February 6, 2020
|
Celebration - Celebration, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jared Falchook SO Celebration 2:06.94 10
2 Noah Ellenback SR Windermere 2:07.96 8
3 Carter Rowe SR Windermere 2:08.20 6
4 Kamari Garcon JR Ocoee 2:12.59 5
5 Adams Hernandez SR Cypress Creek 2:13.03 4
6 Talon Richardson Junior South Lake 2:15.09 3
7 William Howard   Jones 2:15.24 2
8 Michael Eiken JR Celebration 2:15.26 1
9 Onix Ortiz SR Windermere 2:15.70 -
10 Brandon Baum SR Ocoee 2:16.71 -
11 Tyler Adams SO Windermere 2:16.83 -
12 Erick Portillo SR Cypress Creek 2:17.23 -
13 Anthony Camacho SR Ocoee 2:17.56 -
14 David Cosgray SO Clearwater Central Catholic 2:17.81 -
15 Cooper Krug Junior South Lake 2:18.18 -
16 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 2:18.29 -
17 Jacob Rison SR Windermere 2:18.33 -
18 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:18.80 -
19 Sean Zapata JR City of Life Christian 2:19.31 -
20 Evan Amaya FR Celebration 2:19.90 -
21 Alden Williams JR Victory Christian (LL) 2:20.08 -
22 Cooper James FR Celebration 2:20.17 -
23 Sybastian Brennan-Martin JR Victory Christian (LL) 2:20.33 -
24 Jesse Watson JR Ocoee 2:20.50 -
25 Anthony Martinez-Garcia JR Ocoee 2:20.62 -
26 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:20.64 -
27 Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic 2:21.16 -
28 Nicholas Gatto FR Windermere 2:21.88 -
29 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 2:22.50 -
30 Kent Wada SO Windermere 2:22.71 -
31 Trevor Camille SO Ocoee 2:23.50 -
32 Omarion Sherwood JR Ocoee 2:24.66 -
33 Essmal Reed JR Kathleen 2:26.07 -
34 Carlos Ulloa-Melendez SR Victory Christian (LL) 2:26.14 -
35 Jordan Christensen SO Victory Christian (LL) 2:27.62 -
36 Lucas Murphy JR Celebration 2:28.90 -
37 Anthony Nieves SO Ocoee 2:28.93 -
38 Ivan Garcia SR Celebration 2:29.59 -
39 Matthew Bittner SO Windermere 2:29.84 -
40 Jackson Roth SR Windermere Prep 2:30.46 -
41 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:30.98 -
42 Keegan McBride FR Windermere 2:31.55 -
43 Samual Kindred SO Ocoee 2:32.30 -
44 Douglas Natoce SR Clearwater Central Catholic 2:33.18 -
45 Eshaan Premji SR Windermere Prep 2:33.53 -
46 Tyler Lee FR South Lake 2:35.24 -
47 Joel Hovius Junior South Lake 2:36.18 -
48 Nicholas Hauck SO Windermere Prep 2:38.58 -
49 Tyler Speed FR Clearwater Central Catholic 2:43.68 -
50 Tristian Reyes SR Victory Christian (LL) 2:46.09 -
51 Jaiden Davis SO City of Life Christian 2:47.53 -
52 Steven Gowski SO Clearwater Central Catholic 2:49.44 -
53 Scott Richarz SO Clearwater Central Catholic 2:50.38 -
54 Giovanni Siracusa FR Clearwater Central Catholic 2:57.29 -
55 Devan Rojas SO Clearwater Central Catholic 3:06.65 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 William Howard   Jones 2:15.24 2
17 Jacob Rison SR Windermere 2:18.33 -
26 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:20.64 -
28 Nicholas Gatto FR Windermere 2:21.88 -
33 Essmal Reed JR Kathleen 2:26.07 -
34 Carlos Ulloa-Melendez SR Victory Christian (LL) 2:26.14 -
35 Jordan Christensen SO Victory Christian (LL) 2:27.62 -
41 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:30.98 -
42 Keegan McBride FR Windermere 2:31.55 -
46 Tyler Lee FR South Lake 2:35.24 -
51 Jaiden Davis SO City of Life Christian 2:47.53 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Michael Eiken JR Celebration 2:15.26 1
11 Tyler Adams SO Windermere 2:16.83 -
12 Erick Portillo SR Cypress Creek 2:17.23 -
13 Anthony Camacho SR Ocoee 2:17.56 -
18 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:18.80 -
19 Sean Zapata JR City of Life Christian 2:19.31 -
20 Evan Amaya FR Celebration 2:19.90 -
22 Cooper James FR Celebration 2:20.17 -
23 Sybastian Brennan-Martin JR Victory Christian (LL) 2:20.33 -
25 Anthony Martinez-Garcia JR Ocoee 2:20.62 -
27 Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic 2:21.16 -
30 Kent Wada SO Windermere 2:22.71 -
31 Trevor Camille SO Ocoee 2:23.50 -
36 Lucas Murphy JR Celebration 2:28.90 -
38 Ivan Garcia SR Celebration 2:29.59 -
47 Joel Hovius Junior South Lake 2:36.18 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jared Falchook SO Celebration 2:06.94 10
2 Noah Ellenback SR Windermere 2:07.96 8
3 Carter Rowe SR Windermere 2:08.20 6
4 Kamari Garcon JR Ocoee 2:12.59 5
5 Adams Hernandez SR Cypress Creek 2:13.03 4
6 Talon Richardson Junior South Lake 2:15.09 3
9 Onix Ortiz SR Windermere 2:15.70 -
10 Brandon Baum SR Ocoee 2:16.71 -
16 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 2:18.29 -
21 Alden Williams JR Victory Christian (LL) 2:20.08 -
24 Jesse Watson JR Ocoee 2:20.50 -
32 Omarion Sherwood JR Ocoee 2:24.66 -
40 Jackson Roth SR Windermere Prep 2:30.46 -
45 Eshaan Premji SR Windermere Prep 2:33.53 -
48 Nicholas Hauck SO Windermere Prep 2:38.58 -