February 21, 2020
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov WIAC

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kion Benjamin FR-1 Minnesota 6.80
2 Brian Szutkowski SR-4 Concordia-St. Paul 6.96
3 Nate Hoglund JR-3 Minnesota 6.99
4 Paul Akintade   Unattached 7.01
5 Varney Conneh FR-1 Augsburg 7.03
6 Marquez Clerveauz   UNAT-Minnesota 7.03
7 Jade Reicks   UNAT-Minnesota 7.15
8 Trent Hamerski SO-2 Minnesota-Duluth 7.17
9 Jaison Moore FR-1 Augsburg 7.26

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kion Benjamin FR-1 Minnesota 6.83
2 Brian Szutkowski SR-4 Concordia-St. Paul 6.94
3 Nate Hoglund JR-3 Minnesota 6.95
4 Paul Akintade   Unattached 7.06
5 Varney Conneh FR-1 Augsburg 7.07
6 Trent Hamerski SO-2 Minnesota-Duluth 7.07
7 Marquez Clerveauz   UNAT-Minnesota 7.09
8 Jade Reicks   UNAT-Minnesota 7.14
9 Jaison Moore FR-1 Augsburg 7.15
10 Kaleb Keener SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.16
11 Malachi Lossow JR-3 Bethel (Minn.) 7.17
12 Eli Dodge FR-1 Wis.-River Falls 7.17
13 Taron Busby SO-2 Augsburg 7.28
14 Nate Segura FR-1 Concordia-St. Paul 7.32
15 Jordan Johnson SR-4 St. Thomas (Minn.) 7.35
16 Michael Wu Freshman Unattached 7.36
17 Evan Husby JR-3 Minnesota-Duluth 7.42
18 Collin Fluno SO-2 Wis.-River Falls 7.45
19 Caden Dupee FR-1 Minnesota-Duluth 7.46
20 Steven Edwards Jr JR-3 Augsburg 7.53
20 Patrick Deng SR-4 Augsburg 7.53
22 DaMar Magee FR-1 Concordia-St. Paul 7.61
23 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 7.67
24 Solomon Pawlitschek FR-1 Wis.-River Falls 7.71
25 Leo Pittsley JR-3 Wis.-River Falls 7.90
26 Shelton Thelusme SO-2 Augsburg 8.45
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kion Benjamin FR-1 Minnesota 6.83
4 Paul Akintade   Unattached 7.06
5 Varney Conneh FR-1 Augsburg 7.07
11 Malachi Lossow JR-3 Bethel (Minn.) 7.17
15 Jordan Johnson SR-4 St. Thomas (Minn.) 7.35
16 Michael Wu Freshman Unattached 7.36
20 Patrick Deng SR-4 Augsburg 7.53
20 Steven Edwards Jr JR-3 Augsburg 7.53
25 Leo Pittsley JR-3 Wis.-River Falls 7.90
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Nate Hoglund JR-3 Minnesota 6.95
6 Trent Hamerski SO-2 Minnesota-Duluth 7.07
8 Jade Reicks   UNAT-Minnesota 7.14
12 Eli Dodge FR-1 Wis.-River Falls 7.17
13 Taron Busby SO-2 Augsburg 7.28
18 Collin Fluno SO-2 Wis.-River Falls 7.45
22 DaMar Magee FR-1 Concordia-St. Paul 7.61
24 Solomon Pawlitschek FR-1 Wis.-River Falls 7.71
26 Shelton Thelusme SO-2 Augsburg 8.45
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Brian Szutkowski SR-4 Concordia-St. Paul 6.94
7 Marquez Clerveauz   UNAT-Minnesota 7.09
9 Jaison Moore FR-1 Augsburg 7.15
10 Kaleb Keener SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.16
14 Nate Segura FR-1 Concordia-St. Paul 7.32
17 Evan Husby JR-3 Minnesota-Duluth 7.42
19 Caden Dupee FR-1 Minnesota-Duluth 7.46
23 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 7.67