February 15, 2020
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 10:21.43 10
2 Vera Lindhorst SR-4 Luther 10:23.89 8
3 Lillian Horne FR-1 Carleton 10:25.47 6
4 Berit Hudson Rasmussen SR-4 Carleton 10:29.59 5
5 Lydia Simpson SR-4 Macalester 10:45.97 4
6 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 10:47.56 3
7 Katie Fetting SO-2 Luther 10:49.91 2
8 Amelia Morrow SO-2 Luther 10:50.67 1
9 Lauren Berg SO-2 Luther 10:50.93 -
10 Rainey Tilley FR-1 Carleton 10:51.43 -
11 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 10:53.73 -
12 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 10:57.90 -
13 Heather Hostager SO-2 Luther 11:01.58 -
14 Anya Wolterman SR-4 Macalester 11:05.03 -
15 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 11:06.01 -
16 Lily Engebretson SO-2 Gustavus Adolphus 11:06.18 -
17 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 11:06.79 -
18 Ingrid Kilde SR-4 Macalester 11:09.88 -
19 Danielle Franke SR-4 Saint Mary's (Minn.) 11:11.69 -
20 Laura Duffield JR-3 Luther 11:21.62 -
21 Sarah Shapiro FR-1 Carleton 11:23.45 -
22 Sarah Presler JR-3 Bethany Lutheran 11:28.98 -
23 Abbe Dufault FR-1 Crown 11:37.79 -
24 Julia Severson FR-1 Gustavus Adolphus 11:40.40 -
25 Lauren Mahnke JR-3 Luther 11:40.47 -
26 Allie Pujol JR-3 Luther 11:44.58 -
27 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 11:46.47 -
28 Emmy Buntrock SR-4 Luther 11:47.94 -
29 Molly Weberg FR-1 Gustavus Adolphus 11:59.81 -
30 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 12:00.51 -
31 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 12:03.62 -
32 Nadia English FR-1 Gustavus Adolphus 12:11.23 -
33 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 12:33.51 -
34 Jessica Darling SO-2 Crown 12:33.77 -
35 Lindsey Paulson SO-2 Gustavus Adolphus 12:35.74 -
36 Elizabeth Kvebak SR-4 Gustavus Adolphus 12:36.87 -
37 Emma Ririe SO-2 Saint Mary's (Minn.) 12:38.43 -
38 Abigail Hendrickson FR-1 Crown 13:11.66 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 11:06.01 -
18 Ingrid Kilde SR-4 Macalester 11:09.88 -
20 Laura Duffield JR-3 Luther 11:21.62 -
22 Sarah Presler JR-3 Bethany Lutheran 11:28.98 -
23 Abbe Dufault FR-1 Crown 11:37.79 -
25 Lauren Mahnke JR-3 Luther 11:40.47 -
27 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 11:46.47 -
28 Emmy Buntrock SR-4 Luther 11:47.94 -
29 Molly Weberg FR-1 Gustavus Adolphus 11:59.81 -
30 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 12:00.51 -
31 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 12:03.62 -
32 Nadia English FR-1 Gustavus Adolphus 12:11.23 -
33 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 12:33.51 -
34 Jessica Darling SO-2 Crown 12:33.77 -
35 Lindsey Paulson SO-2 Gustavus Adolphus 12:35.74 -
36 Elizabeth Kvebak SR-4 Gustavus Adolphus 12:36.87 -
37 Emma Ririe SO-2 Saint Mary's (Minn.) 12:38.43 -
38 Abigail Hendrickson FR-1 Crown 13:11.66 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 10:21.43 10
2 Vera Lindhorst SR-4 Luther 10:23.89 8
3 Lillian Horne FR-1 Carleton 10:25.47 6
4 Berit Hudson Rasmussen SR-4 Carleton 10:29.59 5
5 Lydia Simpson SR-4 Macalester 10:45.97 4
6 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 10:47.56 3
7 Katie Fetting SO-2 Luther 10:49.91 2
8 Amelia Morrow SO-2 Luther 10:50.67 1
9 Lauren Berg SO-2 Luther 10:50.93 -
10 Rainey Tilley FR-1 Carleton 10:51.43 -
11 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 10:53.73 -
12 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 10:57.90 -
13 Heather Hostager SO-2 Luther 11:01.58 -
14 Anya Wolterman SR-4 Macalester 11:05.03 -
16 Lily Engebretson SO-2 Gustavus Adolphus 11:06.18 -
17 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 11:06.79 -
19 Danielle Franke SR-4 Saint Mary's (Minn.) 11:11.69 -
21 Sarah Shapiro FR-1 Carleton 11:23.45 -
24 Julia Severson FR-1 Gustavus Adolphus 11:40.40 -
26 Allie Pujol JR-3 Luther 11:44.58 -