zack Kulp SR Lakeland 5:46.78 -
24 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 5:48.78 -
25 Miles Kennedy SO Geneva Classical Academy 5:52.24 -
26 Lamont Tillery JR McKeel 5:54.69 -
27 Carlos Viera JR Kathleen 5:55.54 -
28 Trent Tervin 8 McKeel 5:57.25 -
29 Jonathan Fregoso SO Kathleen 6:07.68 -
30 Mark Motsch SR Santa Fe Catholic 6:15.43 -
31 Luke Harrison FR Santa Fe Catholic 6:24.85 -
32 Joey Cross SO Kathleen 7:18.57 -
  Gio Burke SO McKeel DNS   
  Sebastian Zacek   McKeel DNS   
  Ethan Sagear SR Vanguard (LW) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 4:37.26 10
2 Isaac Morrison   McKeel 4:47.55 8
3 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 5:04.40 6
4 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 5:04.52 5
5 Colby Fernandez SR Lakeland 5:05.44 4
7 Jackson Jonsson 8 McKeel 5:11.72 2
8 Landon Johnson   McKeel 5:12.25 1
9 Stephen Holland Junior McKeel 5:19.25 -
11 Jack Smith SO Lakeland Christian 5:25.03 -
12 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:25.15 -
13 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 5:30.48 -
18 Nate Achinger FR Lakeland 5:41.43 -
19 Anthony Brigandi Junior McKeel 5:42.72 -
20 Milo Pemberton FR Tenoroc 5:44.17 -
21 Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy 5:44.31 -
22 Connor Moody SO Lakeland 5:46.74 -
24 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 5:48.78 -
27 Carlos Viera JR Kathleen 5:55.54 -
  Gio Burke SO McKeel DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Luke Dalen JR Geneva Classical Academy 5:06.88 3
10 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 5:21.14 -
14 Alex Vasquez FR Lakeland 5:32.60 -
15 Oixal Romero FR Santa Fe Catholic 5:33.57 -
16 Connor Cook FR McKeel 5:35.41 -
17 Aidan Lieberman Junior McKeel 5:35.51 -
23 Zack Kulp SR Lakeland 5:46.78 -
25 Miles Kennedy SO Geneva Classical Academy 5:52.24 -
26 Lamont Tillery JR McKeel 5:54.69 -
28 Trent Tervin 8 McKeel 5:57.25 -
29 Jonathan Fregoso SO Kathleen 6:07.68 -
30 Mark Motsch SR Santa Fe Catholic 6:15.43 -
31 Luke Harrison FR Santa Fe Catholic 6:24.85 -
32 Joey Cross SO Kathleen 7:18.57 -
  Sebastian Zacek   McKeel DNS   
  Ethan Sagear SR Vanguard (LW) DNS