March 6- 7, 2020
|
Liberty-Indoor Track Complex (Banked) - Lynchburg, VA
|
200m (Banked)
ICON KEY: NJCAA

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andrew Kibet SO-2 Hutchinson CC 4:04.51 10
2 Santino Kenyi SO-2 Cloud County CC 4:04.89 8
3 Wesley Banguria SO-2 Colby CC 4:06.46 6
4 Awet Yohannes SO-2 Iowa Central CC 4:09.34 5
5 Kelvin Bungei FR-1 Iowa Central CC 4:09.86 4
6 Miguel Coca SO-2 Trinidad State JC 4:12.18 3
7 Milos Pendic SO-2 Iowa Central CC 4:16.74 2
8 Milan Todorovic SO-2 Vincennes 4:16.88 1
9 Mitchell Dervin SO-2 Allen CC 4:18.39 -
10 Siyad Matan SO-2 Southern Idaho 4:20.76 -
11 Billy Kiprono FR-1 Neosho County CC 4:24.71 -
12 Ashton Siwek SO-2 Southern Idaho 4:25.43 -
13 Daniel Marquez SO-2 Paradise Valley 4:26.01 -
14 Bailey Smith SO-2 Trinidad State JC 4:26.54 -
15 Andrew Allen SO-2 Southern Idaho 4:26.62 -
16 Flynn Fuhrmann SO-2 Mesa CC 4:26.94 -
17 Henry Schmidt FR-1 Hagerstown CC 4:26.97 -
18 Habtamu Geta FR-1 Cloud County CC 4:28.65 -
19 Arthur Berthelin SO-2 Colby CC 4:29.02 -
20 Adrian Diaz-Lopez FR-1 Cowley College 4:29.67 -
21 Cooper Wantland FR-1 Paradise Valley 4:30.80 -
22 Abdirizak Ibrahim FR-1 South Plains 4:30.97 -
23 Trentin Overcash FR-1 Hagerstown CC 4:32.99 -
24 Joseph Enright SO-2 Trinidad State JC 4:35.58 -
25 Brett Hillabrand SO-2 Hutchinson CC 4:36.94 -
26 Nick Cisneros FR-1 Highland CC 4:37.93 -
  Gabriel Chinya SO-2 Cloud County CC DNF -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Flynn Fuhrmann SO-2 Mesa CC 4:26.94 -
19 Arthur Berthelin SO-2 Colby CC 4:29.02 -
20 Adrian Diaz-Lopez FR-1 Cowley College 4:29.67 -
23 Trentin Overcash FR-1 Hagerstown CC 4:32.99 -
24 Joseph Enright SO-2 Trinidad State JC 4:35.58 -
26 Nick Cisneros FR-1 Highland CC 4:37.93 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Billy Kiprono FR-1 Neosho County CC 4:24.71 -
12 Ashton Siwek SO-2 Southern Idaho 4:25.43 -
13 Daniel Marquez SO-2 Paradise Valley 4:26.01 -
14 Bailey Smith SO-2 Trinidad State JC 4:26.54 -
15 Andrew Allen SO-2 Southern Idaho 4:26.62 -
17 Henry Schmidt FR-1 Hagerstown CC 4:26.97 -
18 Habtamu Geta FR-1 Cloud County CC 4:28.65 -
21 Cooper Wantland FR-1 Paradise Valley 4:30.80 -
25 Brett Hillabrand SO-2 Hutchinson CC 4:36.94 -
  Gabriel Chinya SO-2 Cloud County CC DNF -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andrew Kibet SO-2 Hutchinson CC 4:04.51 10
2 Santino Kenyi SO-2 Cloud County CC 4:04.89 8
3 Wesley Banguria SO-2 Colby CC 4:06.46 6
4 Awet Yohannes SO-2 Iowa Central CC 4:09.34 5
5 Kelvin Bungei FR-1 Iowa Central CC 4:09.86 4
6 Miguel Coca SO-2 Trinidad State JC 4:12.18 3
7 Milos Pendic SO-2 Iowa Central CC 4:16.74 2
8 Milan Todorovic SO-2 Vincennes 4:16.88 1
9 Mitchell Dervin SO-2 Allen CC 4:18.39 -
10 Siyad Matan SO-2 Southern Idaho 4:20.76 -
22 Abdirizak Ibrahim FR-1 South Plains 4:30.97 -