February 8, 2020
|
Rockford Auburn (I) - Rockford, IL
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Zeller Senior Wheaton Warrenville South 4:37.39 3:43.53 4:29.31 3:59.69 3:27.37 3:35.45 4:02.38 10
2 Jonah Garcia Senior Rockford Auburn 4:31.09 3:09.77 4:31.09 4:39.23 4:44.65 3:47.72 3:47.72 8
3 Craig Hundley Senior Grayslake Central 5:00.34 4:10.28 4:38.09 3:34.13 5:08.68 4:43.66 5:33.71 6
4 Michael Atkins Sophomore Wheaton Warrenville South 4:50.59 6:03.24 4:39.41 5:21.33 5:07.36 5:10.15 4:42.21 5
5 Manny Lopez Junior Elgin 5:35.57 3:38.12 4:39.64 5:27.18 5:41.16 5:24.39 5:46.76 4
6 John Burns Senior Metea Valley 5:40.12 4:49.10 4:43.43 4:54.77 3:35.41 4:15.09 4:40.60 3
7 Michael Macabobby Sophomore Wheaton Warrenville South 5:11.59 5:28.74 4:45.86 5:31.60 4:34.43 5:40.18 4:45.86 2
8 Mamadu Diallo Junior Metea Valley 4:49.96 4:09.77 4:47.09 4:04.03 4:01.16 5:41.64 5:56.00 1
9 Andrew Kerlin Sophomore Marist 5:24.49 3:58.35 4:47.16 5:10.14 5:01.52 5:01.52 4:24.19 -
10 Charlie Hart Junior Deerfield 5:48.88 5:17.17 4:48.33 5:43.12 4:02.20 4:54.10 5:31.58 -
11 Aaron Terrell Junior Thornwood 5:43.14 3:39.15 4:48.35 3:50.68 5:37.37 5:40.26 5:51.79 -
12 Jonah Kaplan Junior Deerfield 3:28.11 3:59.90 4:49.03 4:54.81 4:34.58 4:17.24 3:33.89 -
13 Isai Morales Junior Hampshire 6:07.47 4:55.13 4:49.34 4:58.02 6:01.68 5:32.74 4:31.98 -
14 Getsemani Aguirre Sophomore Hoffman Estates 4:42.14 3:29.42 4:50.86 4:59.59 5:05.41 4:10.14 3:43.97 -
15 Pete Maculan Junior Rockford Auburn 5:17.42 5:31.98 4:51.21 3:47.15 5:08.69 3:41.32 5:37.81 -
16 Tommy Kavanaugh Junior Marist 5:17.80 5:11.92 4:54.26 5:08.98 3:55.41 3:34.81 3:49.53 -
17 Josue Valencia Sophomore Hoffman Estates 5:21.23 5:35.96 4:54.70 6:08.38 5:47.75 4:39.97 3:58.71 -
18 Kevin Bugos Junior Marist 4:58.82 4:31.93 4:58.82 4:46.87 3:56.07 5:31.69 4:22.97 -
19 Zachary Rose Senior Payton Prep 4:13.06 5:13.31 5:01.26 4:46.20 4:49.21 4:01.01 6:01.52 -
20 Ethan Walsh Sophomore Rockford Christian 6:16.55 5:06.71 5:03.67 5:58.33 6:10.48 6:01.37 5:21.89 -
21 Alan Alonso Freshman Grayslake Central 4:49.15 5:01.32 5:04.36 5:10.45 3:39.14 6:20.45 6:23.50 -
22 Joe Healy Junior Deerfield 4:19.70 5:14.70 5:05.53 4:31.93 5:51.36 5:23.87 4:01.37 -
23 Krishna Vasudev Senior Metea Valley 6:06.78 4:44.26 5:05.65 5:17.88 3:46.18 5:51.50 6:12.90 -
24 Ryan Sweeney Senior Rockford Auburn 4:57.35 4:48.06 5:09.74 5:12.84 5:25.23 3:36.82 5:00.45 -
25 Nick Greenland Junior Harlem 3:59.75 5:23.82 5:11.36 4:21.55 6:13.64 6:35.43 4:18.43 -
26 Ben Capriola Sophomore Rockford Christian 5:40.26 4:47.19 5:12.16 4:22.22 4:31.58 4:15.98 5:55.87 -
27 Josh Peterson Senior Harvest Christian 5:47.70 4:54.45 5:13.24 4:26.26 6:09.63 5:00.71 3:42.40 -
28 JT Emenecker Senior Rockford Christian 6:05.47 4:27.81 5:15.06 5:02.46 4:12.05 5:40.27 6:49.58 -
29 Brady Morocco Senior Harlem 6:18.36 6:12.06 5:15.30 3:59.63 5:12.15 4:02.79 4:34.32 -
30 Aiden Miller Junior Wauconda 4:12.44 6:28.13 5:15.55 6:31.29 3:53.51 4:02.98 4:25.07 -
31 Aktanay Kwazdran Sophomore Harlem 4:44.41 5:38.13 5:16.01 5:57.10 3:44.37 4:25.45 5:25.49 -
32 Emmanuel Phelps Sophomore Rich South 4:19.54 3:47.89 5:16.51 5:22.84 4:22.71 4:10.05 6:03.99 -
33 Christopher Montgomery Sophomore Rich South 5:11.39 4:20.55 5:17.74 6:21.29 5:39.99 6:24.47 5:27.28 -
34 Dominic Gamez Senior Thornwood 3:53.11 4:50.59 5:19.33 4:50.59 5:54.46 6:16.81 5:06.56 -
35 Simon Huffman-Gottschling Senior Payton Prep 6:24.04 4:51.23 5:20.03 5:07.23 4:57.63 4:06.43 4:06.43 -
36 Kyle Bianchi Freshman Grayslake Central 6:21.26 4:49.23 5:28.67 3:53.36 5:08.95 6:50.84 4:06.51 -
37 Damian Wegiel Sophomore Hampshire 5:56.97 6:03.58 5:30.52 4:24.42 5:56.97 4:40.95 7:09.68 -
38 Ryan Rockey Sophomore Wauconda 6:37.36 6:40.67 5:31.13 3:55.11 6:30.74 6:40.67 5:14.58 -
39 Yayha Arastu Sophomore Elgin 6:20.86 4:15.01 5:31.18 3:55.14 3:58.45 4:48.13 5:27.87 -
40 Shlok Patel Sophomore South Elgin 4:19.83 4:53.14 5:33.11 5:29.78 5:39.78 6:23.08 4:03.17 -
41 Jesus Serrano Junior Elgin 6:50.05 5:26.71 5:33.37 6:46.72 6:10.04 6:56.72 4:20.03 -
42 Alex Velasquez Freshman St. Laurence 7:14.26 5:17.34 5:34.04 6:50.87 6:54.21 6:40.85 6:57.55 -
43 Casper Run Junior South Elgin 5:41.52 3:57.73 5:34.82 4:34.56 6:31.74 4:24.51 5:31.48 -
44 Ezekial Bilen Senior Hampshire 4:39.55 6:28.64 5:40.91 6:42.28 4:39.55 6:21.82 5:06.82 -
45 Andrew Owens Sophomore South Elgin 4:03.95 6:51.23 5:48.50 5:17.14 5:51.99 5:31.08 7:33.05 -
46 Jacob Stroup Junior Payton Prep 4:05.70 6:47.15 5:50.99 6:08.54 7:01.19 5:22.91 5:26.42 -
47 Roh Bhattal Sophomore St. Laurence 6:03.91 6:07.55 6:03.91 6:58.50 5:16.61 7:02.14 6:07.55 -
48 Ethan Shippy Sophomore Dakota 8:06.57 7:27.33 6:32.39 8:06.57 8:26.19 6:32.39 7:39.10 -
49 Jacob Perry Freshman Jefferson 5:47.30 4:47.42 6:39.19 5:35.32 6:43.19 6:23.23 7:19.11 -
50 Nick Goeke Junior Dakota 4:53.71 7:45.03 6:47.92 5:18.18 7:28.72 5:34.50 6:31.61 -
51 Trevor Sebek Junior St. Laurence 8:23.80 5:51.01 6:52.95 8:03.16 6:57.08 5:38.62 7:13.60 -
52 Kevin Parr Junior Streator Township 7:30.92 9:48.57 7:54.65 6:19.72 8:46.87 5:32.26 9:53.32 -
53 Trevor Mitts Sophomore Streator Township 10:25.07 7:48.80 8:08.33 6:06.25 10:25.07 10:25.07 9:55.77 -
54 Martin Vargas Freshman Jefferson 10:33.27 7:31.63 8:10.90 5:58.36 7:02.18 8:15.81 8:50.18 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
19 Zachary Rose Senior Payton Prep 6:10.55 4:19.09 5:01.26 -
35 Simon Huffman-Gottschling Senior Payton Prep 4:41.63 6:43.24 5:20.03 -
38 Ryan Rockey Sophomore Wauconda 4:34.84 7:00.54 5:31.13 -
39 Yayha Arastu Sophomore Elgin 4:18.32 4:21.64 5:31.18 -
41 Jesus Serrano Junior Elgin 6:50.05 7:03.38 5:33.37 -
42 Alex Velasquez Freshman St. Laurence 4:50.62 5:24.02 5:34.04 -
48 Ethan Shippy Sophomore Dakota 5:33.54 4:42.52 6:32.39 -
49 Jacob Perry Freshman Jefferson 6:35.20 8:07.02 6:39.19 -
50 Nick Goeke Junior Dakota 5:05.94 5:42.66 6:47.92 -
51 Trevor Sebek Junior St. Laurence 6:36.44 7:21.86 6:52.95 -
52 Kevin Parr Junior Streator Township 7:40.41 8:32.63 7:54.65 -
53 Trevor Mitts Sophomore Streator Township 6:01.37 8:22.98 8:08.33 -
54 Martin Vargas Freshman Jefferson 9:09.81 9:04.90 8:10.90 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Ethan Walsh Sophomore Rockford Christian 5:43.15 5:27.97 4:51.53 5:00.64 5:03.67 4:39.38 4:33.31 -
21 Alan Alonso Freshman Grayslake Central 4:30.88 4:33.93 5:07.41 5:28.71 5:04.36 5:10.45 6:32.63 -
26 Ben Capriola Sophomore Rockford Christian 6:17.72 3:57.25 5:58.99 5:18.41 5:12.16 6:36.45 5:34.02 -
28 JT Emenecker Senior Rockford Christian 6:14.93 6:24.38 6:36.98 6:14.93 5:15.06 4:40.41 6:02.32 -
30 Aiden Miller Junior Wauconda 4:56.62 6:15.51 4:31.38 5:40.80 5:15.55 6:47.06 3:53.51 -
32 Emmanuel Phelps Sophomore Rich South 4:19.54 5:10.18 5:41.83 4:03.72 5:16.51 5:45.00 6:00.83 -
36 Kyle Bianchi Freshman Grayslake Central 6:08.11 4:22.94 5:18.81 4:59.09 5:28.67 4:16.37 4:59.09 -
37 Damian Wegiel Sophomore Hampshire 6:06.88 5:17.30 5:14.00 4:24.42 5:30.52 5:33.83 5:47.05 -
40 Shlok Patel Sophomore South Elgin 5:36.45 6:26.41 6:53.06 6:43.07 5:33.11 5:49.77 6:16.42 -
43 Casper Run Junior South Elgin 6:25.05 6:38.44 7:01.88 6:01.61 5:34.82 5:11.39 6:08.31 -
44 Ezekial Bilen Senior Hampshire 4:15.69 4:39.55 5:03.41 7:09.55 5:40.91 5:40.91 5:44.32 -
45 Andrew Owens Sophomore South Elgin 6:02.44 5:34.56 7:05.17 6:16.38 5:48.50 5:31.08 5:31.08 -
46 Jacob Stroup Junior Payton Prep 7:01.19 6:33.11 5:50.99 6:08.54 5:50.99 5:12.39 5:58.01 -
47 Roh Bhattal Sophomore St. Laurence 7:42.17 7:34.89 5:05.69 5:31.16 6:03.91 6:33.03 7:27.61 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Charlie Hart Junior Deerfield 4:25.27 4:48.33 4:05.08 6:09.07 5:22.93 4:07.97 -
11 Aaron Terrell Junior Thornwood 3:30.50 4:48.35 5:20.07 5:25.84 4:19.52 6:00.44 -
12 Jonah Kaplan Junior Deerfield 5:46.84 4:49.03 4:34.58 5:15.05 6:04.18 3:36.78 -
16 Tommy Kavanaugh Junior Marist 3:46.58 4:54.26 6:16.66 3:25.99 3:28.93 4:33.67 -
17 Josue Valencia Sophomore Hoffman Estates 4:04.60 4:54.70 4:31.13 5:18.28 3:35.14 5:50.70 -
18 Kevin Bugos Junior Marist 5:34.68 4:58.82 6:22.49 4:19.98 3:47.11 5:25.72 -
22 Joe Healy Junior Deerfield 3:52.21 5:05.53 5:42.20 3:46.10 5:42.20 5:48.31 -
24 Ryan Sweeney Senior Rockford Auburn 3:49.21 5:09.74 4:13.99 4:38.77 5:37.62 3:46.11 -
25 Nick Greenland Junior Harlem 3:47.30 5:11.36 4:02.86 6:44.77 3:37.96 5:14.48 -
27 Josh Peterson Senior Harvest Christian 5:28.91 5:13.24 5:16.38 4:04.33 5:47.70 4:07.46 -
29 Brady Morocco Senior Harlem 5:53.14 5:15.30 4:50.08 6:21.52 4:18.55 4:02.79 -
31 Aktanay Kwazdran Sophomore Harlem 6:06.58 5:16.01 4:15.97 4:06.49 5:19.17 5:28.65 -
33 Christopher Montgomery Sophomore Rich South 4:45.97 5:17.74 4:55.50 6:02.23 5:14.57 4:07.84 -
34 Dominic Gamez Senior Thornwood 3:56.31 5:19.33 6:29.59 5:19.33 3:49.92 3:46.73 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Zeller Senior Wheaton Warrenville South 5:07.02 4:21.23 3:19.29 4:32.01 4:29.31 10
2 Jonah Garcia Senior Rockford Auburn 4:31.09 5:09.05 4:25.67 4:55.49 4:31.09 8
3 Craig Hundley Senior Grayslake Central 5:58.74 5:58.74 4:43.66 5:03.12 4:38.09 6
4 Michael Atkins Sophomore Wheaton Warrenville South 4:58.97 5:43.68 3:26.77 5:49.27 4:39.41 5
5 Manny Lopez Junior Elgin 4:56.42 4:06.09 5:52.35 3:29.73 4:39.64 4
6 John Burns Senior Metea Valley 4:20.76 3:49.58 4:26.43 3:55.25 4:43.43 3
7 Michael Macabobby Sophomore Wheaton Warrenville South 4:17.28 5:45.89 4:31.57 4:17.28 4:45.86 2
8 Mamadu Diallo Junior Metea Valley 4:06.90 5:38.77 3:38.19 4:15.51 4:47.09 1
9 Andrew Kerlin Sophomore Marist 4:12.70 4:27.06 5:56.08 5:41.72 4:47.16 -
13 Isai Morales Junior Hampshire 4:52.24 4:17.52 4:05.94 5:12.49 4:49.34 -
14 Getsemani Aguirre Sophomore Hoffman Estates 3:38.15 5:14.13 6:12.30 6:03.58 4:50.86 -
15 Pete Maculan Junior Rockford Auburn 3:26.76 4:27.92 4:25.01 5:20.34 4:51.21 -
23 Krishna Vasudev Senior Metea Valley 4:16.75 3:33.96 5:14.82 5:57.61 5:05.65 -