February 22, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyson Churchill SR Chiles 4:56.71 10
2 Caitlin Wilkey SR Chiles 5:02.53 8
3 Charlotte Augenstein Senior Deerfield-Windsor 5:22.28 6
4 Avery Calabro JR Leon 5:23.46 5
5 Lillian Unger JR Leon 5:25.63 4
6 Abbey Arnett Senior Coffee 5:28.38 3
7 Emily Molen SR Chiles 5:36.16 2
8 Lily Moore FR Leon 5:37.94 1
9 Kelly Davis SO Chiles 5:39.50 -
10 Sofia Paredes Freshman Maclay 5:41.27 -
11 Lauren Whittier JR Lincoln 5:46.65 -
12 Megan Churchill SR Chiles 5:49.93 -
13 Ella Hodges SO Chiles 5:53.10 -
14 Mallory Robinson FR Leon 5:56.87 -
15 Stella Lewis FR Leon 5:57.10 -
16 Hannah Hosay SR Maclay 5:57.60 -
17 Nina Prince SR Wakulla 5:59.48 -
18 Clara Alford SO Wakulla 5:59.74 -
19 Ashley Murphy SR Chiles 6:00.52 -
20 Aris Short Junior South Walton 6:01.64 -
21 Olivia Dean JR Florida High 6:02.17 -
22 Kyla Faint 6 North Bay Haven 6:03.07 -
23 Lillee Tang FR Leon 6:03.74 -
24 Sarah Simpson FR Columbia 6:04.21 -
25 Katherine Lundgren FR North Bay Haven 6:04.28 -
26 Audrey Fender FR Columbia 6:06.06 -
27 Tirzah Votaw JR Wakulla 6:10.66 -
28 Maria Ramirez FR Suwannee 6:12.96 -
29 Raina Crawford SO Chiles 6:13.38 -
30 Elise Ferguson SO Chiles 6:14.10 -
31 Marina Whitshell SO Wakulla 6:24.24 -
32 Vanessa Todd 7 Fort White 6:24.80 -
33 Leah Keller 8 Florida High 6:26.15 -
34 Taylor Sharfner Freshman Valdosta 6:27.99 -
35 Madelinde Arthur JR Freeport 6:31.44 -
36 Savanna Young FR North Florida Christian 6:31.99 -
37 Aleah Henley SO Lincoln 6:35.36 -
38 Bethany Morse JR Lincoln 6:36.11 -
39 Lauren Moore SR Chiles 6:37.70 -
40 Passion Legget SO Suwannee 6:39.84 -
41 Keri Levingston SO Wakulla 6:44.63 -
42 Autunm Kotelman JR Port St. Joe 6:47.46 -
43 Reilly Davis 6 North Bay Haven 6:49.41 -
44 Caitlyn Linville SR Wakulla 6:49.65 -
45 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 6:50.71 -
46 Cate Rozier FR Leon 6:51.26 -
47 Alejandra Vivaldo SO Wakulla 6:51.73 -
48 Sarah Baldwin SO North Bay Haven 6:52.24 -
49 Merlin Leal SR Suwannee 6:54.37 -
50 Alexis Washington SO Rutherford 7:12.10 -
51 Savannah Burkett JR Port St. Joe 7:25.41 -
52 Armonie Brown SO Suwannee 7:25.97 -
53 Rita Medina Valdez JR Freeport 7:28.57 -
54 Dalia Hernandez SR Suwannee 7:31.11 -
55 Mary maxwell SO Chiles 7:31.18 -
56 Sophia Umana SO Leon 7:31.73 -
57 Ellie Webb JR Taylor County 7:32.61 -
58 Ali McMillan SO Suwannee 7:38.55 -
59 Lesley Cortes FR Suwannee 7:40.49 -
60 Necia Olds FR Rutherford 7:40.64 -
61 Emily Leblanc SO Wakulla 7:42.45 -
62 Daisy De La Cruz SO Suwannee 7:44.10 -
63 Jena Tabbaa SO Rutherford 7:45.12 -
64 Trista Heffren FR Wakulla 7:51.32 -
65 Rhi Moreira SO Suwannee 7:55.06 -
66 Ahslynn Walker 7 Wewahitchka 7:55.52 -
67 Aaliyah Cole SO Wakulla 7:55.85 -
68 Hannah Webb JR Taylor County 7:56.51 -
69 Josefina Garcia SR Suwannee 7:57.02 -
70 Kinsly Matthews 8 Port St. Joe 7:57.16 -
71 Evelyn Laue JR Freeport 8:04.24 -
72 Logan Taylor 7 Wewahitchka 8:09.85 -
73 Jordan Hart SO Chiles 8:15.87 -
74 Zandayja Rollins Junior Valdosta 8:21.97 -
75 Alia Jernigan SO Wakulla 8:25.23 -
76 Tamia Beamon Sophomore Valdosta 9:39.35 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Kyla Faint 6 North Bay Haven 6:03.07 -
24 Sarah Simpson FR Columbia 6:04.21 -
25 Katherine Lundgren FR North Bay Haven 6:04.28 -
26 Audrey Fender FR Columbia 6:06.06 -
34 Taylor Sharfner Freshman Valdosta 6:27.99 -
42 Autunm Kotelman JR Port St. Joe 6:47.46 -
44 Caitlyn Linville SR Wakulla 6:49.65 -
48 Sarah Baldwin SO North Bay Haven 6:52.24 -
52 Armonie Brown SO Suwannee 7:25.97 -
53 Rita Medina Valdez JR Freeport 7:28.57 -
57 Ellie Webb JR Taylor County 7:32.61 -
64 Trista Heffren FR Wakulla 7:51.32 -
65 Rhi Moreira SO Suwannee 7:55.06 -
66 Ahslynn Walker 7 Wewahitchka 7:55.52 -
68 Hannah Webb JR Taylor County 7:56.51 -
69 Josefina Garcia SR Suwannee 7:57.02 -
72 Logan Taylor 7 Wewahitchka 8:09.85 -
74 Zandayja Rollins Junior Valdosta 8:21.97 -
76 Tamia Beamon Sophomore Valdosta 9:39.35 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Hannah Hosay SR Maclay 5:57.60 -
36 Savanna Young FR North Florida Christian 6:31.99 -
40 Passion Legget SO Suwannee 6:39.84 -
43 Reilly Davis 6 North Bay Haven 6:49.41 -
46 Cate Rozier FR Leon 6:51.26 -
49 Merlin Leal SR Suwannee 6:54.37 -
50 Alexis Washington SO Rutherford 7:12.10 -
51 Savannah Burkett JR Port St. Joe 7:25.41 -
54 Dalia Hernandez SR Suwannee 7:31.11 -
55 Mary maxwell SO Chiles 7:31.18 -
58 Ali McMillan SO Suwannee 7:38.55 -
59 Lesley Cortes FR Suwannee 7:40.49 -
60 Necia Olds FR Rutherford 7:40.64 -
61 Emily Leblanc SO Wakulla 7:42.45 -
62 Daisy De La Cruz SO Suwannee 7:44.10 -
63 Jena Tabbaa SO Rutherford 7:45.12 -
67 Aaliyah Cole SO Wakulla 7:55.85 -
70 Kinsly Matthews 8 Port St. Joe 7:57.16 -
71 Evelyn Laue JR Freeport 8:04.24 -
73 Jordan Hart SO Chiles 8:15.87 -
75 Alia Jernigan SO Wakulla 8:25.23 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Emily Molen SR Chiles 5:36.16 2
12 Megan Churchill SR Chiles 5:49.93 -
14 Mallory Robinson FR Leon 5:56.87 -
17 Nina Prince SR Wakulla 5:59.48 -
19 Ashley Murphy SR Chiles 6:00.52 -
23 Lillee Tang FR Leon 6:03.74 -
27 Tirzah Votaw JR Wakulla 6:10.66 -
28 Maria Ramirez FR Suwannee 6:12.96 -
29 Raina Crawford SO Chiles 6:13.38 -
30 Elise Ferguson SO Chiles 6:14.10 -
31 Marina Whitshell SO Wakulla 6:24.24 -
32 Vanessa Todd 7 Fort White 6:24.80 -
33 Leah Keller 8 Florida High 6:26.15 -
35 Madelinde Arthur JR Freeport 6:31.44 -
37 Aleah Henley SO Lincoln 6:35.36 -
38 Bethany Morse JR Lincoln 6:36.11 -
39 Lauren Moore SR Chiles 6:37.70 -
41 Keri Levingston SO Wakulla 6:44.63 -
45 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 6:50.71 -
47 Alejandra Vivaldo SO Wakulla 6:51.73 -
56 Sophia Umana SO Leon 7:31.73 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyson Churchill SR Chiles 4:56.71 10
2 Caitlin Wilkey SR Chiles 5:02.53 8
3 Charlotte Augenstein Senior Deerfield-Windsor 5:22.28 6
4 Avery Calabro JR Leon 5:23.46 5
5 Lillian Unger JR Leon 5:25.63 4
6 Abbey Arnett Senior Coffee 5:28.38 3
8 Lily Moore FR Leon 5:37.94 1
9 Kelly Davis SO Chiles 5:39.50 -
10 Sofia Paredes Freshman Maclay 5:41.27 -
11 Lauren Whittier JR Lincoln 5:46.65 -
13 Ella Hodges SO Chiles 5:53.10 -
15 Stella Lewis FR Leon 5:57.10 -
18 Clara Alford SO Wakulla 5:59.74 -
20 Aris Short Junior South Walton 6:01.64 -
21 Olivia Dean JR Florida High 6:02.17 -