January 25, 2020
|
Paradise Valley CC (I) - Phoenix, AZ
|
400m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jadyn Mays Senior Unattached 7.57
2 Yasmin Woodruff   Unattached 7.62
3 Shakeia Pinnick   Elite Sports Fitness Academy 7.65
4 Daijanae Sample FR-1 Paradise Valley 7.95
5 Camille Foster SO-2 Mesa CC 7.95
6 Elaine Zook FR-1 Mesa CC 8.01
7 Synfanie Crudder FR-1 Glendale CC 8.02

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jadyn Mays Senior Unattached 5.34 9.85 6.41 8.47 7.63 6.18 9.69
2 Shakeia Pinnick   Elite Sports Fitness Academy 9.45 5.84 8.30 6.38 7.68 8.99 6.22
3 Vanessa Clerveaux Senior Unattached 7.44 10.10 5.56 5.95 7.83 8.93 5.88
4 Camille Foster SO-2 Mesa CC 8.27 7.72 6.05 5.81 7.95 9.39 8.19
5 Yasmin Woodruff   Unattached 8.00 6.39 7.23 5.46 7.69 8.85 9.69
6 Synfanie Crudder FR-1 Glendale CC 9.48 7.63 10.12 5.62 8.03 9.16 6.27
7 Daijanae Sample FR-1 Paradise Valley 9.40 9.96 9.40 7.31 8.03 9.24 8.52
8 Ciara Bardwell FR-1 Mesa CC 6.75 9.56 9.40 6.59 8.03 9.56 6.91
9 Elaine Zook FR-1 Mesa CC 5.65 7.75 10.25 8.40 8.07 6.46 9.69
10 Cyanna Lavetter FR UNA-Pima 8.82 10.04 7.67 9.55 8.16 7.92 9.47
11 J'Neya Hill   Team Showtyme 9.81 8.00 5.94 7.67 8.24 9.64 7.26
12 Rose Moore FR-1 Glendale CC 7.72 8.72 6.48 9.30 8.30 9.55 10.63
13 Lydia Szabo Freshman Unattached 10.83 7.25 6.08 10.08 8.33 7.92 6.33
14 Joy Moorer   Team Showtyme 9.21 6.09 10.57 10.65 8.45 10.65 6.34
15 Ayanna Valenzuela FR UNA-Pima 9.08 8.57 7.30 9.50 8.48 7.21 8.99
16 Ruby Rodriguez FR-1 Glendale CC 6.91 10.91 6.39 10.23 8.52 9.21 9.46
17 Cameron Goff   Blaze athletic Performance TC 6.62 8.68 7.39 10.23 8.59 8.77 8.08
18 Domonique Willock FR UNA-Pima 9.92 8.45 9.83 8.45 8.62 6.99 8.11
19 Andrea Matkovic   Phoenix Bobcats 7.90 7.11 6.32 6.23 8.77 8.16 6.14
20 Amaka Alilonu   Team Showtyme 6.55 8.06 11.51 7.17 8.85 10.45 7.26
21 Karis Joe   AAG Sports Academy 8.32 8.70 6.89 10.52 9.56 6.70 8.89
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Shakeia Pinnick   Elite Sports Fitness Academy 6.30 8.07 6.22 9.76 5.61 5.61 7.68
5 Yasmin Woodruff   Unattached 8.69 5.62 6.08 6.54 9.00 10.00 7.69
8 Ciara Bardwell FR-1 Mesa CC 9.64 9.32 7.63 9.48 6.35 6.99 8.03
20 Amaka Alilonu   Team Showtyme 7.17 7.70 6.46 10.09 9.30 11.51 8.85
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jadyn Mays Senior Unattached 9.85 7.71 5.88 8.32 7.63
7 Daijanae Sample FR-1 Paradise Valley 6.91 6.91 9.08 10.20 8.03
10 Cyanna Lavetter FR UNA-Pima 10.04 6.86 9.80 9.47 8.16
12 Rose Moore FR-1 Glendale CC 5.81 9.30 8.89 9.63 8.30
18 Domonique Willock FR UNA-Pima 6.38 6.64 10.26 6.04 8.62
21 Karis Joe   AAG Sports Academy 7.08 7.08 12.15 11.09 9.56
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Vanessa Clerveaux Senior Unattached 7.83
6 Synfanie Crudder FR-1 Glendale CC 8.03
9 Elaine Zook FR-1 Mesa CC 8.07
15 Ayanna Valenzuela FR UNA-Pima 8.48
17 Cameron Goff   Blaze athletic Performance TC 8.59
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Camille Foster SO-2 Mesa CC 7.95 8.75 8.11 9.54 6.05
11 J'Neya Hill   Team Showtyme 8.24 7.09 9.81 6.51 9.97
13 Lydia Szabo Freshman Unattached 8.33 10.00 7.17 10.58 6.33
14 Joy Moorer   Team Showtyme 8.45 7.86 7.10 10.90 10.48
16 Ruby Rodriguez FR-1 Glendale CC 8.52 8.69 9.38 7.93 8.27
19 Andrea Matkovic   Phoenix Bobcats 8.77 7.98 9.56 8.95 8.07

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Yasmin Woodruff   Unattached 24.68 17.77 23.94 24.93 30.85 22.22
2 Daijanae Sample FR-1 Paradise Valley 26.01 23.41 28.88 24.19 32.78 19.77
3 Yasmen Hatcher FR-1 Paradise Valley 26.11 18.28 32.64 23.76 31.60 23.50
4 Synfanie Crudder FR-1 Glendale CC 26.67 33.87 19.74 29.34 25.87 24.81
5 Cyanna Lavetter FR UNA-Pima 26.78 32.41 26.52 25.71 29.73 22.50
6 J'Neya Hill   Team Showtyme 27.04 31.10 25.15 22.45 20.01 34.07
7 Rose Moore FR-1 Glendale CC 27.14 34.20 19.00 21.17 19.27 33.39
8 Sky Moon   Team Showtyme 27.24 32.42 32.69 28.06 29.97 32.42
9 Katherine Hubbard SO-2 Paradise Valley 27.37 22.17 34.22 20.53 29.84 32.85
10 Lydia Szabo Freshman Unattached 27.42 23.31 24.13 21.12 27.42 34.55
11 Eva Bruce Sophomore Unattached 27.73 21.36 32.17 35.22 28.01 23.85
12 Elizabeth Manfre FR-1 Glendale CC 28.98 36.81 31.88 26.96 35.65 24.64
13 Domonique Willock FR UNA-Pima 29.18 36.77 23.93 21.60 21.60 23.93
14 Lily Mitchell   Blaze athletic Performance TC 29.21 24.25 30.09 28.63 23.96 24.25
15 Cameron Goff   Blaze athletic Performance TC 29.52 20.96 29.23 23.03 25.39 27.46
16 Daija Burrell FR-1 Glendale CC 29.56 23.65 34.00 28.68 35.48 36.07
17 Alyssa Todd FR-1 Glendale CC 30.16 34.39 30.16 25.34 37.70 29.56
18 Olivia Magby SO-2 Glendale CC 30.91 40.19 34.62 21.95 35.24 34.31
19 Karis Joe   AAG Sports Academy 32.98 34.63 39.58 30.68 24.08 34.96
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 J'Neya Hill   Team Showtyme 27.04
12 Elizabeth Manfre FR-1 Glendale CC 28.98
14 Lily Mitchell   Blaze athletic Performance TC 29.21
15 Cameron Goff   Blaze athletic Performance TC 29.52
16 Daija Burrell FR-1 Glendale CC 29.56
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Sky Moon   Team Showtyme 19.34 24.25 27.24 31.33
11 Eva Bruce Sophomore Unattached 31.62 20.52 27.73 31.89
13 Domonique Willock FR UNA-Pima 34.44 34.44 29.18 25.68
17 Alyssa Todd FR-1 Glendale CC 32.88 23.83 30.16 21.72
18 Olivia Magby SO-2 Glendale CC 37.41 29.99 30.91 32.77
19 Karis Joe   AAG Sports Academy 32.98 30.68 32.98 33.31
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Yasmin Woodruff   Unattached 19.99 28.14 23.45 19.01 24.68
2 Daijanae Sample FR-1 Paradise Valley 32.00 32.26 33.04 23.15 26.01
3 Yasmen Hatcher FR-1 Paradise Valley 30.55 30.55 30.55 32.12 26.11
4 Synfanie Crudder FR-1 Glendale CC 22.14 28.27 29.34 22.14 26.67
5 Cyanna Lavetter FR UNA-Pima 22.77 24.64 28.66 23.03 26.78
7 Rose Moore FR-1 Glendale CC 30.94 27.96 22.80 29.59 27.14
9 Katherine Hubbard SO-2 Paradise Valley 28.20 23.54 28.47 21.35 27.37
10 Lydia Szabo Freshman Unattached 24.68 20.57 20.29 34.55 27.42

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Yasmen Hatcher FR-1 Paradise Valley 57.16
2 Camille Foster SO-2 Mesa CC 57.96
3 Neya Jamison Freshman Unattached 58.76
4 Joy Moorer   Team Showtyme 1:00.89
5 Katherine Hubbard SO-2 Paradise Valley 1:01.31
6 Alyce Medrano FR-1 Mesa CC 1:02.70
7 Elaine Zook FR-1 Mesa CC 1:03.80
8 Amaka Alilonu   Team Showtyme 1:04.29
9 Sky Moon   Team Showtyme 1:04.97
10 Destinee Jackson FR-1 Mesa CC 1:05.01
11 Elizabeth Manfre FR-1 Glendale CC 1:07.38
12 Lily Mitchell   Blaze athletic Performance TC 1:08.05
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Alyce Medrano FR-1 Mesa CC 1:02.70 1:20.89
7 Elaine Zook FR-1 Mesa CC 1:03.80 44.66
8 Amaka Alilonu   Team Showtyme 1:04.29 48.86
9 Sky Moon   Team Showtyme 1:04.97 50.03
11 Elizabeth Manfre FR-1 Glendale CC 1:07.38 1:24.90
12 Lily Mitchell   Blaze athletic Performance TC 1:08.05 1:02.61
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Yasmen Hatcher FR-1 Paradise Valley 57.16 1:10.88 48.59 53.16
2 Camille Foster SO-2 Mesa CC 57.96 47.53 56.80 55.65
3 Neya Jamison Freshman Unattached 58.76 51.13 46.42 47.60
4 Joy Moorer   Team Showtyme 1:00.89 1:08.20 1:06.37 1:05.16
5 Katherine Hubbard SO-2 Paradise Valley 1:01.31 1:03.15 1:09.28 1:08.06
10 Destinee Jackson FR-1 Mesa CC 1:05.01 56.56 1:05.01 1:23.87

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ella Escobar Freshman Unattached 1:36.43 2:08.24 1:41.40 1:20.53 1:11.58 1:39.41
2 Delphine Dah   Team Showtyme 1:17.53 1:29.61 1:22.56 1:37.66 1:24.58 1:40.68
3 Nijillanaa Hunter SO-2 Mesa CC 1:34.30 1:44.77 1:37.44 2:05.73 1:46.87 1:44.77
4 Ava Ardizzone   Team Showtyme 1:36.17 2:08.22 1:26.22 1:30.64 1:21.80 1:50.53
5 Anna Foley   AAG Sports Academy 1:31.28 2:15.19 2:30.21 1:37.06 1:37.06 1:55.54
6 Aurelia Johnson   AAG Sports Academy 1:49.51 2:31.74 1:44.24 2:00.07 2:51.53 2:11.94
7 Sylvia Johnson   AAG Sports Academy 1:49.35 1:43.44 2:57.32 2:04.12 3:06.18 2:27.76

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Dominique Mustin   Team Showtyme 2:15.11 2:07.09 2:13.77
2 Devin Barlow Junior Unattached 2:50.56 2:04.04 2:35.05
3 Jailyn Goodwin   Team Showtyme 1:54.51 2:16.78 2:39.04
4 Katherine Bonham FR-1 Mesa CC 2:15.15 2:13.54 2:40.89
5 Neomi Lee   Blaze athletic Performance TC 2:20.33 2:37.44 2:51.13
6 Morgan Gallagher   AAG Sports Academy 2:26.35 3:02.49 3:00.68

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mary Siml SO-2 Mesa CC 3:16.65 2:43.22 3:46.15
2 Tanaeya Johnson FR-1 Mesa CC 3:17.07 3:15.10 2:47.51
3 Rilie Fairley SO-2 Paradise Valley 3:19.88 4:07.86 2:49.90
4 Elisia Escanuela FR-1 Mesa CC 3:27.07 3:14.65 4:10.56
5 Eva Bruce Sophomore Unattached 3:32.87 3:15.84 3:15.84
6 Anna Foley   AAG Sports Academy 3:36.47 2:51.02 2:53.18
7 Emily Greenberg FR-1 Arizona Christian 3:40.13 4:37.37 4:26.36
8 Olivia McDermitt SR-4 Arizona Christian 3:40.16 2:49.53 3:04.94
9 Aurelia Johnson   AAG Sports Academy 4:01.84 3:23.15 3:59.43
10 Sylvia Johnson   AAG Sports Academy 4:41.79 3:39.80 5:18.43

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ava Potts   East Valley One Mile 5:28.36 4:40.07 4:30.42 6:42.40 5:21.92 6:19.87 4:40.07
2 Grace Tipton   East Valley One Mile 5:13.20 4:53.42 6:25.73 6:55.40 5:29.68 6:42.21 6:19.14
3 Samantha Plamann   East Valley One Mile 5:03.69 4:14.17 3:54.37 6:55.92 5:30.09 4:47.18 6:32.81
4 Mary Siml SO-2 Mesa CC 6:32.82 6:59.23 5:00.40 4:10.88 5:30.10 4:30.69 6:16.32
5 Ryley Nelson   East Valley One Mile 6:22.25 6:35.66 6:08.83 4:48.36 5:35.30 4:45.01 4:14.83
6 Audrey Jean-Baptiste   East Valley One Mile 6:55.00 6:34.59 3:58.12 5:53.77 5:40.16 6:03.98 5:16.35
7 Carrie Weldy   East Valley One Mile 7:22.56 5:48.47 5:55.44 6:44.23 5:48.47 4:24.84 6:12.87
8 Mihwa Kim   East Valley One Mile 5:09.78 4:38.10 4:34.58 5:23.86 5:52.02 4:48.66 4:13.46
9 Sophia Hackett   East Valley One Mile 5:41.12 4:08.73 7:24.17 7:38.38 5:55.33 5:19.80 4:37.16
10 Maddie Ryan   East Valley One Mile 5:46.01 7:03.31 4:17.67 4:25.03 6:08.09 6:48.58 6:11.77
11 Corina Rodriguez   East Valley One Mile 7:04.57 6:23.61 5:31.47 8:04.16 6:12.43 5:31.47 7:52.99
12 Tiffany Sanchez   East Valley One Mile 7:41.58 5:10.24 5:44.29 4:47.54 6:18.34 5:55.64 6:29.69
13 Emily Greenberg FR-1 Arizona Christian 7:05.93 5:38.46 7:21.14 5:38.46 6:20.29 7:13.53 8:10.58
14 Olivia McDermitt SR-4 Arizona Christian 6:16.52 5:08.06 6:50.75 5:27.08 6:20.32 7:47.80 7:02.16
15 Felicia Harris JR-3 Arizona Christian 6:37.93 6:18.23 5:34.90 7:44.91 6:33.99 5:54.60 7:40.97
16 Lyndee Tisinger   Unattached 8:25.74 7:12.33 8:09.42 8:09.42 6:47.85 5:14.05 7:28.64

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Maggie Orr SO-2 Mesa CC 9:48.45 11:24.24 9:41.61 10:56.87
2 Ellis Collins FR-1 Mesa CC 9:38.02 11:36.41 8:56.24 10:05.88
3 Dafne Cortez-Jimenez   Unattached 14:04.09 12:01.44 11:18.16 8:46.66
4 anette carrasco cota   panthers athletic club 15:42.60 12:28.09 12:50.54 12:50.54

Women's 60 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Shakeia Pinnick   Elite Sports Fitness Academy 9.79 8.82
2 Destinee Jackson FR-1 Mesa CC 10.78 9.37
3 Neya Jamison Freshman Unattached 9.29 9.38
4 Daija Burrell FR-1 Glendale CC 7.97 9.96
5 Ayanna Valenzuela FR UNA-Pima 10.52 10.11
6 Shyama Moss Senior Arizona Christian 9.92 10.90
7 Eva Bruce Sophomore Unattached 12.55 11.62

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Team Showtyme A Dominique Mustin, Joy Moorer, Delphine Dah, Jailyn Goodwin 4:44.85 3:05.15 3:17.02 3:40.76 3:57.37 3:55.00
2 Team Showtyme
(B>)
B J'Neya Hill, Ava Ardizzone, Amaka Alilonu, Sky Moon 3:08.63 2:47.14 3:34.90 2:56.69 3:58.77 4:27.43
3 Mesa CC A Camille Foster, Destinee Jackson, Elaine Zook, Ciara Bardwell 4:00.32 3:07.19 4:00.32 3:40.08 4:12.96 3:12.25
  Mesa CC
(B>)
B Mirandarae Stusen, Alyce Medrano, Katherine Bonham, Belle Huber DNF DNF DNF DNF DNF DNF

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Daija Burrell FR-1 Glendale CC 1.51m 1.89m 1.78m 1.48m 1.10m 1.81m 1.80m 4' 11.5"
  • 1.36
    PPP
  • 1.41
    O
  • 1.46
    O
  • 1.51
    O
  • 1.56
    XXX
1 Olivia Magby SO-2 Glendale CC 1.51m 1.42m 1.30m 1.06m 1.72m 1.84m 1.86m 4' 11.5"
  • 1.36
    PPP
  • 1.41
    PPP
  • 1.46
    PPP
  • 1.51
    XO
  • 1.56
    XXX
3 Jayden Edwards FR-1 Paradise Valley 1.46m 1.17m 1.68m 1.65m 1.37m 1.11m 1.20m 4' 9.5"
  • 1.36
    PPP
  • 1.41
    O
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
4 Shyama Moss Senior Arizona Christian 1.41m 1.49m 1.64m 1.23m 1.59m 1.23m 1.73m 4' 7.5"
  • 1.36
    O
  • 1.41
    XO
  • 1.46
    XXX

Women Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Belle Huber FR-1 Mesa CC 3.39m 11' 1.5"
  • 2.79
    PPP
  • 2.94
    PPP
  • 3.09
    PPP
  • 3.24
    O
  • 3.39
    O
  • 3.54
    XXX
2 Maddy Fritts Senior Unattached 3.39m 11' 1.5"
  • 2.79
    PPP
  • 2.94
    PPP
  • 3.09
    PPP
  • 3.24
    PPP
  • 3.39
    O
  • 3.54
    XXX
3 Natalie Hendrix   Unattached 3.24m 10' 7.5"
  • 2.79
    PPP
  • 2.94
    PPP
  • 3.09
    O
  • 3.24
    XXO
  • 3.39
    XXX
4 Calla Reed Senior Unattached 3.09m 10' 1.5"
  • 2.79
    O
  • 2.94
    XO
  • 3.09
    O
  • 3.24
    XXX
5 Jolynn Fleming FR-1 Mesa CC 3.09m 10' 1.5"
  • 2.79
    O
  • 2.94
    O
  • 3.09
    XXO
  • 3.24
    XXX
6 Christina Fleming FR-1 Mesa CC 2.94m 9' 7.75"
  • 2.79
    XXO
  • 2.94
    O
  • 3.09
    XXX
7 Janie Tenney FR-1 Mesa CC 2.94m 9' 7.75"
  • 2.79
    PPP
  • 2.94
    XO
  • 3.09
    XXX

Women Pole Vault Jump Off

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Belle Huber FR-1 Mesa CC 3.32m 10' 10.75"
  • 3.32
    O
  • 3.39
    X
  • 3.47
    X
  • 3.54
    X
  Maddy Fritts Senior Unattached NH NH
  • 3.32
    X
  • 3.39
    X
  • 3.47
    X
  • 3.54
    X

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Raelynn Fair SO UNA-Pima 5.49m 5.82m 6.64m 18' 0.25"
  • 5.04  
  • 5.49  
  • 5.06  
  • 5.23  
  • 5.17  
  • 5.06  
2 Belle Huber FR-1 Mesa CC 4.85m 5.67m 3.49m 15' 11"
  • 4.77  
  • FOUL  
  • 4.80  
  • 4.85  
  • PASS  
  • PASS  
3 Lydia Pelletier-Butler   Aztec Track Club 4.83m 4.59m 4.93m 15' 10.25"
  • 4.79  
  • 4.78  
  • 4.71  
  • 4.40  
  • 4.62  
  • 4.83  
4 Eva Bruce Sophomore Unattached 4.78m 3.54m 4.54m 15' 8.25"
  • 4.61  
  • 4.50  
  • 4.78  
  • 4.73  
  • FOUL  
  • 4.25  
5 Andrea Matkovic   Phoenix Bobcats 4.62m 4.16m 4.02m 15' 2"
  • 4.32  
  • 4.62  
  • PASS  
  • PASS  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Lydia Szabo Freshman Unattached 4.41m 5.25m 3.75m 14' 5.75"
  • 4.07  
  • 3.95  
  • PASS  
  • 4.41  
  • 4.35  
  • 4.41  
7 Jailyn Goodwin   Team Showtyme 4.40m 5.59m 3.48m 14' 5.25"
  • FOUL  
  • 4.40  
  • 4.31  
  • 4.40  
  • PASS  
  • PASS  
8 Kaitlyn Komorowski FR-1 Glendale CC 4.23m 4.40m 5.25m 13' 10.5"
  • 4.22  
  • 4.23  
  • 4.17  
  • 3.98  
  • FOUL  
  • 3.96  
9 Alyssa Todd FR-1 Glendale CC 4.11m 3.95m 3.08m 13' 6"
  • 3.82  
  • 3.96  
  • 4.11  
  • 3.99  
  • FOUL  
  • 3.26  

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Masaada Johnson   Aztec Track Club 10.54m 13.28m 34' 7"
  • 10.54  
  • 10.37  
  • 9.96  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Luciana Chavez SO UNA-Pima 9.34m 11.67m 14.94m 38' 3.5"
  • 10.48  
  • 11.55  
  • FOUL  
  • 11.67  
  • 11.55  
  • 11.45  
2 Olivia Lentz SO-2 Glendale CC 8.94m 10.90m 8.50m 35' 9.25"
  • FOUL  
  • 10.35  
  • FOUL  
  • 10.90  
  • FOUL  
  • 10.90  
3 Alexandria Florea SO-2 Mesa CC 10.24m 10.78m 8.41m 35' 4.5"
  • FOUL  
  • 9.78  
  • 9.25  
  • 9.44  
  • 10.78  
  • 10.52  
4 Jaylyn Miller FR-1 Glendale CC 9.18m 9.98m 9.28m 32' 9"
  • 8.99  
  • FOUL  
  • 8.79  
  • 9.98  
  • 9.26  
  • FOUL  
5 AJ Bowens FR-1 Mesa CC 7.72m 9.77m 12.51m 32' 0.75"
  • FOUL  
  • 9.09  
  • 8.74  
  • 9.77  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Tatiana Hall FR-1 Glendale CC 6.79m 9.17m 8.80m 30' 1"
  • 9.17  
  • 8.48  
  • 8.84  
  • 8.87  
  • 8.63  
  • FOUL  
7 Ashlynn Collier   Arizona Christian 9.48m 8.86m 8.33m 29' 1"
  • 8.49  
  • FOUL  
  • 8.67  
  • 8.62  
  • 8.36  
  • 8.86  
8 Shyama Moss Senior Arizona Christian 8.46m 7.42m 8.53m 24' 4.25"
  • 6.58  
  • 7.42  
  • 6.70  
  • 6.69  
  • 6.72  
  • 7.02  

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Olivia Lentz SO-2 Glendale CC 16.47m 16.05m 13.96m 9.91m 12.84m 45' 9.75"
  • 12.32  
  • FOUL  
  • 12.64  
  • 13.44  
  • 13.96  
  • FOUL  
2 Jaylyn Miller FR-1 Glendale CC 10.40m 9.12m 11.69m 8.42m 8.53m 38' 4.25"
  • FOUL  
  • 11.15  
  • FOUL  
  • 11.69  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Kenedee Pooler FR-1 Glendale CC 12.13m 8.90m 11.13m 14.25m 12.47m 36' 6.25"
  • 11.13  
  • 9.79  
  • 11.00  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.96  
4 Tatiana Hall FR-1 Glendale CC 9.49m 11.47m 9.89m 7.32m 8.11m 32' 5.5"
  • 9.89  
  • 9.24  
  • 8.95  
  • 8.58  
  • 9.55  
  • 9.24  
5 AJ Bowens FR-1 Mesa CC 8.00m 7.54m 9.20m 11.41m 8.92m 30' 2.25"
  • 9.20  
  • FOUL  
  • 9.11  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Ashlynn Collier   Arizona Christian 11.02m 6.58m 8.89m 10.49m 10.49m 29' 2"
  • 8.89  
  • 7.50  
  • 8.06  
  • FOUL  
  • 7.56  
  • FOUL