February 27-29, 2020
|
Idaho State-Holt Arena (Banked) - Pocatello, ID
|
200m (Banked)
|
4539 ft. elevation

Men's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Treyshon Malone SR-4 Idaho State 20.94 10
2 Antoine Coates SR-4 Northern Colorado 21.53 8
3 Drake Schneider JR-3 Montana State 21.57 6
4 Isaac Tillett FR-1 Weber State 21.76 5
5 Callum Macnab SR-4 Montana 21.79 4
6 Kodee Vining JR-3 Idaho State 21.83 3
7 Paul Johnstone SO-2 Montana 21.84 2
  Derrick Olsen JR-3 Montana State DQ -
Men's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Drake Schneider JR-3 Montana State 21.57 6
5 Callum Macnab SR-4 Montana 21.79 4
6 Kodee Vining JR-3 Idaho State 21.83 3
  Derrick Olsen JR-3 Montana State DQ -
Men's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Treyshon Malone SR-4 Idaho State 20.94 10
2 Antoine Coates SR-4 Northern Colorado 21.53 8
4 Isaac Tillett FR-1 Weber State 21.76 5
7 Paul Johnstone SO-2 Montana 21.84 2
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Drake Schneider JR-3 Montana State 21.73
9 Deondre Ritter SO-2 Northern Colorado 21.91
20 Muamer Mujic SO-2 Weber State 22.27
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Callum Macnab SR-4 Montana 21.72
11 Erick Thompson JR-3 Northern Arizona 21.97
12 Quintin Porterfield JR-3 Eastern Washington 22.01
23 Elijah Dotson JR-3 Sacramento St. 22.43
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Derrick Olsen JR-3 Montana State 21.87
14 Jonah Mathews SR-4 Eastern Washington 22.07
15 Jabari Reynolds II JR-3 Sacramento St. 22.07
25 David Lopez JR-3 Sacramento St. 22.58
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Kip Krebsbach SO-2 Montana 22.06
17 Will Prettyman FR-1 Montana State 22.18
26 Greg Laday SO-2 Northern Colorado 22.64
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Isaac Tillett FR-1 Weber State 21.86
16 Tre James SR-4 Southern Utah 22.17
24 Nelson Douglas FR-1 Southern Utah 22.53
27 Miguel Punsalen JR-3 Eastern Washington 22.71
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Paul Johnstone SO-2 Montana 21.76
19 Kaizer Gillispie SR-4 Idaho 22.22
21 Casey Gunlikson FR-1 Montana State 22.31
28 Tyren Wolfe SR-4 Northern Arizona 22.79
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Antoine Coates SR-4 Northern Colorado 21.72
6 Kodee Vining JR-3 Idaho State 21.83
22 Braden Squires FR-1 Weber State 22.37
29 Novell Reid JR-3 Southern Utah 23.15
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Treyshon Malone SR-4 Idaho State 21.07
10 Joseph Hylton FR-1 Northern Arizona 21.91
17 Xavier Melice SO-2 Montana 22.18