March 7, 2020
|
DeLand - DeLand, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Gannon FR DeLand 4:44.54 3.33
2 Seth Augustnowski JR Father Lopez 4:46.52 2.67
3 Caleb Roberts JR DeLand 4:52.44 3.33
4 Cooper Krug Junior South Lake 4:53.05 1.33
5 Jonathan Dinkins SR Belleview 4:53.30 2
6 Price Wheeler FR Lake Brantley 4:54.48 1.67
7 Ben Morris SO Lake Brantley 4:55.37 1.67
8 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 4:56.54 2.67
9 Bradley Rutledge SO Belleview 4:57.10 2
10 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 4:59.16 3.33
11 Luis Cruzado SO Belleview 5:00.95 2
12 Royce Eggert FR University (OC) 5:01.78 1
13 Ethan Myrick SO DeLand 5:03.09   
14 Trent Crick JR Seabreeze 5:03.14 0.33
15 Vitus Bergenser SO Father Lopez 5:04.02 2.67
16 Cole Bowman SO Mainland 5:07.60 0.67
17 Elijah Morrow SO DeLand 5:07.60   
18 David Beckwith JR Belleview 5:07.77   
19 Charles Neder SR Father Lopez 5:08.32   
20 Jonah Reilly JR Mainland 5:09.00 0.67
21 Hunter Wilson JR DeLand 5:11.26   
22 Alfonso De Castro SR University (OC) 5:11.63 1
23 Barry Sherman SO Atlantic (PO) 5:12.36 -
24 Blake Dunning SR Belleview 5:12.81   
25 Joseph Reynolds JR Belleview 5:13.99   
26 Maximus Stansfield Junior South Lake 5:14.18 1.33
27 Talon Richardson Junior South Lake 5:14.74 1.33
28 Walter Stahll JR Lake Brantley 5:15.73 1.67
29 Colin McDonnell JR Father Lopez 5:15.77   
30 Gianfranco Tommaso SR University (OC) 5:16.69 1
31 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 5:19.04 -
32 John Myers JR Seabreeze 5:23.92 0.33
33 Morgan Donaldson JR New Smyrna Beach 5:25.49 -
34 Chase Penna FR University (OC) 5:25.56   
35 Dean Cobb SO Spruce Creek 5:25.56 -
36 Ryan Elfring FR Forest 5:28.26 -
37 Zachary Delong SR New Smyrna Beach 5:28.29 -
38 Joel Hovius Junior South Lake 5:29.52   
39 Carter Jenson JR Hagerty 5:29.91   
40 Luke Tugwell JR Seabreeze 5:30.12 0.33
41 Jarrod Williams SR Spruce Creek 5:30.45 -
42 Josh Negron JR Lake Weir 5:31.66   
43 Frank Salgado JR Hagerty 5:33.25   
44 Cooper Foxman SO Atlantic (PO) 5:33.58 -
45 Thomas Sturges SO New Smyrna Beach 5:33.84 -
46 Mario Latorre SR Seabreeze 5:34.86   
47 Tai Bailey FR Seminole (Sanford) 5:36.30 -
48 Arjon Abdurahman SR Mainland 5:39.45 0.67
49 Joshua Weaver SO Mainland 5:40.04   
50 William Steinebach FR Pine Ridge 5:40.65   
51 Asher Ravede SO Spruce Creek 5:41.26 -
52 Brian Frias SO Belleview 5:45.63   
53 Alexander Plant SO Seminole (Sanford) 5:50.69 -
54 Taiyo Chamberlain SO New Smyrna Beach 5:52.48   
55 Nikilkumar Kandala SO Seminole (Sanford) 5:54.50 -
56 Sean Page JR Forest 5:55.47 -
57 Cade Woods FR Forest 5:55.67 -
58 Grant Stevens JR Forest 5:55.79   
59 Kenneth Rosa-Cruzado SO Belleview 5:56.63   
60 Matthew Lester SR Lake Brantley 5:58.24   
61 Hunter Kemp FR Pine Ridge 5:59.79   
62 Tyler Lee FR South Lake 6:03.40   
63 David McGrath FR Warner Christian 6:06.37   
64 Ja'Vonte Reed FR Atlantic (PO) 6:37.45   
65 John McGrath FR Warner Christian 6:56.75   
  Langston Scott SO Spruce Creek DNS   
  Alden Lynch FR New Smyrna Beach DNS   
  Harry Yang JR Father Lopez DNS   
  Jamal Taylor SO Lake Weir DNS   
  Elijah Olorode JR Lake Weir DNS   
  James McCain SO Warner Christian DNS   
  Ryan Hentzel SO Mainland DNS   
  Marvin Reyes JR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Angel Claudio SR Pine Ridge DNS   
  Jack Gayner JR Seminole (Sanford) DNS   
  Evan Carrasquillo SO Hagerty DNS   
  Owen Matson FR Hagerty DNS   
  Jess Brant FR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Devin Weller JR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Kyle Pimenta FR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Elijah Lindeman SO Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Lane McDonald SR Lake Weir DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Gannon FR DeLand 4:44.54 3.33
2 Seth Augustnowski JR Father Lopez 4:46.52 2.67
3 Caleb Roberts JR DeLand 4:52.44 3.33
4 Cooper Krug Junior South Lake 4:53.05 1.33
5 Jonathan Dinkins SR Belleview 4:53.30 2
6 Price Wheeler FR Lake Brantley 4:54.48 1.67
7 Ben Morris SO Lake Brantley 4:55.37 1.67
8 Andrew Gazzoli FR Father Lopez 4:56.54 2.67
9 Bradley Rutledge SO Belleview 4:57.10 2
10 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 4:59.16 3.33
11 Luis Cruzado SO Belleview 5:00.95 2
13 Ethan Myrick SO DeLand 5:03.09   
14 Trent Crick JR Seabreeze 5:03.14 0.33
15 Vitus Bergenser SO Father Lopez 5:04.02 2.67
18 David Beckwith JR Belleview 5:07.77   
27 Talon Richardson Junior South Lake 5:14.74 1.33
28 Walter Stahll JR Lake Brantley 5:15.73 1.67
60 Matthew Lester SR Lake Brantley 5:58.24   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Cole Bowman SO Mainland 5:07.60 0.67
17 Elijah Morrow SO DeLand 5:07.60   
19 Charles Neder SR Father Lopez 5:08.32   
21 Hunter Wilson JR DeLand 5:11.26   
24 Blake Dunning SR Belleview 5:12.81   
25 Joseph Reynolds JR Belleview 5:13.99   
26 Maximus Stansfield Junior South Lake 5:14.18 1.33
29 Colin McDonnell JR Father Lopez 5:15.77   
36 Ryan Elfring FR Forest 5:28.26 -
38 Joel Hovius Junior South Lake 5:29.52   
47 Tai Bailey FR Seminole (Sanford) 5:36.30 -
48 Arjon Abdurahman SR Mainland 5:39.45 0.67
52 Brian Frias SO Belleview 5:45.63   
53 Alexander Plant SO Seminole (Sanford) 5:50.69 -
56 Sean Page JR Forest 5:55.47 -
57 Cade Woods FR Forest 5:55.67 -
58 Grant Stevens JR Forest 5:55.79   
59 Kenneth Rosa-Cruzado SO Belleview 5:56.63   
62 Tyler Lee FR South Lake 6:03.40   
  Evan Carrasquillo SO Hagerty DNS   
  Jess Brant FR Trinity Christian (Deltona) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Royce Eggert FR University (OC) 5:01.78 1
22 Alfonso De Castro SR University (OC) 5:11.63 1
32 John Myers JR Seabreeze 5:23.92 0.33
33 Morgan Donaldson JR New Smyrna Beach 5:25.49 -
35 Dean Cobb SO Spruce Creek 5:25.56 -
37 Zachary Delong SR New Smyrna Beach 5:28.29 -
39 Carter Jenson JR Hagerty 5:29.91   
44 Cooper Foxman SO Atlantic (PO) 5:33.58 -
46 Mario Latorre SR Seabreeze 5:34.86   
49 Joshua Weaver SO Mainland 5:40.04   
54 Taiyo Chamberlain SO New Smyrna Beach 5:52.48   
55 Nikilkumar Kandala SO Seminole (Sanford) 5:54.50 -
61 Hunter Kemp FR Pine Ridge 5:59.79   
  Alden Lynch FR New Smyrna Beach DNS   
  Lane McDonald SR Lake Weir DNS   
  Ryan Hentzel SO Mainland DNS   
  Owen Matson FR Hagerty DNS   
  Angel Claudio SR Pine Ridge DNS   
  Jack Gayner JR Seminole (Sanford) DNS   
  Elijah Lindeman SO Trinity Christian (Deltona) DNS   
  James McCain SO Warner Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jonah Reilly JR Mainland 5:09.00 0.67
23 Barry Sherman SO Atlantic (PO) 5:12.36 -
30 Gianfranco Tommaso SR University (OC) 5:16.69 1
31 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 5:19.04 -
34 Chase Penna FR University (OC) 5:25.56   
40 Luke Tugwell JR Seabreeze 5:30.12 0.33
41 Jarrod Williams SR Spruce Creek 5:30.45 -
42 Josh Negron JR Lake Weir 5:31.66   
43 Frank Salgado JR Hagerty 5:33.25   
45 Thomas Sturges SO New Smyrna Beach 5:33.84 -
50 William Steinebach FR Pine Ridge 5:40.65   
51 Asher Ravede SO Spruce Creek 5:41.26 -
63 David McGrath FR Warner Christian 6:06.37   
64 Ja'Vonte Reed FR Atlantic (PO) 6:37.45   
65 John McGrath FR Warner Christian 6:56.75   
  Elijah Olorode JR Lake Weir DNS   
  Jamal Taylor SO Lake Weir DNS   
  Devin Weller JR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Kyle Pimenta FR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Langston Scott SO Spruce Creek DNS   
  Marvin Reyes JR Trinity Christian (Deltona) DNS   
  Harry Yang JR Father Lopez DNS